Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam nie bardzo rozumiem gdzie będą te 2 mniejsze łazienki....

my myślimy a benedykcie i nic tam bym nie zmieniała

 

Witam, Na górze w fokusie nad przedsionkiem jest pokój, który po odpowiedniej adaptacji do się przerobić na mniejsze łazienki w tym jedna z duużym oknem :) Poza tym rozwiązanie to jest korzystne dla p[ionów kanalizacyjnych bo w praktyce wyjdą łazienki i WC z pralnią na dole w jednym pionie.

benedykt jest OK, niestety nie na naszą działkę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 585
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj marek_z2 :) Jak widzę wprowadziliście zmiany bardzo podobne do naszych. Oprócz tej przeróbki na górze z dwoma łazienkami. My planujemy ruszyć z budową pod koniec czerwca. Mamy już zgromadzone materiały i umówioną ekipę. A co do pracy urzędów, to te samy problemy są też na Podlasiu:) Fajnie, że jest coraz więcej budowniczych Fokusa. Z czasem pewnie nasze grono będzie się coraz bardziej powiększać, bo to bardzo funkcjonalnie zaprojektowany domek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Czy ktos szacowal wycene stanu surowego otwartego z dachem na ten rok? W okolicach Wroclawia wychodzi na razie ok 190tys netto z materialami, w tym robocizna ok 60tys, choc wyceny mam lacznie z materialami, bo tylko takie mnie interesuja (brak czasu na organizacje materialow).

 

Dajcie znac jakie koszta Wy planujecie przy budowie tego domku.

 

Pozdrawiam,

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam

Otrzymałem wycenę robocizny dla stanu otwartego (bez dachu i okien) na 53 tys. (Wrocław). Zastanawiam się jeszcze nad wykonawcą. Znacie dobrego wykonawcę, który budował już z keramzytu ?

Pozdrawiam

 

To drogo jesli bez dachu w obecnej sytuacji rynkowej. Za ta cene jestes juz w stanie znalezc wykonawce na caly stan surowy z dachem. Pamietaj, ze ceny materialow i robocizny leca na leb i szyje bo jest kryzys. Cena, ktora ja podalem wczesniej to juz historia. Teraz ekipy biora co jest i mozna znacznie zbic z ceny.

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jesteśmy umówieni z ekipą na 38 tyś. bez dachu. Inna ekipa, z dachem nam proponowała za 48 tyś. Najtańsze wyceny miałem na 35 i 30 tyś z dachem, ale ekipy nie były pewne. Tą mam z polecenia, sprawdzoną, co się jednak bardzo liczy.

 

Niemniej jednak nie jest koniecznie tak, że ceny robocizny lecą na łeb na szyję. Jeśli wykonawca jest dobry i ludzie go sobie polecają, to ma zamówień na cały sezon. Poza tym, w różnych regionach kraju, są czasami też różne ceny. Aczkolwiek 53 tyś. rzeczywiście wydaje się być dość drogowato. Może w Waszym regionie, po prostu są takie ceny? Ekipy z którymi rozmawiałem o wycenie robocizny, mówiły, że za ten sam projekt rok temu wzięłyby więcej. Koleś, który chciał za całość z dachem 48 tyś. twierdził, że rok temu za ten projekt chciałby 60 tyś. Jak na ten rok 53 tyś. bez dachu wydaje się być trochę przesadzone. No chyba, że u Was tak się płaci w regionie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

O kurcze, współczuję podłoża! Nieźle się trzeba namachać, żeby poradzić sobie z gliną 8)

 

Fajnie, że już zaczęliście :D My jeszcze czekamy! Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to powinniśmy zacząć na początku lipca. Czekam na kolejne zdjęcia. Swoje też umieścimy jak już będzie co fotografować 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących Fokusa. Projekt Fokusa zakupiliśmy w lutym. Z niecierpliwością czekamy na pozwolenie aby zacząć budowę naszego domku w okolicach Trójmiasta. Wykonawcę już mamy, za stan surowy z dachem (do pokrycia papą), z podpiwniczeniem oraz podwójnym garażem zapłacimy 48 tys.

Jak tylko coś się zacznie u nas dziać "pochwalimy się". :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...