Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AKACJA pracownia HORYZONT


Recommended Posts

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 443
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja też jestem zaitersowana Akacją (lub Wierzbą) z Horyzontu jeszcze nie podjęłam decyzji , ale mam czas do wiosny. Przeczytaj sobie wszystkie posty Jasia zarówno w dzienniku budowy jaki i w galerii zdjęc forumowiczów. On wybudował Akacje - ma nawet swoją stronę. Bardzo ciekawe i można się wiele nauczyć

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o tej waszej Akacji i czytam.

Ja dopiero kupiłam działkę i jesteśmy na etapie prądu. Akację wybraliśmy już ponad rok temu bo ten projekt spełniał nasze oczekiwania - duży salon, na dole nasza sypialnia z wyjściem na taras, ten drugi pokój to gabinet (chcemy go trochę pomiejszyć, aby wygospodarować w nim małą garderobę dla naszej sypialni. Łazienke chcemy zrobić wewnętrzną. Góra jest dla dzieci ( mamy na razie jedną małą 3-miesiączną córeczkę)

Jak zobaczyłam wycenę na onecie to trochę się przestraszyłam bo wyszło im ponad 300 tyś. i dlatego zaczęłm rozglądać się za czymś tańszym wybór padł na na Wierzbę też z "horyzontu". Na razie mamy jeszcze czas do wiosny na podjęcie decyzji więc zobaczymy... nie widziałam jeszcze ani Akacji ani Wierzby na żywo. Mam nadzieję ,że umówię się z Joasią z forum, która buduje Wierzbę i wtedy zobaczymy, a na razie to czytam wszystko o waszej Akacji - baaardzo ciekawe - piszcie dalej

 

Pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najrozsądniejszy projekt (cena + wymagania) to Genia z Horyzontu. Prosty dach i tanio. Szczerze mówiąc w Akacji najdroższy jest dach - gdyby nie zrobiona przez nas ścianka kolankowa - poddasze byłoby maleńkie w porównaniu z wydatkami na dach. Ale z kolei dach jest piękny i tego mu zabrać nie można :). Akacja jest bardzo funkcjonalna, na parterze nie ma martwych powierzchni, komunikacji niewiele. Nas interesowały 2 pokoje na parterze. Kiedyś w końcu zamieszkają u nas rodzice i bez sensu jest, żeby mieszkali na piętrze (schody) albo sami na parterze (bezpieczeństwo). A na poddaszu można zrobić 4 duże pokoje + łazienka (9 m2), pod warunkiem wykonania lanego stropu nad garażem i ścianki kolankowej z drugim wieńcem - mnóstwo miejsca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genia mi się nie podoba, właśnie ze względu na dach. Dach czterospadowych ( tak to się chyba nazywa) jest 100 razy ładniejszy (nawet jeżeli musi kosztować)

 

Nadal jestem na etapie czytania waszego dziennika i oglądania zdjęć i przyznam, że jestem zrozpaczona. Ja właśnie zdałam sobie sprawę, że nic nie wiem na temat budowania domów. Poroterm od Ytonga odróżniam tylko po kolorze, a słowo więźba dachowa brzmi bardzo egzotycznie - czy ja w ogóle powinnam się zabierać do budowania. Nawet niektóre artukuły w Muratorze są dla mnie średnio zrozumiałe :-? .

 

POzdrawiam

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda - nie pękaj - ja też nic nie wiedziałam - i są pewne sprawy w budowaniu, o których do dzisiaj nic nie wiem i wiedzieć nie chcę :)

Wszystko tak w praniu wychodzi...

