Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Emanuela II - kolejna ale jedyna (komentujemy)


Hiv

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jesteśmy podwójnymi sąsiadami , bo też na razie mieszkamy na Bałutach, na Radogoszczu Wschodzie :)) , i też mamy dość blokowiska

 

Radogoszcz akurat to jedno z nielicznych osiedli w Łodzi na które jeszcze moglibyśmy się zdecydować. Nawet szukaliśmy tam mieszkania zanim zapadła decyzja o budowie ;)

 

By to typowe bałuty czyli Zgierska-Inflancka-Łagiewnicka(dobrze, że dalej od samego rynku bo tam to po prostu jest masakra....

 

 

Pozdrawiamy tym bardziej!

 

PS. Ile kosztowały was takie sadzonki owocowych drzewek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

PS. Za jakiś czas(2,3 a może 5lat? nie wiemy...) będzie pewnie i obok nas instalacja gazu ziemnego więc pewnie skorzystamy i wymienimy piec na gazowy ale teraz trudno to przewidzieć

A może zdecydujesz się na gaz propan-butan z butli, droższy, ale w perspektywie - butlę dzierżawisz, a jak już przyjdzie gaz ziemny w piecu wystarczy wymienić dysze, bez konieczności jedo wymiany. Do ogrzewania olejowego też potrzebujesz zbiornik,ale nie wiem, czy możesz go dzierżawić czy kupić. Moi znajomi mają olej i jest to zlokalizowane w piwnicy - zajmuje dużo miejsca. A butlę możesz wkopać w ziemię.

To tyle moich przemyśleń

Pozdrawiam

TadekL

 

Myślałem o tym ale nikt w gminie nie potrafi mi powiedziec za ile podłączą nam gaz gdzies w drodze obok. Pewnie wszystko będzie zalezało od rozwoju infrastruktury w tej okolicy i szybkości powstawania nowych dokmów.

 

Może to więc być rok a moze i 5 lat.

 

Piec więc zawsze odsprzedam a kupię jakiś nowoczesny gazowy jak już ten gaz będzie pod domem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://77.252.132.194/guzmania/Inne/swieta1.jpg

Niech te święta Bożego Narodzenia

przyniosą nam wiele radości,

Niech uśmiech zagości w domach,

Niech ogarnie nas ciepło wigilijnej świecy,

a jej blask zamieni się w żywe iskierki w oczach,

Niech samotność odejdzie w niepamięć,

Niech zima otula nas białym puchem,

jak ciepły koc przy kominku,

Niech bieluteńkie gwiazdeczki

skrzypią wesoło pod naszymi butami

na wieczornym spacerze.

Niech dobry Bóg namaluje

szczęście na naszych twarzach,

Niech miłość dotyka nas delikatnie,

lecz bez ustanku,

Niech marzenia płyną wysoko w górę

i spełniają się...

 

życzą Guzmanii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,

 

Noszę się z myslą projektu Emanueli z pewnymi przerobkami. Z koncem roku nabyliśmy działeczke w okolicach Kalisza.Czy ktos z szanowych forumowiczów zechciałby pokazac swoja Emanuelke. Moja narzeczona ma pewne watpliwoscia i mysle ze taka wizja pomoglaby w wielu sprawach.

 

HIV poniewaz jestem nowy napisałem cos w Twoim dzienniku, wlasciwie to sam juz nie wiem bo jakos nie moge sie tutaj polapac. Jesli cos sposciłem przepraszam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,

 

Noszę się z myslą projektu Emanueli z pewnymi przerobkami. Z koncem roku nabyliśmy działeczke w okolicach Kalisza.Czy ktos z szanowych forumowiczów zechciałby pokazac swoja Emanuelke. Moja narzeczona ma pewne watpliwoscia i mysle ze taka wizja pomoglaby w wielu sprawach.

 

HIV poniewaz jestem nowy napisałem cos w Twoim dzienniku, wlasciwie to sam juz nie wiem bo jakos nie moge sie tutaj polapac. Jesli cos sposciłem przepraszam:)

 

Hello. Spsociłeś ale trudno ;)

 

Nie znam żadnej Emanueli I ani II pod Łodzią niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze da to sie jakos skasowac??

