Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt KORNELIA - budujemy nasze marzenia ! KOMENTARZE


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 45
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witamy niedalekich sasiadów!!!

 

Kierowaliśmy się dokładnie tym samym wybierając Tuszyn na poszukiwania działki ;) Obok nas jest jeszcze działka budowlana do sprzedania więc szukamy chętnych na jeszcze bliższe sasiedztwo ;)

 

Na pewno często będziemy tu zagladać a może i na budowę do was się uda?

Pewnie tak bo my już widzę będziemy budować dosć wolno więc będzie okazja żeby podejrzeć jak wam idzie!

 

Pozdrawiamy!

 

Kamil i Angelika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wirtualne odwiedzinki.

Nasza budowa - dumnie brzmi - jak dotąd to papierki, papierki i jeszcze raz papierki. A na działeczce jak widać na zdjęciach już mamy sporo drzewek i niestety niektórych trzeba się pozbyć. Mamy sosnę, jarzębinkę i kilka pięknych dużych brzóz (pozbyć się musimy samosiejek jesionów) więc póki co nic nie sadzimy.

Co do rocznika może po prostu to właśnie ten wiek kiedy się chce coś zbudować i mieszkać na swoim, wcześniej wystarczało ciasne ale własne M3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy ciasne i nie własne M1 więc wszystko jasne...

 

Ja wychowałem się praktycznie w lesie a na naszej dziąłce jest pole więc starsznie brakuje mi tych drzew!

Jak tylko ja ogrodzę i jakoś podrównam to od razu coś tam będziemy sadzić!

 

Pasowałoby iglaki zeby było mniej grabienia liści ale jak pomyslę o ładnych brzozach.... ehhhh...

 

 

PS. Który rocznik jesteście? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieopatrznie zdradziłam ten rocznik w nicku.

Co do działki to oglądaliśmy działki zupełnie koło Was tzn. z drugiej strony słupa WN i trochę bliżej niego. Więc o mały włos bylibyśmy bardzo bliskimi sąsiadami. Niestety bliskość słupa nas przestraszyła (nigdy nic nie wiadomo a od nas byłoby bliziutko ok. 50m) i zrezygnowaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieopatrznie zdradziłam ten rocznik w nicku.

Co do działki to oglądaliśmy działki zupełnie koło Was tzn. z drugiej strony słupa WN i trochę bliżej niego. Więc o mały włos bylibyśmy bardzo bliskimi sąsiadami. Niestety bliskość słupa nas przestraszyła (nigdy nic nie wiadomo a od nas byłoby bliziutko ok. 50m) i zrezygnowaliśmy.

 

sic! faktycznie niedopatrzyłem ;)

Obok nas jest ciagle wolna działeczka więc jak coś to zapraszamy! :D

Do słupów mamy jakies 200m więc chyba wystarczająco...(czego tam się można obawiać?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaproszenie ale już nie skorzystamy. Znaleźliśmy TO nasze miejsce i tam stanie nasza chatka.

Co do słupów to z tej działki jaką mieliśmy na oku było trochę za blisko. Nie ma pewności jak wpływa linia WN na zdrowie a przede wszystkim widok do nas był średni. Po wielu dyskusjach odpuściliśmy chociaż miejsce było super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 7 months później...
  • 4 weeks później...
A ja zapytam :

- o koszt dachu..

- słup przy wyjściu na taras - czy możliwe jest usunięcie ?

- koszt całkowity domku jeśli można , tak około

- i czy usunięcie wolich oczek było zmianą nie istotną w projekcie (ile ta przyjemność kosztuje )

To na razie początek z mej strony .... :roll:

 

Cześć

Jak widać na naszym przykładzie można usunąć słup i wyprostować salon powiększa się jego wymiary troszkę - zmianę tę pochwalił nasz projektant od adaptacji budynku. Ten zabieg podobnie jak rezygnacja z wolich oczek w naszym przypadku odbyła się na etapie adaptacji budynku nie powiększyła jej ceny i nie wiązała się z żadnymi zmianami konstrukcyjnymi całego budynku.

Jeżeli chodzi o koszty to bardziej zorientowany jest małżonek więc odpiszę jak tylko zasięgnę porady u niego. :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...