Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

xmagdawx piszesz ze daszek nie jest rozerwany po podniesieniu o 2 pustaki, chciałbym zobaczyć zdjęcie o ile to możliwe i nie masz nic przeciwko, bo jakoś ciężko mi w to uwierzyć

 

Witam.

Też jestem ciekawy jak będzie wyglądać okno w takim pokoju. Kolega zrobił podobnie i parapet w pokoju wyszedł "pod brodą".

My postanowiliśmy oddzielić daszek i jest ładnie a i okno zostało duże.

Do wszystkich podnoszących ścianę kolankową: można podnieść i o 3 pustaki ale przedłużcie krokwie to dom zachowa proporcje.

Do wszystkich bojących się stropów TERIVA: nie lękajcie się, należy tylko odpowiednio wzmocnić wiązania między belkami. Nakład finansowy niewielki a efekt super.

Kolega miał strop z belkami 4m i niestety ma rysy. W naszym Fokusie belki są ponad 6m i na gipsowym tynku żadnej rysy nie widać.

Wcześniej na forum jest link do naszej galerii ale muszę zrobić nowe zdjęcia i dorzucę bo dom jest zamknięty i zaczęliśmy prace wykończeniowe.

Jak ten czas szybko leci....

https://plus.google.com/photos/104518591334617778592/albums/5736816923626190097?authkey=CO-bwsrv9ue8Eg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 585
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Też jestem ciekawy jak będzie wyglądać okno w takim pokoju. Kolega zrobił podobnie i parapet w pokoju wyszedł "pod brodą".

My postanowiliśmy oddzielić daszek i jest ładnie a i okno zostało duże.

Do wszystkich podnoszących ścianę kolankową: można podnieść i o 3 pustaki ale przedłużcie krokwie to dom zachowa proporcje.

Do wszystkich bojących się stropów TERIVA: nie lękajcie się, należy tylko odpowiednio wzmocnić wiązania między belkami. Nakład finansowy niewielki a efekt super.

Kolega miał strop z belkami 4m i niestety ma rysy. W naszym Fokusie belki są ponad 6m i na gipsowym tynku żadnej rysy nie widać.

Wcześniej na forum jest link do naszej galerii ale muszę zrobić nowe zdjęcia i dorzucę bo dom jest zamknięty i zaczęliśmy prace wykończeniowe.

Jak ten czas szybko leci....

https://plus.google.com/photos/104518591334617778592/albums/5736816923626190097?authkey=CO-bwsrv9ue8Eg

 

O tym samym chciałem napisać. Wygląda jakby okno było podniesione, ja zostawiłem je na swoim miejscu a jak juz pisałem podniosłem o 2 pustaki. Zdjęcia są na forum więc widać. Oczywiście jest to jakiś sposób żeby uniknąć rozerwania daszka, jednak zawsze coś kosztem czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym samym chciałem napisać. Wygląda jakby okno było podniesione, ja zostawiłem je na swoim miejscu a jak juz pisałem podniosłem o 2 pustaki. Zdjęcia są na forum więc widać. Oczywiście jest to jakiś sposób żeby uniknąć rozerwania daszka, jednak zawsze coś kosztem czegoś innego.

 

Dokładnie, okno u Nas jest podniesione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też jestem ciekawy jak będzie wyglądać okno w takim pokoju. Kolega zrobił podobnie i parapet w pokoju wyszedł "pod brodą".

My postanowiliśmy oddzielić daszek i jest ładnie a i okno zostało duże.

Do wszystkich podnoszących ścianę kolankową: można podnieść i o 3 pustaki ale przedłużcie krokwie to dom zachowa proporcje.

Do wszystkich bojących się stropów TERIVA: nie lękajcie się, należy tylko odpowiednio wzmocnić wiązania między belkami. Nakład finansowy niewielki a efekt super.

Kolega miał strop z belkami 4m i niestety ma rysy. W naszym Fokusie belki są ponad 6m i na gipsowym tynku żadnej rysy nie widać.

Wcześniej na forum jest link do naszej galerii ale muszę zrobić nowe zdjęcia i dorzucę bo dom jest zamknięty i zaczęliśmy prace wykończeniowe.

Jak ten czas szybko leci....

https://plus.google.com/photos/104518591334617778592/albums/5736816923626190097?authkey=CO-bwsrv9ue8Eg

 

Wszystko zależy jak wysoko ma się tą "brodę", nasze dziecko przez najbliższych kilka lat i tak nie wyjrzy przez żadne okno, no chyba, że.... w pokoju nad garażem, bo tam mamy bardzo nisko okno. Nie wiem czemu tak wyszło, ale przestrzegam. Warto zwrócić na to uwagę.

 

Czy ktoś z Was zrobił w pralnie na dole obok łazienki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak wysoko ma się tą "brodę", nasze dziecko przez najbliższych kilka lat i tak nie wyjrzy przez żadne okno, no chyba, że.... w pokoju nad garażem, bo tam mamy bardzo nisko okno. Nie wiem czemu tak wyszło, ale przestrzegam. Warto zwrócić na to uwagę.

 

Czy ktoś z Was zrobił w pralnie na dole obok łazienki?

 

Wg projektu okno w pomieszczeniu nad garażem jest o 12 cm niżej (to dlatego tak wyszło :D ) Nam to nie przeszkadza.

