Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

temat niby banalny - malowanie


inseem

Recommended Posts

Jasia, faktycznie u Ciebie ta farba wygląda zupełnie inaczej tzn bardzo ładnie. Może coś z podkładem u nas było nie tak, a może tajemnica tkwi w odpowiedniej ręce :)

No co by nie było, tikkurila jednak się sprawdziła.

 

Jasia, a to zdjęcie już widziałam, poczytywałam sobie twój dziennik i muszę przyznać, że Twoja kuchnia była dla mnie inspiracją - wcześniej nie mogłam się zdecydować na ta białą kuchnie z Ikei, choć mi się podobała, ale pod wpływem tego, co zobaczyłam u Ciebie podjęłam decyzję.

Właśnie remont w pełni, za dwa tygodnie montaż mebli - Lindingo. Jeśli możesz, to wrzuć zdjęcia kuchni już takiej zamieszkałej i napisz proszę jak się sprawuje.

Tylko może nie w tym wątku, bo uciekł główny temat. Może w swoim dzienniku.

 

A wracając do tematu, Inseem, jak się sprawował dekoral? Przede mną malowanie kuchni. Moi fachowcy zachwalają decorala z mieszalnika. A o duluxie też źle mówią... Za to polecają tynki strukturalne z duluxa. Ja myślałam, żeby wypróbować beckersa - chciałabym na ścianach oliwkę, ale taką mocno rozjaśnioną, bo okno północne i słońce do kuchni rzadko zagląda.

No i namawiają mnie ci moi fachowcy, żeby i sufit tym samym kolorem. Ale nie bardzo mi się to widzi - sądzę, ze do białych mebli, tradycyjny, biały sufit będzie najlepszy. Co o tym sądzicie?

właściwie nie wiem od czego to zależy - chciałam na początku malować beckersem, ale ekipa powiedziała, że świetnie im się maluje duluxem, więc nie nalegałam, tym bardziej, że kolory duluxa mi odpowiadały :)

 

ciekawam tej Twojej kuchni, pokaż ją gdzieś kiedyś, co? :wink:

 

jeśli chodzi o kolor sufitu to zdecydowanie stawiałabym na biały, kolorowy na pewno będzie sprawiał, że pomieszczenie będzie wydawać się niższe - czego nie powiem o tych pomieszczeniach, które mają zachowany biały pasek przy suficie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

u mnie kolor sufitu -salon+kuchnia + jadalnia + holl, jest taki sam co scian (jakis taki blady zolty) na pierszwy rzut oka jest wrazenie ze jest to inny kolor -nieco delikatniejszy od scian.

nie ma zludzienia ze pokoj jest z tego powodu nizszy bo jest roznica poziomow pomiedzy salonem a reszta pomieszczeń, kontrastem jest biały kominek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Biały pasek pod sufitem moim skromnym zdaniem jest potrzebny w bloku -czasami nie można wyrównać nierówności sufitu i kątów stąd można to zniwelować białym kolorem- ciemny pod samym sufitem uwidacznia te nierówności, w nowym domu nie ma z tym na ogół problemu- bo wszystko jest równo.Mi sie podoba takie capuccino

http://www.ornamentyka.pl/sklep/1/0_9e5489de635c68826099ae1bb2e3d788.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaura wrazenia super:) malowałem sam z farby jestem b. zadowolony zrobilem pasek pod sufitem i tez jestem zadowolony z tej decyji bo dzieki niemu bardziej widac roznice pomiedzy sciana a sufitem sufit malowalem dekoralem i tez nie narzekam :)

 

cieszę się bardzo, bo właśnie zakupiłam bekersika-cappucino, może nawet za malowanie się sama wezmę jak to takie przyjemne.. :D

Dekoral tez bedzie, bo spasowały mi ich nowe szarości, poza tym jeszcze 2 kolorki z mieszalnika tikkurili i reszta tikkurila biała.

Będę mogła porównać za tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - już jakiś czas temu zdecydowaliśmy się na malowanie Beckersem, przy czym, wykonawca przyniósł nam wypasiony wzornik kolorów NCS twierdząc, że posługując się nim, też nam zmieszają farby z Beckersa. Czy to prawda? Bo się trochę namęczyliśmy wybierając kolorystykę poszczególnych pomieszczeń i chyba bym się "letko" zdenerwowała musząc wybierać jej jeszcze raz, tym razem z palety Beckersa :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - już jakiś czas temu zdecydowaliśmy się na malowanie Beckersem, przy czym, wykonawca przyniósł nam wypasiony wzornik kolorów NCS twierdząc, że posługując się nim, też nam zmieszają farby z Beckersa. Czy to prawda?

 

Szczera prawda.

NCS opiera się na procentowym udziale poszczególnych pigmentów składowych, jest więc stały i nie zależy od firmowych pomysłów marketingowych firmy. Resztę załatwia mieszalnik sterowany komputerem.

