Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AKACJA pracownia HORYZONT


Recommended Posts

witam wszystkich akacjuszy!!!!

 

 

my tez juz zaczelismy, narazie mamy wykop bo cala akacja jest podpiwniczona, w tym tygodniu lawy no i nastepnym bloczki fundamentowe w piwnicy bedzie drugi garaz.

 

 

miro@madzia dzieki za kosztorys, troche zobrazowal mi sytuacje.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 443
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj ! maszkos, jak miło, że ktoś jest na podobnym etapie jak ja. My juz papierologie mamy załatwioną, pozwolenie jest, no i tez już działamy. Cały tamten tydzień utwardzaliśmy drogę pod cięzki sprzęt, troche poszło nie zaplanowanej kasy. Wykop pod fundament tez juz mamy ale po tygodniowych opadach zrobił sie mały staw, jeszcze rybki i mój mąż z wędką i jest ok. Niestety ziemię mamy gliniastą, takie rejony. Będziemy kłaść drenaż wkoło fundamentów i trochę inna izolację. Materiał mamy kupiony, jeszcze w miare po normalnych cenach. Zamówiliśmy w kilku firmach wycenę dachu, z pełnym wypasem. planowaliśmy dachówkę ceramiczną ale jak nam wyliczyli 80 tysięcy :o , to mnie zamurowało. Czekamy na inne wyceny, ostatecznie zdecydujemy sie pewnie na dachówkę cementową w lepszym wydaniu. Pogoda jest, chęci, a jakże są no i do roboty. Jak już coś zacznie kiełkować to wkleję fotki. Ta nasza Akacja śni mi sie juz po nocach. :roll: ach joj, byle do przodu. Mamy taką ekipę cudownych ludzi, że nie straszna mi budowa, wiem że w razie potrzeby możemy liczyć na ich wsparcie i porady. Pozdrawiam! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Nowych Akacjuszy :D

 

Maszkos i Aneta Szawłowska napiszcie w jakich rejonach Polski będą rosły Wasze Akacje.

 

Nasza rośnie w mgnieniu oka :) dzisiaj już prawdopodobnie skonczą wszystkie ściany murować i zaczynają następny etap: układanie stropu....i tu jest problem bo chociaż belki stropowe dawno zamówione, jeszcze nie dojechały ale podobno " są w drodze" cokolwiek to oznacza :wink:

 

Po świętach jest już umówiona ekipa od dachu...także jak narazie szybko to wszystko idzie !

 

Aneta 80 tys????? za dachówkę tylko??? czy za cały dach???

 

Jeżeli tylko dachówka to strasznie drogo !!

 

Wieczorem wkleje kilka dzisiejszych zdjęć bo oczewiście po pracy jade jak zwykle na budowę ....na inspekcje i porobić kilka zdjęć :)

 

pozdrawiam Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Beatko! Nie tylko dachówka oczywiście, więźba i okna. Myślisz, że jak za wszystko to cena może być?Jutro będę miała wycenę jeszcze z dwóch firm, jesli będą zbliżone ceny tzn. muszę się z tym pogodzić. Ja mieszkam w centralnej Polsce tzn. w Zgierzu koło Łodzi. Pogoda nam sprzyja, a więc praca wre :D . Pozdrawiam serdecznie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

nasz dach tez wyniesie ok. 70 tys :( razem z robocizna i oknami i więźbą

 

My wybralismy Rupp Ceramike Rubin kolor teak...jest śliczna :D

Juz nie moge się doczekać jak zaczną układać nam tą dachówkę :D

 

Narazie zdjęcia z wczoraj:

 

 

 

 

http://images20.fotosik.pl/173/0704b894084459d9med.jpg

 

http://images21.fotosik.pl/123/5cb79ff677999bd8med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

 

Troche nas nie bylo, ale wiadomo... praca :(

 

coraz wiecej nas :) Super. Trzeba będzie pomyśleć nad jakimś zlotem Akacjuszy :)

 

maszkos nie ma sprawy... fajnie, że się moje liczenie komuś przydało...