Na dole z łazienki zrobiliśmy garderobę połączoną z wiatrołapem a z pom. gosp. (lub pokoju) zrobiliśmy sporą łazienkę z pralką.

 

Jeśli mogę doradzić tym co się nie wybudowali jeszcze: Spróbujcie zrobić adaptację FAWORYT-a z dwuspadowym dachem lub weźcie parter i dach z FOKUSA a rozmieszczenie poddasza z FAWORYTA - chyba będzie praktyczniejsze. Ja się nie odważyłem - bałem się adaptacji instalacji.

 

Pozdrawiam FOKUS-owiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ObiWan40 czy łazienkę na górze zrobiłeś zgodnie z projektem?

 

Nie wszystko zgodnie z projektem.

Nie mamy prysznica i związanej z nim ścianki. Prysznic jest na parterze w dużej łazience.

W tym miejscu wisi grzejnik łazienkowy. Jest też tu ogrzewanie podłogowe a pod oknem grzejnika nie ma.

Reszta bez zmian :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , czytam to forum od prawie roku z,tego powodu co większość tu Was , mojego fokusa budóję od zeszłego roku dokładnie od lipca i powiem że bardzo pomaga mi to forum :) chciała bym pochwalić się i pokazać mojego fokusika , jeszcze długa i kosztowna droga przedemną ale i tak serce się raduje :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jesteśmy właśnie na etapie tynkowania. Ekipa tynkująca twierdzi, że z jednego worka 30 kg wyjdzie 1,5 m ściany, czy to możliwe? Jaką powierzchnie do tynkowania miał wasz Fokus? Pamiętam, że ktoś z Was pisał o 850m i tego się trzymam. i czy za obróbkę okna łukowego płaciliście więcej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy właśnie na etapie tynkowania. Ekipa tynkująca twierdzi, że z jednego worka 30 kg wyjdzie 1,5 m ściany, czy to możliwe? Jaką powierzchnie do tynkowania miał wasz Fokus? Pamiętam, że ktoś z Was pisał o 850m i tego się trzymam. i czy za obróbkę okna łukowego płaciliście więcej?

 

U nas wyszło nieco ponad 900 m tynkowania ale płaciliśmy robociznę razem z materiałem.

Okna łukowe nie były liczone osobno ale warto się zastanowić jak zrobić obróbkę u góry.

Wcześnie pisałem o węgarku 5-8 cm aby okna szeroko się otwierały. Chłopaki od murowania spisali się an medal ale tynkarze spłaszczyli węgarek i zamiast uskoku 8 cm mamy skos.

Wyszło całkiem nieźle i dalsze obróbki (gładzenie, malowanie itp.) są i będą łatwiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosze o pomoc klikam i nic nie wychodzi POMOCY:(

 

Zdjęcia należy "przeskalować: i zapisać np. na pulpicie najlepiej pod inną nazwą i wtedy dopiero wczytywać jako załączniki.

Przy odpowiadaniu na forum włącz poniżej ZAAWANSOWANĄ EDYCJĘ i wybierz ZARZĄDZANIE ZAŁĄCZNIKAMI.

Niestety pliki dodawane nie mogą być zbyt duże - w okienku będzie informacja o ich wymiarach.

 

Udanych prób.

PC010019.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ObiWan o ile masz podniesioną ściankę kolankową? 2 pustaki? Bo coś mi tam inaczej wygląda niż u nas...

 

Tak, mam podniesioną o 2 pustaki ale z wieńca wychodzi wiązanie na skośny strop "murowany" i to "obniża" sufit - trochę spartolił kierownik, który przygotowywał mi ten dach.

Bałem się o pęknięcia na płytach k/g i chciałem bardziej docieplić i wyciszyć poddasze no i trochę przesadziłem.

Dach jako całość też wyszedł "gruby" co trochę powiększyło (popsuło) wnękę w oknach dachowych.

Nad garażem mamy sypialnię i tam już nie robiłem stropu murowanego tylko standardowy: krokwie, wełna, płyta k/g.

Tutaj okna wyszły przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ObiWan40 pokój piękny :) Nasze tynki będą gotowe w przyszłym tygodniu :) Nasuwa mi się kolejne pytanie dotyczące kotła na ekogroszek, czy zmieścił Wam się w kotłowni w miejscu, w którym był w projekcie? Czy zmieniliście jego położenie? A może przestawiliście drzwi do kotłowni?

 

Na razie mamy tylko gazowy. Instalacja i komin przygotowane są na kocioł węglowy np. ekogroszek.

Drzwi należy przesunąć oczywiście do środka ściany, na której są.

My przesunęliśmy o 110 cm ale komin wyszedł większy niż w projekcie i widzę, że można by przesunąć drzwi jeszcze o 20÷30 cm.

P5100009.JPG

P5100007.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w tych 900 m tynkowania wliczone są sufity na dole i murłaty? z góry dziękuję za odpowiedzić

 

Znalazłem rozliczenie !!!! Te 900 m^2 to tak z grubsza policzone. Tak na prawdę zapłaciłem za 734m^2 gipsowych po 21 zł i 162m^2 cementowych po 23 zł (kotłownia i łazienki).

Gipsowe to wszystkie ściany i sufity bo mam murowany strop na poddaszu.

Garaż to tynk elewacyjny na styropianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...