Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 585
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Prosiłabym o zdjęcie salonu zrobione z Kuchni(jeśli macie otwartą na salon)

 

Proszę uprzejmie :D (zdjęcie zrobione z jadalni)

 

http://images42.fotosik.pl/183/3a775c9c64b30a5dmed.jpg

 

i z korytarza.

 

Na razie nie mam zdjęcia z korytarza na salon. Mam jedynie z salonu na wejście z korytarza do salonu. W projekcie ściana w salonie jest krótsza. Kończy się ściana, a potem jest trochę wolnej przestrzeni i dalej stoi słup. U nas ściana jest dłuższa niż w projekcie i jest dociągnięta właśnie do tego słupa, tak że ten słup stał się częścią ściany. W efekcie wyszło nam wejście z korytarza do salonu, tak jak na poniższym zdjęciu. Docelowe, po wykończeniu, wejście to będzie miało u góry kształt łuku. W tle na zdjęciu widać kawałek korytarza, kawałek wiatrołapu i drzwi wejściowe do domu.

 

http://images45.fotosik.pl/271/cea56a68f9d9b23dmed.jpg

 

 

Poniżej zdjęcie z salonu na jadalnię.

 

 

http://images35.fotosik.pl/125/d4266c2ac3f1bd85med.jpg

 

Wejście z jadalni do kuchni jest ciut szersze niż w orginalnym projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grigorios, jak kształtują się dotychczasowe koszty? szczególnie dachu?

 

Dach nas kosztował 52 tyś. Są to koszty całkowite, a więc wszelkie materiały i robocizna. Z tym, że dach mamy większy niż w orginalnym projekcie ponieważ poszerzyliśmy garaż do dwóch samochodów, co automatycznie spowodowało też poszerzenie dachu. Druga sprawa - robiliśmy deskowanie na całym dachu. Trzecia sprawa - drewno na konstrukcję więźby, a więc krokwie, murłaty, łaty i kontrłaty mieliśmy z własne. Jedyne koszty jakie ponieśliśmy do koszty obróbki w tartaku. Własne mieliśmy też połowę desek na deskowanie, drugą zaś połowę dokupiliśmy. Koszt tych dokupionych desek jest zawarty w podanej wyżej kwocie. Dachówka cementowa z Prodachu.

 

Natomiast koszty całościowe stanu surowego otwartego to 238 tyś. z tym, że ta kwota zawiera wszelkie koszty, które musieliśmy ponieść w związku z budową, a więc nawet takie "drobnostki" jak zakupienie solidnego i dość długiego kabla, który umożliwiał pożyczenie od sąsiada prądu na budowę, koszty projektu, adaptacji, piasku i różnych różności. Kosztorysy sprzedawane wraz z projektem nie uwzględniają takich rzeczy jak chociażby kasa na kabelek pod prąd od sąsiada, piasek, który trzeba wsypać pod fundamenty, honorarium geodety za osadzenie domu i wiele innych rzeczy, które niczym ziarnko do ziarnka zbierają się w miarkę i "pięknie" podwyższają cały kosztorys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie zauważyłam że są rozbieżności między katalogiem a stroną internetową odnośnie powierzchni użytkowej.

 

U nas po zmianach w projekcie, które zrobił architekt, a które spowodowały zwiększenie powierzchni garażu i tym samym powierzchni pomieszczenia nad garażem, powierzchnia użytkowa uległa zmniejszeniu o 15 m2, w stosunku do tego, co było zapisane w pierwotnie zakupionym projekcie :) Różnica wynikała z innego przelicznika zastosowanego przez naszego architekta do obliczania powierzchni użytkowej. Okazuje się, że jest kilka wzorów, według których wylicza się powierzchnię użytkową. Według jednego wzoru nie wlicza się powierzchni podłogi, która ma nad sobą skosy ściany do takiej wysokości, zaś w drugim wzorze do innej wysokości. W jednym przypadku jest to wysokość niższa, w drugim wyższa. Stąd się biorą różnice w wyliczeniach. Ta podłoga, która jest wliczana do powierzchni użytkowej według jednego wzoru nie jest wliczana do powierzchni użytkowej według drugiego wzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grigorios,proszę jeśli to możliwe o zdjęcie domu z położoną dachówką.Mi podobają sie dachy ciemne i z tego co pamiętam Ty też taki miałeś mieć.Ciekawa jestem jak to wygląda.

