Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie gazem ziemnym


Lord Vader

Recommended Posts

Lepiej przedzwoń do vaillanta (0-801-804-444). Robiłem to rok temu i od tamtej pory nic nie zmieniałem (poza temperaturą), więc nie chce cię wprowadzić w błąd.

 

Hmmm... to mam problem bo u mnie na wsi nie ma telefonu :) a chciałbym wszelkie zmiany nanosić "on line". Nie wiem czy po 21 jeszcze pracują więc chyba będę musiał kogoś do mnie zaprosić na weekend :) .

 

Pozdrawiam,

Maciek Jot

 

 

najlepiej abys wrocil do zstawien fabrycznych i sprobowal od poczatku dobrac nastawy.

moze pomoglyby mi ci pomoc twoje odp na pytania:

czy masz zasobnik i zawor mieszajacy? dziala poprawnie?

czy po ust temp obnizonej 15° kociol przestal sie wlaczac? jak wtedy wygladala jego praca?

sprawdz nastawe korekty temp pokojowej

sprawdz offset

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 640
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Macku

Też miałem tak nastawione TP=1. Wczoraj po ponownym przeczytaniu instrukcji znalazłem takie info, że przy TP=1 temperatura rzeczywista może przekroczyć zadaną.

Dlatego przestawiłem na TP=2, co w/g instrukcji wyłacza kocioł po osiagnięciu temperatury zadanej.

Wydaje mi sie, ze jest lepiej, wczoraj nigdy temperatura nie przekroczyła zadanych 20 st C

 

sprobuj u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej abys wrocil do zstawien fabrycznych i sprobowal od poczatku dobrac nastawy.

A gdzie jest reset :D ?

moze pomoglyby mi ci pomoc twoje odp na pytania:

czy masz zasobnik i zawor mieszajacy? dziala poprawnie?

Mam zasobnik i działa poprawnie - tzn. mam ciepłą wodę i ciepłe kaloryfery...

czy po ust temp obnizonej 15° kociol przestal sie wlaczac? jak wtedy wygladala jego praca?

Tak przestał. Żadnej pracy nie było - poprostu się już nie włączał i nie grzał.

sprawdz nastawe korekty temp pokojowej

Brak korekty.

sprawdz offset

Offset czego?

 

Pozdrawiam,

Maciek Jot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego przestawiłem na TP=2, co w/g instrukcji wyłacza kocioł po osiagnięciu temperatury zadanej.

Wydaje mi sie, ze jest lepiej, wczoraj nigdy temperatura nie przekroczyła zadanych 20 st C

 

sprobuj u siebie :)

 

Też wczoraj przełączyłem i "jest lepiej" tzn. kocioł zachowuje się bardziej przewidywalne :) ...

 

Pozdrawiam,

Maciek Jot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...
Mam Taki problem. Kocioł vaillanta atmomax 20kw 1-funkcyjny z zasobnikiem regulator calormatic 330. Problem z regulatorem jak uruchomię piec i nastawie np 17 stopni na regulatorze piec pieknie nagrzeje pomieszczenia do zadanej temperatury i się wyłączy i tu jest taki problem zanim regulator obniży temperaturę do takiej jaka jest w pomieszczeniu tj czuję że po godzinie temperatura w pokoju spadła do np 12 stropni (robi się zimno) na regulatorze jest nadal temperatura 17 stopni i piec sie nie włącza. Czym może byc spowodowany zła praca regulatora (nie dostosowuje się do tremperatury w pomieszczeniu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz sterownik przymocowany do sciany o dużej pojemności/bezwładności cieplnej: w pokoju robi sie chłodno (szczególnie blizej okna) a sterownik jeszcze o tym "nie wie" bo przymocowany jest do ciepłej ściany .... Zeby sprawdzic czy tak jest - odsun sterownik od sciany o co najmniej 10 cm (wiem - dziwnie to bedzie wyglądać, ale to tylko na pare godzin) i zobacz czy teraz sterowanie bedzie OK

 

pozdr - Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Do AM: Ja mam pompę cyrkulacyjną grundfosa sterowaną programatorem.

Czy mogę do tej pompy dokupić sterowanie o którym piszecie, to znaczy cyrkulacja włacza mi się tak samo jak grzanie wody, ale nie za bardzo mi się podoba ciągłe chodzenie tej pompy. Z własnego doświadczenia wiem, że bojler nagrzany do temp. 50 stopni o godzinie 22 dzięki pompie cyrkulacyjnej, która chodziła do 8 rano został wychłodzony tak, że po ciepłej wodzie nie zostało ani śladu.

