Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kratki wentylacyjne w suficie - czy to prawidłowe?


Recommended Posts

jescze nie dawno stolarka okienna nie była tak szczelna jak dzisiaj, montaż też nie - infiltracja wystarczała.

czy podczas codziennego użytkowania nocą, jak śpisz, wstajesz co godzinę żeby wyjść sobie na dwór i w czasie otwarcia drzwi wpuszczasz powietrze do domu? nie

 

dlatego robiąc wentylację zapewniaż nawiew świerzego i wywiew tzw. zużytego powietrza. Jak z tych dwóch nie ma jednego to drugie nie działa. co z tego że w kotłowni bedziesz miał kociol na jakiekolwiek paliwo podlączony prawidlowo do komina skoro nie bedziesz miał któreędy czerpać powietrza do spalania?

z wentylacja tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

co do architektów i tego co widzę łażąc po budowach to 90% gości to typy bez wyobraźni i pomyślunku, jedno wielkie kopiowanie rozwiązań jednego przez drugiego, jeśli tam jest belka to tu też dam i będzie lepiej, po co myśleć inwestor i tak zapłaci bo wykonać musi, nasrać stali bo lepiej za dużo niż policzyć ile trzeba a jeszcze potrafi się taki kłócić że wm nie jest możliwa do ukrycia, dramat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam

Postanowiłem podłączyć się do tego wątku (szukałem w innych, ale nie znalazłem) z zagadnieniem, które nie daje mi spokoju.

Otóż w dużym pomieszczeniu otwartym (kuchnia poprzez jadalnię łączy się z salonem) bezpośrednio w suficie pozostawiono 3 kanały wentylacyjne. Właściciele planują w tym miejscu sufit podwieszany (20cm poniżej stropu właściwego). Jeden kanał miałby "obsługiwać" przedpokój, drugi: okap kuchenny, a trzeci: anemostat na środku kuchni. Mam jednak pewne wątpliwości co do samego faktu zabudowy tej przestrzeni - m.in. brak bezpośredniego dostępu do tego miejsca itp.

 

Załączam foto:

1.jpg.

 

Moje pytania brzmią:

Jak powinno się prawidłowo wykonać przejście z pionów do poziomych elementów instalacji, aby układ działał poprawnie?

Czy w ogóle można bez większego ryzyka zabudować to wszystko "na sztywno" bez jakiejś rewizji itd?

 

 

PS. Jeśli w jakimś wątku ten problem został już przedstawiony, to poproszę o link :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...