A Gienia jest cudna - jeżeli chodzi o przepastność portfela... To prawda szczera - że wykończenie wykańcza... i dlatego im tańsza budowa stanu surowego tym więcej na złote klamki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Joasiu: czytałam Wasze opisy dotyczące budowy, a obecnie użytkowania Akacji. Jednak mnie interesuje "mała Akacja" czyli parterowa, bez garażu. Rozkład budynku i jego wygląd bardzo nam się spodobał jednak z powodu zbyt wielu zmian adaptacyjnych (np. przesunięcie fragmentów ścian zewnętrznych, zmiana pochylenia dachu itp.) i kosztów z tym związanych zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny za bardzo rozsądne pieniądze. Generalnie przyjęliśmy, że odpowiada nam takie rozmieszczenie pomieszczeń jak w Akacji a jaki będzie wynik końcowy to dowiemy się ok. 1 grudnia, bo wtedy będzie gotowy nasz projekt (wstępny projekt). Ale Wasza Akacja jest bardzo ładna i podziwiam Was za pracę włożoną w budowę i wykańczanie.

Życzę miłego mieszkania.

 

Magda: nie przejmuj się, nie tylko Ty nie wiesz wielu rzeczy, ja rownież i podejrzewam, że większość budujących zdobywa doświadczenie dopiero na własnych budowach i na własnych błędach :wink: Na wszystko przyjdzie czas. Przed nami wszystko.

Powodzenia :D

 

Pozdrawiam

Wiola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Wiola, Ja wybudowalem mala akację. Nie robiłem żadnych zmian w projekcie - bo ten projekt odpowiadał nam w 100%. Miał to być mały, ładny i tani domek. I tak wyszło. Koszt budowy domu wyniosł ok. 180 tys zl. Jesli masz ochotę możesz przyjechac do nas o obejżeć na żywo. Zapraszam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kiebo

 

Dziękuję za odpowiedź. Zdradź mi wszystkie szczegóły z czego budowaliście, czy ten koszt to stan na gotowo i co się w nim mieści.

Nasz projekt oparty jest na Akacji, ale jest inny, chociaż układ pomieszczeń jest trochę podobny. Podejrzewam że koszty będą porównywalne, chociaż my będziemy mieli większy dach, pochylenie >35%. W chwili obecnej projekt jest na wykończeniu. Jaki stosowaliście strop? Jak Wam się podoba układ pomieszczeń na gotowo. Chętnie skorzystam z Twojego zaproszenia i obejrzymy jak to wygląda w całości.

Tylko nie wiem gdzie jest Czosnów :oops: . My - okolice Piaseczna.

Odezwę się w przyszłym tygodniu.

 

Pozdrowienia.

Wiola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa z suporeksu. Układ pomieszczen bardzo dobry, jak na naszy potrzeby: 3 osoby (w przyszlosci 4). Jest to cena pod klucz i nie zawiera: podbitki pod dachem oraz zagospodorowania dzialki, oswietlenia (w sensie lamp), bo jeszcze nie mamy prądu stałego. W ten weekend bedziemy w domu, tak ze mozecie wpasc zobaczyc. Czosnow jest niedaleko Nowego Dworu Mazowieckiego (trasa Gdanska). Aha, w projekcie jest blad: przekroj komina pod kominek powinien wynosic fi=200 a nie 160. Teraz mamy klopot z ciagiem w kominku. Jesli chcesz adres, to wyslij mi maila na ktory bedę mogl odpowiedziec i podac adres.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma błędu - przewody dymowe mają wymiar pod pustaki kominowe o przekroju wewnętrznym fi 130. Ale zamiast nich można dac rurę stalową (nie kwasówkę tylko dymową) fi 180 i cug jest, że hej :)

 

Przynajmniej u nas - przy kominie długości 7 metrów jak otworzę oba szrubreki to w kominku aż huczy :)

 

Pozdrowionka - Akacjusz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

witam czesc

jestem zainteresowany wasza opinia dotyczaca tego domku w wersji A,

moze znajdzie sie ktos kto zastanawia sie nad tym projektem, wiem ze sa osoby budujace akacje 2 '

ja ze wzgledu na koszty (jak najtaiej ale akacje) wybralem jednak ta tansza wersje.

co mozna zmienic jak myslicie ...ile to moze kosztowac w stanie surowym otwartym ?

czekam na opinie i dobre rady

pzdr all

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=47&id_autora=1&spacer=2&proj=AKACJA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...