Pozdrawiam Lord Vader

 

Mozesz dokupic termostat zew. z czujka przylgowa i zamontowac to na cyrkulacji (nie wiem z czego masz ja zrobiona - jak miedz to idelanie). Rownolegle z tym mozesz wlaczyc programator i jest najbardziej optymalne rozwiazanie

/mr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnijąc poprzednie posty - dałem ok. 1 cm miękkiej pianki poliuretanowej jako przekładkę między sterownik i ścianę - po ok. miesiącu działania w takich warunkach wydaje mi sie że bezwładność ściany "odczuwana" przez sterownik (a w konsekwencji niedogrzewanie innych pomieszczeń) wyraźnie spadła

 

pozdr - Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam berettę dwufunkcyjny z mini zasobnikiem 2,6 litra moc pieca na c.o 7-15 kW. przy obecnych temp w granicach 0 do + 5 stopni spalał mi (c.o + c.w.u) ok 10 m.3 gazu naq dobę (gz 41,5, mieszkanie w kamienicy przedwojennej, nieocieplonej, okna pcv, temp dzienna 20 st(przez ok 12 godzin dziennie) nocna 17 stopni.

 

czy to dużo czy mało. czy mozna coś jeszcze wyregulować w piecu aby mniej spalał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwufunkcyjną berettę z mini zasobnikiem 2,6 litra.

w ostatnim okresie a więc temp na zewnątrz w granicach 0 do + 5 st. spala (co+cw) ok 10 m.3 gazu - gz 41.5.

dom nieocieplony - kamienica przedwojenna , okna pcv, temp dzienna (przez 12 godzin na dobę 20 st.) temp nocna 17 st.

czy to dużo czy mało? co jeszcze można w piecu podregulować aby spalał trochę mniej.

dodam jeszcze że podniesienie temp na eurosterze z 19,75 na 20,25 zajmuje mu 20 minut apo raz kolejny załącza się po ok 50 minutach- czy to dobre charakterystyki?

piec ma moc 7-15 kw na co i 7/24 na cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku a to jest 2 sezon jade tylko na kominku

Ale rok temu to był pierwszy sezon spalał co+cwu przy temp zew między 0 a 5*C spalał ok 13m pow ogrzewana 200m2

 

 

ja mam berettę dwufunkcyjną z minizasobnikiem 2,6 litra.

moc pieca 7-15 kW na c.o a 7-24 kw na cw, zapotrzebowanie na ciepło 13 kw.

w obecnych temp zewn tj od 0 do + 5 st spalał mi 10 m.3 (wydaje mi się, że za dużo).

mieszkanie w kamienicy 100m.kw, nieocieplone, nowe okna pcv.

temp ustawiona na eurosterze 20 st. w dzień (przez 12 godzin) i 17 st. w nocy (też 12 godzin).

piec nagrzewa z 17 do 20 stopni w 50-60 minut.

spadek o o,5 stopnia następuje po ok 50-55 minutach a o te pół stopnia (z 19,75 na 20,25) podnosi temp w 20 minut.

czy to dobre osiągi choć wydaje mi się że spala za dużo jak na obecnie panujące temperatury.

co jeszcze można by w tym piecu podregulować aby spalał mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwufunkcyjną beerttę z zasobniczkiem 2,6 litra o mocy 7-15 kW na c.o i 7/24 kW na c.w.u. na gz 41,5

przy obecnych temp a więc 0 do + 5 st na zewnątrz spala mi 10 m.3 - wydaje mi się że dużo (kamienica przedwojenna 100 m.kw, okna pcv, temp przez pół doby 20 st przez drugie pół 17 st.), zapotrzebowanie na ciepło ok 13 kW

 

ustawiłem temp. wody na piecu na 63 stopnie.

piec podnosi temp z 17 na 20 st w przeciągu 50-60 minut a więc chyba przyzwoicie.

w pomieszczeniu temperatura utzrzymuje się przez ok45 - 50 minut po czym piec znowu się załącza i pracuje przez ok 18-20 minut podnosząc temp. na eurosterze z 19,75 na 20,25.

czy to są dobre parametry.

 

 

co ewentualnie można jeszcze zmienić w parametrach pieca/pompy czy instalacji aby spalać trochę mniej.

 

co sądzicie o tych przedziałach czasowych pracy kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwufunkcyjną beerttę z zasobniczkiem 2,6 litra o mocy 7-15 kW na c.o i 7/24 kW na c.w.u. na gz 41,5

przy obecnych temp a więc 0 do + 5 st na zewnątrz spala mi 10 m.3 - wydaje mi się że dużo (kamienica przedwojenna 100 m.kw, okna pcv, temp przez pół doby 20 st przez drugie pół 17 st.), zapotrzebowanie na ciepło ok 13 kW

 

ustawiłem temp. wody na piecu na 63 stopnie.

piec podnosi temp z 17 na 20 st w przeciągu 50-60 minut a więc chyba przyzwoicie.

w pomieszczeniu temperatura utzrzymuje się przez ok45 - 50 minut po czym piec znowu się załącza i pracuje przez ok 18-20 minut podnosząc temp. na eurosterze z 19,75 na 20,25.

czy to są dobre parametry.

 

 

co ewentualnie można jeszcze zmienić w parametrach pieca/pompy czy instalacji aby spalać trochę mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...