Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile dotychczas poszło wam drewna kominkowego w tym sezonie?


johny27

Recommended Posts

  • 3 months później...
  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Grzeję tylko kominkiem z płaszczem (Makroterm), dom 140m2, ściany porotherm 30 + 12 styro, w dachu 25 cm welny. Kominek grzeje również CWU.

Od 1 października (wtedy zacząłem "sezon") do teraz poszło jakieś 8 mp mieszanki akacja+dąb. W domu teraz, przy dużych mrozach, 21 stopni gdy palę, spada do 18 st. gdy nie palę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
  • 1 month później...

ja od poczatku sezonu spaliłem ok 3 mp drewna.

Palę na przemian z gazem czyli jak jesteśmy w domu to palimy. W chwili obecnej od ok 17.00 czasem wcześniej no i w weekendy całodziennie.

Dom po podłodze 200m2 temperatury przy paleniu 22 stopnie. Podczas naszej nieobcności i w nocy 20 stopni.

 

michalsiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Grzeję tylko drewnem.

Dom 180m2 + 45m garaż (nie ogrzewany) - w sumie 225m.

Ściany ocieplone 18cm neoporu, 28cm wełny w dachu, 16 cm neoporu w podłodze, okna z szybką k=0.5 .

Grzanie od początku października (wtedy zacząłem przepalać)

Temperatura w domu 22-23C po południu i w nocy, 20-21 w dzień. Taka sama we wszystkich pomieszczeniach. Dodatkowo co drugi dzień grzeję zasobnik CWU 220l

Zużycie opału - na dzień dzisiejszy zużyłem 8MP sezonowanego od wczesnej wiosny grabu. Każda partia przed spaleniem dosuszana w kotłowni przez 2-3 tygodnie w temp. 30C.

Edytowane przez psulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
kurcze troche to bez sensu ,bo wiekszosc ludzi pisze o kubikach ,a znajac zycie kupuje opal na skladach czyli w metrach przestrzennnych (1 kubik to ok 1,3 m.p),wiec od razu wychodzi spora roznica.Poza tym drewno mokre jest ok 2-3 razy mniej kaloryczne od suchego ,a jakis nikt go wilgotnoscimierzem nie zmierzyl ,wiec na dzien dobry roznice moga siegac klikuset %,ze nie wspomne o roznej kalorycznosci drewna miekkiego i twardego.Do tego podawanie metrazu ,a nie kubatury budynku zaciemnia sprawe ,ze nie wspomne o cyrkulacji cieplego powietrza ,bo o tym jakis prawie nikt nie mysli na etapie plnanowago kominka.Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno mokre nie jest mniej kaloryczne "tylko wody ma dużo więcej" i tak na prawdę nie powinno być stosowane jako opał . To trochę tak jakbyś nasączył gazobeton wodą przed wmurowaniem w ściany domu a potem pisał że gazobeton to wcale nie jest dobry izolator i coś cieknie ze ściany . Szkoda kasy i kominów na próby grzania drzewem które jeszcze prawie rośnie zamiast drewnem o 14-20% wilgotności . Jak na razie wszystkie paleniska kominkowe są konstruowane do spalania drewna nie wody..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...