Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pytanie do mieszkających w domach z BK


ifka13

Recommended Posts

Do wszystkich którzy mieszkają w domu wybudowanego z BK.

Otóż, zdecydowałem, ze ściany w naszym domku wymuruję z białego BK- wybór padł na SOLBET śćiana 24cm+12 styropianu.

Jak rozmawiam z różnymi sprzedawcami to wiadomo spotykam różne sprzeczne opinie które nieraz były poruszane na tym forum- że wilgoć w środku, że grzyb, że ściany "piją" wodę...

Dlatego proszę wszystkich użytkowników takich domków o swoje opinie i wnioski na temat tego materiału konstrukcyjnego z domów w których mieszkacie.

Przecież jak odizoluje poziomo od fundamentu to nie ma co pić, jak odizoluję od zewnatrz również i właśnie-

czy ściana z BK z izolacją zewnętrzną ze styropianu zachowuje się inaczej jak ceramika ze styropianem? Czy może na ocieplonych ścianach z BK jest większe prawdopodobieństwo grzyba niż na ceramice czerwonej? Wg mnie nie i to zależy tylko od wentylacji, ale to już inny temat.

Poradźcie coś bo oszaleje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ZW
Do wszystkich którzy mieszkają w domu wybudowanego z BK.

Otóż, zdecydowałem, ze ściany w naszym domku wymuruję z białego BK- wybór padł na SOLBET śćiana 24cm+12 styropianu.

Jak rozmawiam z różnymi sprzedawcami to wiadomo spotykam różne sprzeczne opinie które nieraz były poruszane na tym forum- że wilgoć w środku, że grzyb, że ściany "piją" wodę...

 

Ja mieszkam w takiej konstrukcji 24BK+styro i nie ma żadnego grzyba, wilgoci a ściany nie piją. Także śmiało buduj.

 

PS: Wywietrzniki są wszędzie gdzie należy, jest "centralny" wlot powietrza i nie zatykam kratek wentylacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooooo, Kochaaaaaani

a badania TB vel Wg?

a macie aparaturę do pomiaru?

ha...

 

no i znowu przylezie... I powie że cyrkulacja i duży zasobnik w kontekście sciany z BK to fatalne rozwiazanie :D

 

 

Mam ścianę z BK ale jeszcze nie mieszkam. Dom stoi. Więcej informacji za 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyluzuj....chcesz zobaczyć grzyba..to wybierz sie do starych poniemieckich kamienic na ten przykład...niektóre z nich mają piekne grzyby,choć to przecierz niemiecki klinkier,taka mercedes wśród klinkierr.nie daj się zarazić głupotą.Wątpliwości to ludzka rzecz ale nie wydaje mi się aby sprzedawca w hurtowni,"wujek Edek","pan Zygmunt"(z całym szacunkiem )miał w tym względzie prawo do Twego szaleństwa.pogadaj może z architektem,kierbudem...na tym forum wątpliwości mogą Ci się rozmnożyć...:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooooo, Kochaaaaaani

a badania TB vel Wg?

a macie aparaturę do pomiaru?

ha...

 

żeby było jak w horrorze - zapomniałam napisać , że chałupe mam z szarego bk- tego z popiołami :wink: :lol: ....niec tylko się kłaść i norrrmalnie umierać z napromieniowania :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie mieszkam jeszcze ale bardzo sobie chwalę, że wybrałem szary, najtańszy (7,6 pln) BK. Wszelkie prace, nie tylko budowlane, ale potem dekoracyjne itp są łatwe bo łatwo BK obrabiać. Jedyny minus był taki, że mój najtańszy BK nie był zbyt równy i nie można było murować na klej tylko na zaprawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...