Aneta - cena za dach niestety tyle wychodzi... ale przecież dach to cała Akacja :)

Beata i Jarek - fajnie wam rośnie ! :)

 

U nas troche do przodu.

- ekipa dociepla poddasze, w przyszłym tygodniu powinni zacząć stawiać ścianki na górze

- projekt oczyszczalni trafił na deski kreślarskie i coś tam się dzieje

- droga leży :( sąsiad nie podpisał papierów... czekamy

- prąd chwilowo leży - nie ma kiedy podjechać do elektrowni...

Za to na działce obok buduje się nowy sąsiad... będzie wesoło...

 

Zdjęcia będą dopiero jutro bo zostawiłem aparat w robocie :(

 

Pozdrawiamy ciepło

 

Miro&Madzik

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

 

przyjechała nasza więźba oraz belki stropowe :) brakuje nam jeszcze tylko elementów kominów...będą prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia

 

http://images21.fotosik.pl/128/8676ca9369180ce1med.jpg

 

http://images22.fotosik.pl/76/5928e2711f0cfc60med.jpg

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poświątecznie:)

 

jak tam Wasze budowy?

prosimy o fotki :p

 

U nas leci, ekipa ociepliła już poddasze, teraz robią ścianki działowe. W przyszłym tygodniu prawdopodobnie zabierają się za tynkowanie ścian na dole:) Już się nie mogę doczekać...

 

Pozdrawiam wszystkich wiosennie,

Madzik

 

 

Miro&Madzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

U nas było trochę zastoju na budowie : a to cześciowo przez to że czekaliśmy na kominy a częściowo też przez ekipe , która oprócz nas ma jeszcze dwie inne budowy , a to znowu święta .... i tak czas leci.

 

Ale dzisiaj (mam nadzieję) mają nam zalać strop nad garażem, potem zostało im jeszce trochę do ułozenia stropu nad salonem i holem i za kilka dni tam też będą zalewać :)

Nie wiem tylko ile ten strop musi poczekać zanim będą mogli wejsć goscie od dachu?

Belki na dach , oraz dachówki już czekają, także myślę że wszystko teraz szybko pójdzie.

Dzisiaj po pracy jak zwykle pojadę na " inspekcje " i porobie kilka zdjęć, które moze uda mi sie wieczorem wkleić. :)

moze nawet uda mi się dostać na górę :D

 

Miro, Madzik codziennie oglądam Wasze zdjęcia , są super! Czy teraz po ociepleniu góry bardzo zmniejszyła sie przestrzeń na piętrze?

 

pozdrawiam Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich Akacjuszy! moja budowa jeszcze w powijakach ale coś zaczyna się dziać. Zresztą zobaczcie sami, fotki może nie do końca udane ale to dowód,że już coś rośnie :D Pozdrawiam i obiecuję systematycznie wstawiać kolejne zdjęcia http://www.fotosik.pl/moje_albumy.php?ile=20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

widze, że Akacje rosną jak na drożdżach :)

 

U nas kończy się poddasze - Beata i Jarek - nie wyszło nisko. Powiem szczerze, że wyszło w sam raz. A po założeniu płyt pokoje jeszcze się optycznie powiększyły.Jutro wrzucimy kilka zdjęć z dzisiaj.

 

Z pozostałych rzeczy:

- garaż się buduje, jutro kończymy fundamenty, a w sobote może uda się zalać chudziaka

- drogi jeszcze niema, m. in. dlatego, że niezbędne dokumenty przeleżały 1,5 miesiąca w gminie, bo pani czekała, aż się jakieś inne nazbierają :evil: mogła powiedzieć to by dostała 5zł na poczte! :(

- Enion zmienił plan przyłącza i jutro (piątek) idziemy walczyć z umową

- oczyszczalnia stoi w miejscu, bo oczywiście bez drogi nie da rady :(

 

Oprócz tego ogólne problemy z dostaniem kaski od banku - pani się pomyliły wpisy w umowie - czy wszystkie banki mają taki bałagan?

