Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Emanuela II - kolejna ale jedyna (komentujemy)


Hiv

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ciekawe są koszta u naszej projektantki, chciałbym to porównać z tymi jakie płaciliście wy:

- adaptacja, zmiany w projekcie - 1000zł

- plan zagospodarowania działki - 2000zł

- projekty przyłącza - 600zł za każdy(prąd, woda z głębinówki)

- załatwienie pozwolenia na budowę - ok 300zł(oni załatwiają wszystkie dokumenty i uzgodnienia z ZUDem etc)

- opłaty zwiazane z pozwoleniem - ok 500zł

- kierwonik budowy - 1500zł(książka i tablica w cenie

 

Co ciekawe u innego projektanta za to samo ale bez kierownika budowy(i bez ceny projektu oczywiście) usłyszeliśmy... 15tys zł

 

 

A co to za opłaty związane z pozwoleniem?

 

No niezłe te cenki, które napisałeś, u nas było:

- mapki do celów projektowych (16 szt. można 12 szt.) - 549 zł,

- adaptacja projektu wraz z planem zagospodarowania działki - 600 zł,

- pozwolenie na budowę - załatwiałem sam - bez opłat (dwie wizyty w urzędzie)

- koszty związane z projektami przyłączy były po stronie energetyki, gazowni i wodociągów a nie naszej - inwestora.

- kierownik budowy - 1600zł (książka i tablica w cenie) - wizyt tyle na budowie ile było potrzeba,a nie ograniczone np. do 10-ciu.

 

Pozdrawiam

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe są koszta u naszej projektantki, chciałbym to porównać z tymi jakie płaciliście wy:

- adaptacja, zmiany w projekcie - 1000zł

- plan zagospodarowania działki - 2000zł

- projekty przyłącza - 600zł za każdy(prąd, woda z głębinówki)

- załatwienie pozwolenia na budowę - ok 300zł(oni załatwiają wszystkie dokumenty i uzgodnienia z ZUDem etc)

- opłaty związane z pozwoleniem - ok 500zł

- kierownik budowy - 1500zł(książka i tablica w cenie

 

Co ciekawe u innego projektanta za to samo ale bez kierownika budowy(i bez ceny projektu oczywiście) usłyszeliśmy... 15tys zł

 

 

A co to za opłaty związane z pozwoleniem?

 

No niezłe te cenki, które napisałeś, u nas było:

- mapki do celów projektowych (16 szt. można 12 szt.) - 549 zł,

- adaptacja projektu wraz z planem zagospodarowania działki - 600 zł,

- pozwolenie na budowę - załatwiałem sam - bez opłat (dwie wizyty w urzędzie)

- koszty związane z projektami przyłączy były po stronie energetyki, gazowni i wodociągów a nie naszej - inwestora.

- kierownik budowy - 1600zł (książka i tablica w cenie) - wizyt tyle na budowie ile było potrzeba,a nie ograniczone np. do 10-ciu.

 

Pozdrawiam

TadekL

 

Po co tyle mapek w oryginale? Ja mam zrobioną matrycę(taka przezroczysta) i zrobiłem chyba z 5 kserówek juz po 6zł(dla prądu jedna, dla wodociągów zrobili sobie sami ksero) i jedną kserówkę wzięła już projektantka ale wiem, że będzie potrzebowała matrycę do planu zagospodarowania działki pewnie.

Sama matryca(mapa) kosztowała mnie 500zł.

Projekt przyłącza muszę zrobić sam bo inaczej na prad będę czekał nawet 18miesięcy. Z własnym projektem 6...

 

Wody nie robię bo do wodociągu mam 200m więc będzie studnia + przydomowe uzdatnianie wody(odżelazianie + zmiękczanie) a kiedyś jak w drodze gmina zrobi wodociąg na ich koszt po prostu się podepnę.

 

Zastanawia mnie to pozwolenie na budowę.

Sam nie wiem co to za opłaty(ZUD?) i czuję, że zajmę się tym sam mimo braku czasu. Podobno w naszej gminie ciężko się z współpracuje bo czepiają sie każdego braku kropki czy kreski w dokumentacji(projektantka juz przeklęła ja dowiedziała się gdzie to jest...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle mapek w oryginale? Ja mam zrobioną matrycę(taka przezroczysta) i zrobiłem chyba z 5 kserówek juz po 6zł(dla prądu jedna, dla wodociągów zrobili sobie sami ksero) i jedną kserówkę wzięła już projektantka ale wiem, że będzie potrzebowała matrycę do planu zagospodarowania działki pewnie.

Sama matryca(mapa) kosztowała mnie 500zł.

Projekt przyłącza muszę zrobić sam bo inaczej na prad będę czekał nawet 18miesięcy. Z własnym projektem 6...

 

Wody nie robię bo do wodociągu mam 200m więc będzie studnia + przydomowe uzdatnianie wody(odżelazianie + zmiękczanie) a kiedyś jak w drodze gmina zrobi wodociąg na ich koszt po prostu się podepnę.

 

Zastanawia mnie to pozwolenie na budowę.

Sam nie wiem co to za opłaty(ZUD?) i czuję, że zajmę się tym sam mimo braku czasu. Podobno w naszej gminie ciężko się z współpracuje bo czepiają sie każdego braku kropki czy kreski w dokumentacji(projektantka juz przeklęła ja dowiedziała się gdzie to jest...)

 

Jak my robiliśmy to jeszcze nie było matryc, ale prawie na jedno wyszło. ZUD u nas też nie było - bo to wieś a nie miasto :lol: , ale za "zmiany" w projekcie i plan zagospodarowania to sobie zażyczyła niezłą kwotę. Kroją na każdym kroku co nie?.

