Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Taka porada dla budujących: nie dajcie się namówić na odpływ wzdłuż linii bramy garażowej - wszystko co samochód wwiezie na kołach tam trafia, a dodatkowo żeby coś wymieść z garażu trzeba ten odpływ ominąć. Jeśli już odpływ liniowy to tylko wzdłuż samochodów. Chociaż wydaje mi się, że zwykła kratka w zupełności by starczyła i kosztowałaby sporo mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 585
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Witam serdecznie Wszystkich którzy wybudowali, budują lub będą budować dom wg. projektu Fokus II. Po długich godzinach spędzonych w internecie w zasadzie wybraliśmy z Żoną dwa projekty domów z pracowni MG Projekt Fokus II lub Ofelia. Mieszkamy w Koninie województwo Wielkopolskie mamy serdeczną prośbę czy ktoś zechciałby nam pokazać swojego Fokusa w rzeczywistości i podzielić się doświadczeniami z budowy. Dziękujemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Jakiś czas temu po wizycie w domu pepka - wielkie dzięki, zdecydowaliśmy się z mężem na budowę Fokusa 2. Czekamy teraz na wiosnę i tynkarzy. Mam pytanie odnośnie górnej łazienki, jakie zmiany wprowadziliście względem projektu, chodzi mi o ustawienie kabiny, sedesu i wanny? Edytowane przez xmagdawx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Jakiś czas temu po wizycie w domu pepka - wielkie dzięki, zdecydowaliśmy się z mężem na budowę Fokusa 2. Czekamy teraz na wiosnę i tynkarzy. Mam pytanie odnośnie górnej łazienki, jakie zmiany wprowadziliście względem projektu, chodzi mi o ustawienie kabiny, sedesu i wanny?

 

Pomyślcie nad likwidacją tej ścianki. U nas już była postawiona, ale wchodziło się jakby korytarzykiem do tej łazienki. O ile przejście przez takie wąskie drzwi można przeżyć, to nie wyobrażam sobie codziennie iść przez "wąskie gardło" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was odważył się podnieść ściankę kolankową do ok. 1 m?

W projekcie jest bodajże 62 cm - troszkę to za nisko ( bynajmniej jak dla mnie)

Autor projektu odradza podniesienie tejże ścianki ze względu na wygląd estetyczny budynku.

Ale czy na pewno tak źle by to wyglądało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was odważył się podnieść ściankę kolankową do ok. 1 m?

W projekcie jest bodajże 62 cm - troszkę to za nisko ( bynajmniej jak dla mnie)

Autor projektu odradza podniesienie tejże ścianki ze względu na wygląd estetyczny budynku.

Ale czy na pewno tak źle by to wyglądało??

 

Nasz fokus ma podniesioną ściankę kolankową o 2 pustaki, czyli 50 cm. Według mnie jest wystarczająco, mój mąż uważa, że trochę za mało. Fokus jest dość wysokim domem, więc podniesiony o 1 m może wyglądać strzeliście. Chociaż z 2 strony częściej będziesz go widziała wewnątrz, więc ważne żeby był funkcjonalny w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam także podniesione o 2 pustaki i uważam że jest wystarczająco. Jeden z forumowiczów pepek1979 podniósł o 3 pustaki i też źle nie wygląda. Podniesienie o 4 to już trochę ryzyko. Wcześniej opisywałem co się dzieje po podnoszeniu o 1, 2 i 3, wiadomo 1 nie zmieni wyglądu zewnętrznego, 2 już rozerwie daszek frontowy od dachu, 3 to już znaczące i mocno widoczne zmiany, jak dla mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam także podniesione o 2 pustaki i uważam że jest wystarczająco. Jeden z forumowiczów pepek1979 podniósł o 3 pustaki i też źle nie wygląda. Podniesienie o 4 to już trochę ryzyko. Wcześniej opisywałem co się dzieje po podnoszeniu o 1, 2 i 3, wiadomo 1 nie zmieni wyglądu zewnętrznego, 2 już rozerwie daszek frontowy od dachu, 3 to już znaczące i mocno widoczne zmiany, jak dla mnie.

 

Nasz daszek nie jest rozerwany, a dom podniesiony o 2 pustaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do xmagdawx - widzę ,że jesteś z Łodzi, czy jest szansa na obejrzenie Twojego domu ??? chociaż z zewnątrz :)

Pewnie,że jest szansa, to mój mail: [email protected]. A co do wysokości ścianki kolankowej to my mamy wysokość 80 cm, specjalnie spawdziliśmy. I spokojnie mogłobyć jeszcze 20 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xmagdawx piszesz ze daszek nie jest rozerwany po podniesieniu o 2 pustaki, chciałbym zobaczyć zdjęcie o ile to możliwe i nie masz nic przeciwko, bo jakoś ciężko mi w to uwierzyć

 

Witam wszystkich Fokusomaniaków. Zaczeliśmy w październiku jesteśmy na etapie ścianek kolankowych.

Z ciekawych rzeczy mogę się pochwalić piwnicą pod częścią mieszkalną i stropem monolitycznym. Zlikwidowałem słup na środku wejścia do pokoju i wszystkie podciągi. Zrobiłem gabinet/pokój gościnny zaraz przy wejściu, po przeciwnej stronie kuchni. Pomieszczenie pomiędzy garażem a salonem podzieliłem na pół. W części z oknem mam kotłownie gazową z wejściem od garażu a w drugiej polówce WC i łazienkę dolną wejście z korytarzyka. Na górze 2 małe pokoje w rogach (zamiast łazienki - pokój) a za to mamy dużą łazienkę nad wejściem podzieloną z suszarnią pod skosem z oknem połaciowym). Sypialnia z garderobą została tam gdzie była. Podnosimy ściankę kolankową o 1 pustak. Przez zmniejszenie grubości stropu mam nadzieje że z zewnątrz nie będzie nic widać. Po wylanym stropie (16cm za miast 24) jest 2x suporex 24cm+ 1x12cm + wieniec 24cm i murłata 12cm razem 96cm. Po dociepleniu posadzki i stropu szacuję że zostanie około 70-75cm. Chcę uniknąć rozerwania daszku i zrobienia "czapki" na domu - to ma być "mały dworek" :) Czy wysokości waszych ścianek kolankowych podajecie od gołego stropu do wieńca czy po dociepleniu i posadzkach ?

 

Pozdrawiam i powodzenia

Edytowane przez e=mc2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...