Możesz więc brać farby z Beckersa, Tikurili, Benjamina etc. jeśli ich numery będą takie same to bez względu z jakiej firmy wybierzesz farbę będzie taka sama.

Różnice mogą być w bazie a co za tym idzie w wykończeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie tylko Beckers jest jeszcze parę bardzo dobrych producentów farb. Co do wydajności, aby wydajnośc było bardzo dobra należy wcześniej zagruntować sciany. Jeżeli chodzi o grunt to każdy producent ma w swojej ofercie grunt pod farbę także pomaluj systemowa czyli grunt i farba jeden producent, będzie OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Pasek miedzy sciana i sufitem fajna sprawa bo:

- rzadko kiedy sufit jest idealnie prosty

- nie kazdy potrafi idealnie wyprowadzic linie sufit-sciana bez fali

 

wykonanie dla tych co jeszcze tego nie robili:

malujemy sufit oraz pasek na scianach wokol sufitu (robilem to pedzlem ale rozciagajac zeby nie bylo widac smug) warstw tyle ile razy pomalowany sufit

(w jednowarstwowe farby nie wierze i takie jest moje zdanient jednokrotnego krycia)

po wyschnieciu naklejamy tasme papierowa malarska zaznaczajac wczesniej linie na scianie - nie sugerujmy sie sufitem bo moze byc krzywy - pomocna poziomica lub laser (tasme naklejamy nad linia zeby zamalowac kreske) tasme gadzimy solidnie zeby szczelnie przylegala do sciany (najlepiej sprawdza sie na scianach gladziowych)

 

Wazne: pedzlem lub walkiem nanosimy farbe w jednym kierunku - po tasmie w dol a nie pod tasme - unikniemy w ten sposob zaciekow pod tasma i wyjdzie nam linia prosta a nie bazgroly ;)

 

po objechaniu wokol malujemy sciane

pozniej druga warstwa i po lekkim przechnieciu odrywamy z wielka ostroznoscia tasme (nie moze byc za mokra ani wyschnieta)

 

Co do wysokosci paska to wg gustu ale w pomieszczeniach 2,6-2,7 m wysok. to tak 3 cm jest chyba ok ale to wybor kazdego, przeciezmozna sprobowac i zamalowac jak bedzie cos nie teges ;)

 

Po pomalowaniu:

Siadamy wygodnie otwieramy browar i cieszymy sie nowym wnetrzem ;)

Mam nadzieje ze ten faq sie komus przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały pasek pod sufitem moim skromnym zdaniem jest potrzebny w bloku -czasami nie można wyrównać nierówności sufitu i kątów stąd można to zniwelować białym kolorem- ciemny pod samym sufitem uwidacznia te nierówności, w nowym domu nie ma z tym na ogół problemu- bo wszystko jest równo.

Zgadza się, po to głównie stosuje się ten pasek. I nie zgadza się :D , bo choćby nie wiem jak równy sufit, to brak tego paska jakoś dziwnie eksponuje nawet milimetrowe różnice - choćby lekkie niedociągnięcie pędzla. Tak przynajmniej było u mnie. Nie chciałam paska na ścianie, bo wydawał mi się też jakimś 'spadkiem' po blokowisku i pierwsze malowanie bez paska. Jakoś tak nie do końca mi się widziało, ciągle miałam wrażenie że sufit troszkę 'faluje" gdzie-niegdzie. Poddałam się, zrobiłam znienawidzony pasek i jest OK :D

W reklamówkach np. Duluxa tak pięknie wyglądają te ściany bez pasków, no ale nie oglądałam ich z bliska jak mojej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja dodam swoje 3 grosze :)

 

Popieram kilku przedmówców, którzy zachwalali farby Beckersa - rzeczywiście są dobre i w konsystencji i jeśli chodzi o zgodność koloru w rzeczywistości z próbnikiem !!! W większości domu mamy - kolor "Sun flower".

Natomiast odradzam firmę Bondex - parę razy malowałam i zawsze nie było tak jak miało być :( nie jestem też za mieszanymi farbami (takimi co w sklepie zmieszają) bo nigdy nie był taki jak na wzorniku...

 

Sama jednak wiele razy mieszałam farby z gotowych pigmentów/barwników i wtedy mogłam mieć tylko do siebie pretensje, że wyszedł nie taki kolor :) zwykle jednak było ok, bo można do woli mieszać i rozcieńczać..

 

Jakiś czas temu malowałam dom i zrobiłam wszędzie biały pasek, ale po paru dniach zamalowałam bo niestety nie podobało mi się tak jak przewidywałam.. został w pokoju bo czasu na zamalowanie zabrakło i fakt, że się przyzwyczaiłam więc wszystko zależy też od gustu :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...