Fajnie, że masz już projekt.

Pozdrawiam

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Za jakiś czas(2,3 a może 5lat? nie wiemy...) będzie pewnie i obok nas instalacja gazu ziemnego więc pewnie skorzystamy i wymienimy piec na gazowy ale teraz trudno to przewidzieć

A może zdecydujesz się na gaz propan-butan z butli, droższy, ale w perspektywie - butlę dzierżawisz, a jak już przyjdzie gaz ziemny w piecu wystarczy wymienić dysze, bez konieczności jedo wymiany. Do ogrzewania olejowego też potrzebujesz zbiornik,ale nie wiem, czy możesz go dzierżawić czy kupić. Moi znajomi mają olej i jest to zlokalizowane w piwnicy - zajmuje dużo miejsca. A butlę możesz wkopać w ziemię.

To tyle moich przemyśleń

Pozdrawiam

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

My też się będziemy budować pod Tuszynem, tylko mam wrażenie że z drugiej strony, na zachód. Też mamy kawał do wodociągu 300m, ale u nas we wsi dobra woda jest na głębokości 50 -70m więc ze studnią pewnie będzie jazda:)

Mam pytanie czy podlegacie pod ZE Piotrków czy Łódź , bo może w naszym przypadku też możemy przyśpieszyć prąd?

 

Pozdrawiam,

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

My też się będziemy budować pod Tuszynem, tylko mam wrażenie że z drugiej strony, na zachód. Też mamy kawał do wodociągu 300m, ale u nas we wsi dobra woda jest na głębokości 50 -70m więc ze studnią pewnie będzie jazda:)

Mam pytanie czy podlegacie pod ZE Piotrków czy Łódź , bo może w naszym przypadku też możemy przyśpieszyć prąd?

 

Pozdrawiam,

Kasia

 

Zachód? My dokłądnie z Tuszyna w stronę Dłutowa. Tuszynek Majoracki - te rejony ale jeszcze na terenie miasta.

 

Co do pradu to ZE Piotrków i z tego co wiemy to całe szczęście, że to nie Łódź ;)

 

Niestety już kilku projektantów narzekało na samą Gminę bo te dwie kobietki które wydaja pozwolenia na budowę strasznie się wszystkiego czepiają(nawet małych błędów) i jest dużo biegania a i czas upływa nieubłaganie.

 

Nam się bardzo nie śpieszy i ile się uda w przyszłym roku tyle się uda. Gdyby dało się zamknąć stan surowy i zrobić ogrzewanie wtedy moglibyśmy sobie dłubać całą zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kawałeczek dalej , Górki Duże :) , no to sąsiedzi :) , ale wizualnie nie kojarzę w którym kawałku Tuszynka to może być ,w każdym razie będziemy Was wspierać duchowo.

 

My robimy projekt indywidualny,gdyż bawimy się już 10 lat w odtwarzanie kultury materialnej średniowiecza (czytaj "bractwo rycerskie") i chcemy mieszkać choć trochę w konwencji , oczywiście w granicach rozsądku:) i kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kawałeczek dalej , Górki Duże :) , no to sąsiedzi :) , ale wizualnie nie kojarzę w którym kawałku Tuszynka to może być ,w każdym razie będziemy Was wspierać duchowo.

 

My robimy projekt indywidualny,gdyż bawimy się już 10 lat w odtwarzanie kultury materialnej średniowiecza (czytaj "bractwo rycerskie") i chcemy mieszkać choć trochę w konwencji , oczywiście w granicach rozsądku:) i kasy

 

No to bliziutko!

W stronę Tuszyna jadąc macie las przed Majorackim. Przed lasem jest ul. Dylewska z zaraz za lasem w lewo Niedas. Przy Niedasie ale jakieś 800m od asfaltu mamy działeczkę ;) Górki będziemy widzieć z kuchennego okna!

 

Kiedy startujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formalności , prądy i inne duperele już teraz , a budowa od wiosny ,też ile się dai.Do tego musimy postawić jeszcze warsztat mojego męża, bo ja pracuję w Łodzi i raczej nie mogę tego zmienić.

 

Na razie posadziliśmy drzewa :) i dogadujemy projekt

 

 

Teraz chyba już kojarzę waszą lokalizację , kiedyś nawet tam oglądałam działki , bo mojej mamie się tam bardzo podoba , no ale ostatecznie mamy Górki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formalności , prądy i inne duperele już teraz , a budowa od wiosny ,też ile się dai.Do tego musimy postawić jeszcze warsztat mojego męża, bo ja pracuję w Łodzi i raczej nie mogę tego zmienić.

 

Na razie posadziliśmy drzewa :) i dogadujemy projekt

 

 

Teraz chyba już kojarzę waszą lokalizację , kiedyś nawet tam oglądałam działki , bo mojej mamie się tam bardzo podoba , no ale ostatecznie mamy Górki

 

No to wystartujemy podobnie. Ile bedzie was kosztował projekt indywidualny?

To będzie duży dom?

 

U nas może w lutym-marcu zrobimy już fundamenty, płot i pewnie chcielibyśmy coś posadzić tylko zastanawiamy się czy nam ktoś tego nie wykopie w nocy bo słyszałem już o takich przypadkach...

 

Mapka naszych okolic:

http://img71.imageshack.us/img71/3486/tuszynpy4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My z mężem również staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami kawałka ziemi w Tuszynie. Mam do Waszej działeczki ok kilometra w linii prostej przez łąki i pola więc trochę dalsi ale sąsiedzi. Również zaczynamy na wiosnę, dokumenty się szykują u architekta.

Będziemy zaglądać do Was i kibicować

Pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...