Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AKACJA pracownia HORYZONT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 443
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

A więc akcja "dach" zakończona :D

jestem bardzo zadowolona, wygląda przeslicznie, teraz przyszedł czas na wstawianie okien na dole, które już od dawna czekają.....no i problem: nie ma za bardzo komu je wstawić :( brakuje rąk do pracy...także znowu czekamy :( a elektryk jest gotowy zacząc już swoje prace zaraz po niedzieli.

Ale nie trace nadziei...może uda sie wstawić te okna do końca tego tygodnia :)

 

jeszcze na koniec jedno zdjęcie

 

http://images27.fotosik.pl/16/776404aa24c09506med.jpg

 

Miro , Madzik śliczna ta Wasza półeczka w salonie :)

wogóle ładnie Wam ktoś robi cuda z tych płyt kartonowo-gipsowych, te sufity :) też śliczne

 

Aneta oglądałam te Twoje kuchnie

bardzo mi się podobają białe kuchnie ..... ale u kogoś :)

ja postanowiłam mieć ciemne meble w kuchni np LOUISIANA bardzo by mi odpowiadała, pewnie to dlatego że teraz mam jasne meble w kuchni i chcę coś innego :)

 

pozdrawiam wszystkich

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

 

Przepraszamy za ciszę ale niestety brakuje na wszystko czasu..

 

Beata i Jarek Wasza Akacja jest śliczna - dach extra, zupełnie inaczej jak dachówka jest założona.

 

U nas malują ściany, półeczki z G-K już gotowe:) chłopaki się przy nich narobiły ale wyszło idealnie... tylko mają dość jak nas widzą i boją się kolejnych pomysłów:):):)

 

Zaniedługo będą układać płytki w łazienkach i w kuchni.

 

Postaramy się częściej pisać a teraz pozdrawiamy serdecznie i życzymy powodzenia na polu walki:),

miro&madzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących akacje :) Jestem nowy i mam zamiar kupić ten projekt w sumie już się zdecydowałem.

 

Buduje ktoś Akacje z podwójnym garażem??

Jeśli tak to może wrzucić zdjęcia jak to wygląda:)

 

 

Kogo to Akcja:

http://www.domnahoryzoncie.pl/klub/index.php?s=galeria_4 - zdjęcia AKACJA II 2 bardzo mi się podoba kolor i w ogóle wszystko jeśli to kogoś z forum proszę o kontakt:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie nowych "Akacjuszy" :D

 

Wlacha niestety my nie wiemy czyja jest Akacja do której podałeś link, ale też nam się podoba :)

 

Napiszcie gdzie będziecie się budować, albo chociaż w jakim rejonie Polski :)

 

Życzymy dużo wytrwałości i cierpliwości :p

 

pozdrawiamy Beata i Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie nowych "Akacjuszy" :D

 

Wlacha niestety my nie wiemy czyja jest Akacja do której podałeś link, ale też nam się podoba :)

 

Napiszcie gdzie będziecie się budować, albo chociaż w jakim rejonie Polski :)

 

Życzymy dużo wytrwałości i cierpliwości :p

 

pozdrawiamy Beata i Jarek

 

 

Na południu wielkopolski Kępno 74 km od Wrocławia. Jest możliwość żeby przyjechać zobaczyć dom Beaty i Jarka :D. Chodzi o to że chcieliśmy zobaczyć jak w środku wyglądają pomieszczenia i ogólnie domek :D.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wlacha nie ma problemu, przyjeżdżajcie, tylko myślę że najlepiej w jakąś sobotę... bo w tygodniu mało czasu :)

 

U nas narazie troche zastój.... czekamy na elektryka, wczoraj chodziliśmy po całym domu i zaznaczalismy gniazdka elektryczne, włączniki i wyłączniki (masakra) ale teraz jak już to przeszliśmy to mamy jako taki zaryz co gdzie będzie stało :D

Hydraulik też już umówiony, tylko pierwszy ma wejść elektryk i na niego właśnie czekamy :-?

