Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaka koze wybrac. Montaż w kamienicy


kaziol16

Recommended Posts

Witam,

 

Zamierzam kupić kozę o mocy 6kW. Posiadam mieszkanie o pow 56m2 Zastanawiam się czy taki piecyk może być jedynym źródłem ciepła nie licząc grzejników elektrycznych, czy lepiej wybrać np. piecyk o mocy 13kW.

Mam pytania również odnośnie montażu. Mieszkam w kamienicy na samym poddaszu. Jest komin do którego kiedyś był podłączony piec kaflowy. Piec został rozebrany kilka lat temu i własnie w tym miejscu chciałbym podłączyc kozę. Jest taka możliwość czy trzeba wyprowadzać osobny przewód kominowy dla kozy? Teraz odnośnie przebiegu całej inwestycji :)

Kiedy wzywać kominiarza? przed montażem czy po? czy kominiarz musi wydać pozwolenie na montaż ? Odebrać montaż? Jaka długość powinna mieć rura prowadząca od piecyka do komina?

 

Najważniejsza dla mnie sprawą jest to czy mogę podłączyć się do istniejącego komina kamienicy.

 

Proszę o odpowiedź

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zamierzam kupić kozę o mocy 6kW. Posiadam mieszkanie o pow 56m2 Zastanawiam się czy taki piecyk może być jedynym źródłem ciepła nie licząc grzejników elektrycznych, czy lepiej wybrać np. piecyk o mocy 13kW.

Mam pytania również odnośnie montażu. Mieszkam w kamienicy na samym poddaszu. Jest komin do którego kiedyś był podłączony piec kaflowy. Piec został rozebrany kilka lat temu i własnie w tym miejscu chciałbym podłączyc kozę. Jest taka możliwość czy trzeba wyprowadzać osobny przewód kominowy dla kozy? Teraz odnośnie przebiegu całej inwestycji :)

Kiedy wzywać kominiarza? przed montażem czy po? czy kominiarz musi wydać pozwolenie na montaż ? Odebrać montaż? Jaka długość powinna mieć rura prowadząca od piecyka do komina?

 

Najważniejsza dla mnie sprawą jest to czy mogę podłączyć się do istniejącego komina kamienicy.

 

Proszę o odpowiedź

Karol

 

Ad czerwone. O ile mieszkanie to jedno pomieszczenie to jak najbardziej :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie

u mnie koza jest w salonie. Przed nią jest ciepło, nawet bardzo. Za nią jest ściana i półotwarta kuchnia - ściana nieźle grzeje. Ale już pokoju prawie na wprost kozy, lecz jednak po skosie, też bez dzwi, nie grzeje prawie wcale. No nie, przesadzam, ciepło dochodzi, ale jest w nim wyraźnie zimniej, niż w salonie czy kuchni.

Co do mocy -mam kozę 14 kW (max), na ful to jeszcze w niej nie paliliśmy, bo nie daloby się wytrzymać. Lepsza dłuższa rura w pokoju (rura grzeje), a koza jakieś 8 - 10 kW, żeby za często nie dokładać.

Co do komina - można zawsze doń wsadzić rurę. I nie zapomnij o czujniku CO 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...