Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł na groszek w sąsiednim pokoju ?


tig1

Recommended Posts

czy ma ktoś doswiadczenia w wyciszaniu podajników kotłów na ekogroszek - hałas generuje pracujacy motoreduktor podajnika,

zastanawiam się nad regulatorem obrotów wpiętym w obwód silnika motoreduktora, w myśl zasady wolniej ciszej, oczywiście trzeba byłoby tez wydłużyć proporcjonalnie czas podawania

ale pozostaje problem "trzasku" kruszonego wegla, może potraktować całość wełną mineralną ?

 

czekam na wasze doświadczenia

 

problem w tym że kotłownia sąsiaduje z pokojem, w dzień jest ok ale w nocy kiedy jest dosyć cicho, hałas pieca jest słyszalny nawet w salonie oddzielonym od kotlowni pokojem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem ścianę akustyczną oddzielającą dwie sale dyskotekowe na których grała bardzo głośna muzyka - wystarczyło 20 cm wełny mineralnej i czarna gruba folia budowlana (bez gipsokartonów bo one dają rezonans i wzmacniają niektóre dźwięki) Śądzę, że 10 cm wełny, takiej do ścianek działowych na ścianach i drzwiach kotłowni załatwi wszelkie szmery - absolutnie nic nie będzie słychać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytłumienie ściany byłoby trudne do wykonania, sa do niej przymocowane obejmy mocowania rur, zasobnik na ciepłą wodę i takie tam, drzwi do kotłowni są od strony garażu przez który z kolei wchodzi się do holu, więc ich wytlumienie raczej nic nie da

skłaniam się do obudowania wełną podajnika i może samego zasobnika (zasobnik w momencie kiedy jest w nim niewiele groszku pełni funkcję tuby wzmacniajacej - jak w starych gramofonach)

tylko lubię jak coś nie tylko funkcjonuje ale też Wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym że kotłownia sąsiaduje z pokojem, w dzień jest ok ale w nocy kiedy jest dosyć cicho, hałas pieca jest słyszalny nawet w salonie oddzielonym od kotlowni pokojem

 

Przepraszam.

 

Czy ja dobrze czytam, że KOTŁOWNIA z kotłem na paliwo stałe sąsiaduje z z POKOJEM?

 

Piszesz o trzaskach i głośnej pracy podajnika.

A czy możesz napisać jak tam sobie radzicie z wszędobylskim KURZEM i PYŁEM?

 

Taka kotłownia w części mieszkalnej?

Tośmy czasów doczekali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że ściany murowane gorzej tłumią te dźwięki aniżeli te z wypełnieniem wełną.

Po pierwszych postach tutaj będąc na budowie sprawdzałem przy okazji gdzie bardziej słychać. I co dziwne bardziej słychać w salonie po drugiej stronie domku aniżeli w łazience nad kotłownią. Ale strop ma w środku 20cm wełny. A że na dole póki co nie ma żadnych drzwi to dźwięk ładnie się przenosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kotłownie za ścianą sypialni, przez pierwszwe dwa dni coś tam słyszałem jakby kruszenie węgla (ze dwa razy w ciągu nocy) , a teraz chodzi drugi sezon i nie wiem że mam piec za ścianą. Ogólnie nie słychć

 

tak jak u mnie tylko ale trudno do tego się przyzwyczaić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytłumienie ściany byłoby trudne do wykonania, sa do niej przymocowane obejmy mocowania rur, zasobnik na ciepłą wodę i takie tam, drzwi do kotłowni są od strony garażu przez który z kolei wchodzi się do holu, więc ich wytlumienie raczej nic nie da

skłaniam się do obudowania wełną podajnika i może samego zasobnika (zasobnik w momencie kiedy jest w nim niewiele groszku pełni funkcję tuby wzmacniajacej - jak w starych gramofonach)

tylko lubię jak coś nie tylko funkcjonuje ale też Wygląda

 

Co Ci przeszkadza to co jest na ścianie. Daj na niej ruszt najtańszy drewniany z łat, przykręcaj do tego gipsokartony, a w międzyczasie upychaj wełnę, Tam gdzie coś wystaje poza ruszt i płytę - wycinaj na to miejsce. Tam gdzie się schowa nic nie będzie widać. Jeśli są zawory dorób do pokręteł przedłużki. Bardzo ładnie będzie wszystko wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...