Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Drzwi zewnętrzne


Recommended Posts

ok 3 miesiące temu kupiłem do swojego domu drzwi stalowe Door-Pol, stalowe w okleinie złoty dąb, futryna też w okleinie. Z przeszkleniem typu witraż za 1570. Jestem póki co zadoowolony. Wg mnie jakoś wykonania lepsza niż Gerda, Boryszew, Kędziora i inne bardziej znane w tym przedziale cen. Acha, moje mają 55 mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas frontowe drzwi zewnętrzne są od wschodu i wewnątrz ganku. Tak więc słońce i deszcz nie grożą samym drzwiom zbyt mocno. Wybraliśmy drzwi stalowe z "okleiną" złoty dąb i szybą P2 (z katowickiej firmy Delta). Drzwi otwierane są do wewnątrz, bo nie chcę otwierając drzwi zrzucać gości z ganku na chodnik.

 

Drzwi są do zobaczenia TU: http://www.delta.special.pl/index.php?view=premium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi otwierane są do wewnątrz, bo nie chcę otwierając drzwi zrzucać gości z ganku na chodnik.

 

Drzwi są do zobaczenia TU: http://www.delta.special.pl/index.php?view=premium

 

Wyjście z domu masz bezpośrednio na chodnik....??? :wink:

 

a jak inaczej nazwać to coś co łączy furtkę w ogrodzeniu z gankiem przed drzwiami? :wink: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna nie wiem... :D

 

Ale chodnik to mi się kojarzy z takim..... no miejskim...przy ulicy..... :wink:

 

A poza tym teraz mieszkam w bloku i mam drzwi też otwierane na zewnątrz i jeszcze nikogo nie zrzuciłem na schody... :D na szczęście :wink:

 

Jestem jednak zdecydowanym zwolennikiem otwierania na zewnątrz.... mieszkałem wcześniej w 4 mieszkaniach z otwieranymi drzwiami do środka i jednak na zewnatrz mi bardziej pasi.... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wiele razy przetoczyła się przez forum dyskysja dotycząca montażu drzwi drewnianych.

Teorie są takie, że powinny być osłonięte od działania czynników zewnętrznych (slońce deszcz), najlepiej zadaszone i otwierać się do środka. Proponuję przed kupnem drewniancych pytać u sprzedawcy o warunki gwarancji, co w wypadku gdy zamontuję tak, a skrzydło się wypaczy (a przy drewnie nie jest to wcale rzadkoscią). Potem unikniecie niepotrzebnych nerwów i przekleństw, że miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są drzwi drewniane(strona północna,zadaszone) otwierane na zewnątrz.

W poprzednim domku też tak było i wszystko działało bez problemu.

Trzeba jeszcze uwzględnić ile w wiatrołapie jest drzwi i które jak się będą otwierać żeby się potem nie okazało,że np.wszystkie się otwierają do środka i nie można wyjść bo jest za ciasno :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...