Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Drzwi zewnętrzne


Recommended Posts

Witam wszystkich, którzy zechcieli tu zajrzeć.

Nie ukrywam,że założyłam ten wątek bo zbieram informacje, które mogłyby mi pomóc w podjeciu decyzji.

Jak myślicie? Czy w przypadku domku jednorodzinnego, w którym weście nie jest osłonione gankiem, daszkiem itp. lepiej będa się sprawowały drzwi drewniane czy stalowe (z okleiną)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przyzwyczajenie zdecydowało. Od zawsze mieszkałam z drzwiami otwieranymi do środka. Wchodzenie do domów z drzwiami otwieranymi na zewnątrz (u znajomych) wydaje mi się niewygodne, bo jak "wypadną z ręki", to mogą się wyłamać, a wiatry bywają u nas porywcze.

Poza tym, żeby wyjrzeć na zewnątrz, nie muszę wychodzić, tylko zaglądam ze środka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, no ale jakieś za i przeciw, czy takie same wybralibyście gdybyście znów byli przed kupnem?

podobno :-? lepiej drzwi otwierane na zewnątrz ponieważ wiejący wiatr dociska drzwi do uszczelki i mniej powietrza wnika do domu....podobno :wink:

Zresztą ja nie mogłam mieć inaczej,bo jak pisałam wcześniej,mam maly wiatrołap 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to brzmi przekonująco, a co jeśli napada dużo śniegu?czy przypadkiem ne będzie problemu z wyjściem z domu:))

Szczerze mówiąc mamy kupić takie otwierane na zewnatrz ze względu na brak miejsca w środku ale martwie się co będzie jak nas w zimie zasypie :o

zostaje jeszcze wyjście przez taras :wink: ja mam zadaszony,wiec sie nie martwię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to brzmi przekonująco, a co jeśli napada dużo śniegu?czy przypadkiem ne będzie problemu z wyjściem z domu:))

Szczerze mówiąc mamy kupić takie otwierane na zewnatrz ze względu na brak miejsca w środku ale martwie się co będzie jak nas w zimie zasypie :o

 

 

Widziałem tyle domków z drzwiami otwieranymi na zewnątrz ale nigdy jak do tej pory nie widziałem kogoś kto by miał problemy z opuszczeniem przez nie domu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drzwi otwierane na zewnatrz.Bo tak musiało byc z uwagi na mały wiatrołap. Rzeczywiście trzeba bardzo uważać przy otwieraniu w dni "wiatrowe". Musi być zainstalowany w podeście dobry odbuj.

Druga uwaga. Kupiłem drzwi drewniane oh jakie miały byc ok. A okazało się że drzewo to dopiero przestaje pracować jak sie zpali.Nastepuje wypaczanie. Gora drzwi jest w cieniu od okapu na dól promieniuje słonce i powstaja szpary

/nierównomierne nagrzewanie całej powierzchni/. Jedyna pociecha to to ze na zime się zmiejszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też maleńki wiatrołap, ale drzwi przy ścianie i na nią się otwierają, więc nie utrudniają komunikacji. Tak jak poprzednik napisał bałam się wiatru (a wieją u nas przez większość roku dość silne), który może mi z ręki wyrwać drzwi i wyłamać :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze przyznam, że w ogóle nie brałam pod uwagę drzwi otwierajacych się do środka domu. Od razu jakoś tak się utarło,że będa otwierane na zewnątrz.

 

Mam swiadomość, że niezależnie od tego czy to będą drzwi z dewna, czy inne i tak i tak będa narażone na niekorzystne czynniki atmosferyczne i nie łudzę się, ze znajde idealne, z którymi nie będzie żadnych kłopotów.

Ale o ile troche wiem o drzwiach drewnianych o tyle prawie nic o stalowych. Czy ktos z was ma takie drzwi Jak one się sprawują??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to brzmi przekonująco, a co jeśli napada dużo śniegu?czy przypadkiem ne będzie problemu z wyjściem z domu:))

Szczerze mówiąc mamy kupić takie otwierane na zewnatrz ze względu na brak miejsca w środku ale martwie się co będzie jak nas w zimie zasypie :o

 

Hehe.... :D :D :D 20 lat temu to może i tak ale teraz... :D :D :D

 

A poza tym pomyśl...zwały śniegu...tak z 1 metr:

1. drzwi otwierasz do środka i z drzwiami zwala się do środka ten śnieg :D

2. drzwi otwierane na zewnątrz działają jak spychacz... :p no i tu się kłania zalecenie coby były stalowe... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja14 napisał:

Ja ma drzwi stalowe - ale od niedawna. Na razie nie ma z nimi żadnych problemów. Aha - słyszałem, że przy drzwiach stalowych okleinowanych okleina potrafi odejść. Ja mam malowane.

 

O widzisz - w ogóle nie myślałam, że mogą być stalowe malowane.

Jakiej firmy drzwi użytkujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...