 

pozdrawiam Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie po długim i bardzo udanym urlopie :lol: Bardzo tęskniłam za moim domkiem i ciekawość mnie zżerała, co tam zrobili pod moją nieobecność. Jak tylko przyjechałam to w te pędy podjechałam na plan budowy. Więźba jest już ofoliowana, okna wstawione, i kawałek dachówki na pokaz dla inwestorki :D Jest nie źle, od jutra układają pełną parą dachówki. Beata, wasz dom rośnie jak na drożdżach, jest piękny. Miro&Madzik, no cóż, nie będę kadzić ale słowa same się pchają do pochwał, bomba, po prostu rewelka. My od połowy tyg. mamy już elektryka, za dwa tyg. wstawiają okna. Na razie mieścimy się w planie, aczkolwiek tydzień obfitych opadów opóźnił nam roboty. Pozdrowionka z centralnej Polski!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie:)

 

dziękujemy za słowa pocieszenia... bo niestety naszym wojownikom wykończeniowcom nic się nie podoba ;) Dobrze, że jeszcze ktoś akceptuje czerwone ściany.

Jutro postaramy się zrobić sesje zdjęciową naszej Akacji, bo związku z upałami nie bylo sily ;)

 

Z najnowszych wieści to najważniejsze - Mamy DROGE :) ! Nareszcie 10 miesięcy walki i jest już nasza. W związku z tym ruszyły prace z gazem i jest szansa, że będzie ciepło w domku w październiku :) Oby zima przyszła później...

Z prądem okazało się, że podobno nie ma kasy na nowe instalacje i możemy czekać do przyszłego roku... na szczęcie mamy tymczasowy prądzik i wiele osób mieszka na takim...

 

Generalnie zostały nam jeszcze tylko podłogi w domku, schody i łazienki.

Drzwi zamówione, mają być początkiem sierpnia, tak jak parkiety :)

Jutro ma przyjechać płytkarz do łazienek - chłopaki (czytaj wykończeniowcy) jak zobaczyli płytki to dostli zawału (jak zwykle, u nich wszystko co odbiega od standardu jest szokiem... ileśmy sie nasłuchali na oliwkowe pokoje... szkoda gadać... niektorzy mają ograniczone horyzonty ;) )

Jutro tez startują płytki w kuchni, są śliczne zobaczycie :)

 

Jedynie mamy stresa z przedpokojem bo podklad do farby jest różowy... a wsklepie wygladał inaczej, ale mamy nadzieje, że wersja finalna nie będzie burdello bum bum....

 

Powoli przymierzamy się do załatwiania formalności potrzebnych do rozpoczęcia zamieszkiwania, ale jak nam znajomy zaczął tłumaczyć to wymiękliśmy - znowu kupa chodzenia, papierów i odbiorów... kominiarz, elektryk i reszta tałatajstwa... :(

Niestety nieco mamy obsuwy, bo Miro wyjeżda na tydzień i nie uda się pozałatwiać kilku spraw... Ale może damy radę wprowadzić się we wrześniu...

3majcie kciuki :)

 

 

Zimne pozdrowionka z upalnego Bielska

 

Miro&Madzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! A gdzie mi tam do was :lol: Okna będą za dwa tygodnie, elektryk wchodzi w poniedziałek, studnia głębinowa będzie kopana za dwa tygodnie, drzwi wejściowe za trzy tygodnie, koniec sierpnia wchodzą z tynkiem. Ekipy wchodzą na razie według planu. Alarm mam założony na poddaszu, bo mam tam okna, a podobno wszystko co nie zabezpieczone lepi sie nieznajomym do ręki. Tak mnie nastraszyli, że zawezwałam ekipę od alarmu i niech czuwają :o Jak będą już okna na dole to założy się więcej czujek na dole. Wybiera sie tez do mnie spec od ogrodów aby usunąć, prawie dwumetrowy chwast. Ma mi wylać jakimś preparatem, na pewno nie randapem i po tygodniu będzie wykaszarką usuwał korzenie. No i chyba czeka mnie ręczna robota i trzeba będzie usunać zwłoki zbędnych chwastów. Jutro mam kreda zaznaczac kontakty i miejsca na multimedia. Będą w każdym pokoju ale dokladnie muszę przemyslec ich miejsca. W salonie wiadomo na ścienie gdzie będzie kominek. Trochę pogoda nam nie dopisuje, pada i pada. Panowie siedza na dachu i pilnie pracują ale dużo wolniej. Pozdrawiam wszystkich z deszczowego Zgierza!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich budujących! Miro-madzik chyba ta wykończeniówka was nie wykańcza ? :lol: . Taka cisza, aż wiary nie daje, że nie ma co pisać. Chyba, że wypoczywacie gdzieś w ciepłych krajach :) Beata, jak tam elektryk, już działa?