 

Jeszcze leży troszkę śniegu na dachu, więc zdjęcie nie byłoby zbyt udane. Jak stopnieje resztka śniegu to wstawię zdjęcie :)

 

prosimy o więcej,szczególnie górnych pomieszczeń: małego pokoju i łazienki.

 

Ciężko jest zrobić tam dobre zdjęcie. Przydałby się obiektyw "rybie oko". Mój obiektyw ma nieco za małą ogniskową.

 

Mały pokój na górze (fotka zrobiona spod skosów):

 

http://images47.fotosik.pl/271/fb655dbf5e87efdbmed.jpg

 

Ten sam pokój, ale fotka zrobiona spod drugiej ściany (widok na skosy):

http://images36.fotosik.pl/158/67abed998d3b2f03med.jpg

 

Łazienka na górze. Zdjęcie zrobione od strony drzwi wejściowych. Ciężko zrobić dobrą fotkę, ponieważ obiektyw obejmuje za małą przestrzeń.

http://images36.fotosik.pl/158/4afa3725f4408263med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybraliśmy również projekt fokusa w wersji z garażem jednostanowiskowym. Ruszamy z pracami ziemnymi w kwietniu. Planujemy w tym roku zamknąć budowę stanem surowym.

Czy ktoś z Was buduje fokusa w województwie zachodniopomorskim lub w ościennym i podzielił się praktycznymi informacjami i doświadczeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich

Dzisiaj ważana dla mnie data. Właśnie ruszyliśmy z budową fokusa. Myslę, że za trzy miesiace dom w stanie surowym z położeniem dachu bedzie stał:) Projekt tak jak i chyba większość z Was został prawie w całości przez nas zaakceptowany. Wprowadziliśmy niewielkie zmiany. Najważniejsza to: garaż dwustanowiskowy i nad garażem łazienka z pralnią. Taki układ został wymuszony przez położenie budynku. Garaż bedzie znajdował sie od północy więc i słoneczka nie będzie tak wiele.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Mam pytanie do tych którzy już budują Fokusa albo mają chociaż kupiony projekt, a mianowicie interesuje mnie wysokość i szerokość strzemion na ławy, gdyż mieliśmy już kiedyś wykonane strzemiona na inny projekt i chcielibyśmy wykorzystać je przy budowie Fokusa i nie wiemy czy będą dobre.

Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich fokusowiczów!

Wreszcie po wielkich trudach i tysiącu przeszukacnyhc katalogach i my podjęliśmy decyzję, że bedziemy budować Fokusa. Narazie jesteśmy na etapie zakupu projektu i załatwiania wszelkich adaptacji z projektanem.

Mam do Was wszytskich ogromną prośbę, czy mogłabym zobaczyć u kogoś Fokusa na żywo, bo wiecie dom z katalogu to nie to samo, co w realu. Interesują mnie okolice podkarpacia, małopolski (ja piszę z Krakowa) - w sumie to mogę i gdzies dalej podjechać aby go zobaczyć (eh cóż za poświecenie...:)). Będę bardzo wdzieczna za pomoc.

Co do dalszych moich kroków w kwestii budowy będę infornmować na bieżąco.

Pozdrawiam i życzę samych owoców w budowie Waszych domków:)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sympatyków Fokusa. My również dołączamy do tego grona, zakupiliśmy ten projekt na początku tego roku, a teraz już jesteśmy na etapie pozwolenia na budowę. Wybraliśmy ten projekt ponieważ jest on bardzo funkcjonalny, małym problemem jest to że nie widzieliśmy go w realu. Mam pytanko do kogoś kto buduje go w okolicach Trójmiasta, czy zechciałby go nam pokazać. Mój adres to [email protected]

pozdrawiamy serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze pare zdań o moich zmianach (oczywiście będę jeszcze one uzgadniane z projektantem):

- wejście z kuchni do salonu będzie zamurowane, tylko wejscie z korytarza będzie;

- likwidacja wykuszu;

- jako że nie możemy mieć piwnic będziemy musieli zagospodarować część garazową na kotłownię, pralnie itp pomieszczenia gospodarcze, a garaż będzie osobnym budynkiem,

- łazienka na dole pewno zostanie taka jaka jest,

- pralnia w projekcie będzie pokojem, czyli będą dwa pokoje i salon

- na poddaszu bez większych zmian, pewno tą część nad garażem zagospodarujemy na jakąś suszarnie, albo mały stryszek,

- no i zastanawiają mnie te skosy, ja to bym podniosła ściankę do 1 metra (czyli jakieś 3 pustaki) tylko nie wiem jak będzie wyglądać dach i cała kontrukcja domu.

