Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fikus Benjamin- pielęgnacja, pomocy!!!


Recommended Posts

Do nowego domku dostałam jakiś czas temu dosyć pokaźny okaz fikusa benjamina (ok. 170 cm wysokości). Pewnego dnia nagle z niego zaczęły lecieć żółte liście i jest prawie.......goły ale niewesoły. Co się z nim dzieje? Może ktoś miał podobną sytuację ze swoim zielonym przyjacielem. Co mam z nim zrobić? Czego potrzebuje, czy lubi dużo światła? itd. Będę wdzięczna za wszelkie rady :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś od rodziców wziąłem fikuska i się nim zaopiekowałem solidnie nio i teraz to najładniejsze drzewko (już) domu a nie robiłem nic takiego nawoziłem odpowiednio, postawiłem u siebie w pokoju który jest najcieplejszy w całym domu bo przechodzi przez niego komin od kominka, miejsce nasłonecznione ale nie bezpośrednio na słońcu bo wtedy listki są bleeee :D i chyba to co lubi najbardziej 1 w tygodniu ładnie mu listki ochlapałem w wannie, teraz jest dość spory i rzadziej to robię ale jest ok :) no a zima to zawsze zgubi trochę listków ale to chyba normalne pozdrawiam będzie dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maż mi kupił okazaly krzak który postawilam w salonie. Niestety tak jak w Pani przypadku liście zaczęły wypadać w zastraszającycm tempie, mimo normalnej pielęgnacji. Wtedy wziełam nożyczki poobcinałam gałązki - przerzedziłam je zwyczajnie. A do tego przestawiłam w bardziej oświetlone miejsce i teraz moje drzewko sięga już sufitu, i nie choruje odpukać w niemalowane. Powodzenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 months później...
A czy wiecie jakie robale mogą żerować na liściach? Takie małe(główka od szpilki), białe "coś", zazwyczaj sadowi sie od spodu liścia, przy łączeniu blaszki liścia z "ogonkiem"(jak to sie nazwywa fachowo-to nie wiem niestety..:-) :oops: No i czym się yego pozbyć? Drezwko jest dośc duże, ok 1,5 i bardzo rozłozyste, a teraz gubi liście i myślę ,że to przez te robale.. :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiecie jakie robale mogą żerować na liściach? Takie małe(główka od szpilki), białe "coś", zazwyczaj sadowi sie od spodu liścia, przy łączeniu blaszki liścia z "ogonkiem"(jak to sie nazwywa fachowo-to nie wiem niestety..:-) :oops: No i czym się yego pozbyć? Drezwko jest dośc duże, ok 1,5 i bardzo rozłozyste, a teraz gubi liście i myślę ,że to przez te robale.. :-?

Tam jest wydzielany nadmiar produkowanego wosku,czesto też spotykane np.

na winobluszczu P.tricuspidata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...