 

Ale najważniejsze, że idzie do przodu. Udało nam się znaleźć fajne ekipy. Jednak nie wszyscy fachowcy są w Irlandii (nasi już wrócili :D)

 

Właśnie wróciliśmy z zakupów (dzięki bogu Tesco jest 24h :) ) i w piątek robimy inauguracje grilla na "działce" w cieniu Akacji. Gdyby ktoś miał ochotę to zapraszamy :)

 

3majcie się ciepło

 

Miro&Madzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie

 

Dawno mnie nie było, troche przez brak czasu a trochę przez brak inernetu w domku.

 

U nas na budowie chwilowo cisza (znowu :) ) Strop jest zalany i trochę odpoczywa, ścianka kolankowa ( a jednak ! ) na dwa pustaczki już stoi i w poniedziałek tj. 14.05 jest powiedziane że wchodzą Panowie od dachu....czy wejdą to oczewiście zobaczymy w poniedziałek :)

 

Dachówka podobno ma przyjechać już w czwartek :)

 

Strasznie nie mogę sie doczekac tego naszego dachu :)

 

Miro Madzik ślicznie u Was!! i faktycznie na górze wygląda na duzo miejsca :)

 

Pozdrawiam Wszystkich Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!Od poniedziałku lecimy z murami, nareszcie. Bardzo długo walczyliśmy z fundamentami, więcej poszło kaski niż planowaliśmy ale z takimi niespodziankami musimy się liczyć. W albumiku już jest sporo zdjęć z mojej budowy. Albumik pod tytułem "Marzenia się spełniają" napełnia się bardzo szybko. Tak naprawdę to mam jeszcze jedno marzenie, a to jest zamieszkać w tym domku jeszcze w tym roku. Ekipy mamy umówione do września. Do wykończenia domu tez już mam ludzi. Jeśli by tak wszystko szło składnie to może damy rade, jak myślicie? może się udać. Pozdrawiam wszystkich! maszkos jesteśmy na podobnym etapie, co u Ciebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

No i zaczeli w końcu ten dach :p

wczoraj przyjechały dachóweczki i Panowie od układania tych wszystkich krokwi i innych "deseczek " :D

Właściwie myślałam że po pierwszym dniu będzie już coś widac, że postawią coś do góry ...ale niestety nie, okazuje się że to nie tak szybko idzie, narazie tylko przymocowali grube deski do wieńca i tyle, ale dzisiaj idą dalej więc może dzisiaj już coś będzie widać, oczewiście pojade zrobić zdjęcia po pracy, to moze jutro coś wkleję.

W sumie Panowie powiedzieli że będą układac te krokwie około 2 tygodni.

Miro Madzik czy u Was tez tak to trwało?

 

Aha i jeszcze jedno pytanie, bardzo bym chciała mieć u siebie centralny odkurzacz tylko nie wiem za bardzo do kogo uderzyć, czy bezpośrednio do firmy, która sprzedaje takie odkurzacze? tylko do jakiej? wiem że jest kilka.

Napiszcie jakiej firmy odkurzacz macie u siebie.

dzięki z góry

 

Aneta Twoje tarasy robią wrażenie!! naprawde super!!

 

 

pozdrawiam serdecznie

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Beata i Jarek fajnie, że dach wam ruszył. Z dachem jest już super :)

U nas montowanie więźby trwało 2 dni (sic!) - i wszyscy byli w szoku, bo nawet nie trzeba było nic poprawiać - ale mieliśmy ekipę, która tylko więźbami się zajmuje, więc tydzień, dwa to standard.

 

Czekamy na zdjęcia :)

 

Pozdrowionka

 

Miro&Madzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...