Bardzo Was proszę o wszelkie dorady w kwestii budowy, szczególnie te osoby które już są na finiszu i wiedzą (widzą) jak sie całość prezentuje w rzeczywistości.

Bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My będziemy budować w okolicach trójmiasta, ale jeszcze nie teraz. Też chcielibyśmy zobaczyć ten domek w realu, ale po obejrzeniu całej masy zdjęć myślę że to strzał w 10;) Projekt bardzo funkcjonalny, nie trzeba dużo zmieniać w porównaniu do innych projektów które oglądaliśmy, a było ich naprawdę mnóstwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was wszystkich o poradę w kwestii skosów i okien łukowych. Czy jeśli podniose na ściance kolankowej jakieś 3 pustaki, to nie będzie to strasznie wyglądać? Jak zmieni się ułożenie dachu?

A czy te okna na górze nie są zbyt ogromne? nie przytłaczają całego budynku? nie wydaje się Wam że jak patrzycie na dom to tylko widać to okno, a drzwi wejściowe? A jakby dać inne, mniejsze okno?

Czy ktoś z Was robił takie zmiany, albo może coś w tej kwestii doradzić?

Bardzo dziękuje za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te okna na górze nie są zbyt ogromne? nie przytłaczają całego budynku? nie wydaje się Wam że jak patrzycie na dom to tylko widać to okno, a drzwi wejściowe? A jakby dać inne, mniejsze okno?

Czy ktoś z Was robił takie zmiany, albo może coś w tej kwestii doradzić?

 

Jak patrzę na otwory okienne w swoim domu to nie odnoszę takiego wrażenia. Wręcz odwrotnie uważam, że są w sam i wyglądają geometrycznie dobrze na tle całego budynku i drzwi wejściowych. Aczkolwiek otwór okienny od frontu u nas ulegnie pomniejszeniu od dołu o jakieś 6 cm, bo majstrowie tak budowali nam daszek, że w efekcie obróbka blacharska w górnej części daszka wystawała by w szybie okna. Jedyny ratunek, to o te parę centymetrów zmniejszyć otwór okienny. Jestem ciekaw czy u innych budujących też wystąpił podobny problem, czy też może nie było problemów na linii daszek-okno od frontu?

 

Czy jeśli podniose na ściance kolankowej jakieś 3 pustaki, to nie będzie to strasznie wyglądać? Jak zmieni się ułożenie dachu?

 

Trzy pustaki to sporo. Ułożenie dachu na pewno się zmieni, a na ile i czy "będzie to strasznie wyglądać" to chyba najlepiej zapytać architekta, który będzie robił adaptację projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mam pytanie o łazienkę na dole. piszecie że zamiast łazienki macie garderobę a w miejscu pralnio-pokoju zrobiliście łazienkę. Czy okno zostawiliście takie duże (pokojowe)? Mi sie ten dom bardzo podoba, ale zmieniłabym łazienkę żeby była ciut większa miała okno (takie podłużne), tylko ze nie mam gdzie jej dać zeby zachować symetryczność budynku. Kolejny raz proszę o doradę. Bardzo Wam dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ewiś,ja jestem na etapie adaptacji projektu.Wprowadzam takie zmiany jak większość budujących tj zmiana łazienki na garderobe,likwiduje te dwa małe okna od frontu, na miejscu pralnio-suszarni łazienka z wydzieloną pralnią.Okno zostawiam takie jakie jest a nawet zastanawiam sie aby te dwa z przodu domu troche powiększyć.Widziałam u kogos w Faworycie od frontu trzy okna, nie jest wcale symetrycznie a fajnie to wyglada.W focusie mogłabyś zrobić tak samo czyli okno w łazience i tym pomieszczeniu pralnio-suszarni,ale wtedy te dwa okna w spiżarni i wiatrołapie trzeba by było zlikwidować.Ale decyzja należy do Ciebie to tobie musi wszystko pasowć.Wiem jak trudno wybrać jest projekt,sama szukałam chyba z rok.Ale FOCUSIK i tak jest w miare funkcjonalny.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...