 

Odnośnie projektu - Tez chciałbym poszerzyc te sciane przy kotlowni i salonie ale czytam ze zrezygnowałes z pomysłu czyli dość drogo to wychodzi??

Czy sa jakies inne przeciwwskazania?

 

Ogólnie zmienia to konstrukcje na tyle, ze daje to projekt indywidualny a to sa spore koszta. Salon jest troszkę przymały ale jakoś go zagospodarujemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze da to sie jakos skasowac??

 

Odnośnie projektu - Tez chciałbym poszerzyc te sciane przy kotlowni i salonie ale czytam ze zrezygnowałes z pomysłu czyli dość drogo to wychodzi??

Czy sa jakies inne przeciwwskazania?

 

Ogólnie zmienia to konstrukcje na tyle, ze daje to projekt indywidualny a to sa spore koszta. Salon jest troszkę przymały ale jakoś go zagospodarujemy ;)

 

Projekt indywidualny to wcale nie duże koszta, mnie kosztował 4000pln, więc przy inwestycji kilkuset tyś pln to wcale nie dużo. Koszty budowy domu, także nie są o wiele podniesione, a zadowolenie z salonu, gdzie można spędzić czas przy kominku w większym gronie rodziny/znajomych nie ocierając się o siebie - bezcenne 8) Dodatkowo powiększa się też góra domu, dzięki temu teraz podwyższam sobie w sypialni nad salonem ściankę kolankową na 90cm i będę mógł spokojnie postawić pod nią łóżko. Fakt sypialnia się pomniejszy, ale i tak będzie większa niż w standardowym projekcie, ahhaaaaaaa w sypialni robimy jeszcze drugą garderobę z g-k, aby Pan jak i Pani domu mieli oddzielnie :p

Jak już będzie zrobione to wrzucę fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert ale jakim sposobem ten projekt zrobiles? Kupiles z pracowni typowke, poprosiles o zmiany i wtedy juz indywidualnie dokonales zmian. Czy inaczej po prostu na wzor EII narysowales swoj?

 

Tak, miałem przerabiać typowy, ale jak projektant zobaczył co wymyśliłem, to powiedział, że taniej będzie zrobić projekt indywidualny i właśnie tak zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert, u mnie taki projekt indywidualny to duuużo wyższe koszta! :(

 

A jaki problem kupić projekt od projektanta, który mi robił, przecież zawsze do tego projektu możecie dodać zmiany i mieć wszystko tak, jak sobie wymarzyliście :lol:

 

Masz rację, myśleliśmy o tym!

Ale liczymy się też z kosztami. U ciebie jest więcej metrów zarówno dachu jak i podłóg więc i koszta wzrastają. A po obejrzeniu zarówno twojej budowy jak i goowego, wiernego z projektem domku Tadka stwierdziliśmy, ze to nas całkowicie zadowala.

Wprowadziliśmy więc kilka niezbędnych zmian a reszta zostanie jak w "oryginale" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert, u mnie taki projekt indywidualny to duuużo wyższe koszta! :(

 

A jaki problem kupić projekt od projektanta, który mi robił, przecież zawsze do tego projektu możecie dodać zmiany i mieć wszystko tak, jak sobie wymarzyliście :lol:

 

Masz rację, myśleliśmy o tym!

Ale liczymy się też z kosztami. U ciebie jest więcej metrów zarówno dachu jak i podłóg więc i koszta wzrastają. A po obejrzeniu zarówno twojej budowy jak i goowego, wiernego z projektem domku Tadka stwierdziliśmy, ze to nas całkowicie zadowala.

Wprowadziliśmy więc kilka niezbędnych zmian a reszta zostanie jak w "oryginale" ;)

 

Rozumiem, macie racje, trzeba mierzyć siły na zamiary 8)

Nasza budowa niestety się przeciągła, musieliśmy zmienić ekipę od poddasza.

Dodatkowo w sypialni, aby ją pomniejszyć zbudowaliśmy z płyt G-K drugą garderobę oraz podwyższyliśmy ściankę kolankową na 90cm, aby weszło pod nią łóżko. Niebawem zrobię jakieś foty i wkleję na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...