U nas od dwóch dni jest elektryk, facet od multimediów już był. Ściany są pokryte różnym nie zrozumiałymi dla mnie grypsamii ale pewnie tak ma być. Zaplanowane są kamery na zewnątrz z podglądem w każdym telewizorze. Jak ta technika pędzi do przodu. Za tydzień ocieplają i tynkują mury. Elewacja zewnętrzna nie będzie odbiegała od oryginalnego projektu. Będą bonie na filarach i narożniki. Kupiona jest już wata, konstrukcje do ścianek działowych na poddasze i płyty. Za poddasze bierzemy się za trzy tygodnie. Pozdrawiam wszystkich cieplutko już nie z mokrego Zgierza ale bardzo upalnego , papa! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

 

niestety nie jedziemy na wczasy, aż nam nie skończą domku... a wykończeniówki mamy już dość...

 

Wszyscy, którzy mogą się spóźnić - spóźniają się... a fachowcy niby dobrzy ale z myśleniem u nich słabo przykład:

przychodze dzisiaj a tu płytkarz mówi, że coś jest nie tak z kratką spustową do prysznica... Pytam co jest? kratka ma 98cm a otwór tylko 90cm i ni jak nie da sie jej wsadzić chyba, że wpuścimy w ściane! (No geniusz poprostu!) No więc zachodze w głowę pewnie się znowu pomylili w sklepie... zamawiałem 90 a dali mi 98 juz mialel lapac za telefon co to za cymbaly pracuja w sklepie bo przeciez wyrazie zamawialem jedna 98 i 88 kratke... ale cos mie tkneło i poszedłem sprawdzić naszą dużą łazienke, gdzie kratka jest juz zamonotwana, zapłytkowana i zafugowana na gotowo... Eureka! wojownik pomylił kratki... nawet nie chciało mu sie mierzyć tylko wziął pierwszą z brzegu... - czas oczekiwania na kratke 2 tygodnie... :evil:

brakło jednej luksfery... kupiłem ostatnia bo tak to na zamowienie - 2 tygodnie - przymierzamy - nie ten kolor. :evil: ...

brakło płytek - pani z firmy sprzedającej płytki przygotowywała projekt, superhiper - zamówiła płytki - brakło 7 płytek - chociaż odpadu prawie nie ma a sam dołożyłem jeszcze paczke każdej (na wszelki wypadek) - dostawa koniec sierpnia... :evil:

kupiłem przycisk do geberita - "Panie wszystkie sa standardowe tylko trzeba podac numer z obudowy" - podalem - kupilem przycisk - przychodze do łazienki - nie pasuje - :evil:

w łazience przy wannie są półeczki przy wannie - zanim wojownik położył płytki prosiłem, żeby wszystko sobie pomierzył bo wanna stoi juz od 3 miesięcy - "ok nie ma sprawy" - dzisiaj przymierzamy wanne - półka jest 7cm poniżej wanny - :evil:

a na koniec patrze - wszystkie płytki położone w salonie, kuchni i przedpokoju na gotowo... super chociaż jedna rzecz im wyszła... ale kontem oka zauważyłem jeszcze paczki z płytkami... pełne... 7 szt. ! 140zł/m2 jakies 10 m2 :evil: ciekawe co z nimi zrobie bo na garaż za mało, wszystko inne juz zapłytkowane, a zwrócić się nie da bo na zamówienie :evil:

aha i jeszcze drzwi na które czekamy juz 6 tygodni i miały być dzisiaj, przyjada moze za tydzien... :evil: z resztą może to i dobrze bo w 2 miejscach oscieżnice trzeba będzie przycinać bo się ni jak nie zmieszczą ...

 

moze to już przesilenie przed finalem, ale jak sobie pomysle ile jeszce dupereli nie pasuje i co nie wyszlo to mi sie odechciewa... na dodatek w robocie taki zapieprz, że ostatnio w domu jestem 2 dni w tygodniu i gonie już resztką sił... bo nawet robienie zdjęć już mnie nie cieszy... :( Madzik jak ma siłe to czasem podjedzie i pstryknie coś... Dobrze, że chociaż wasze Akacje rosną do góry... Fajnie sobie poogladać zdjęcia innych :) można się wrócić do czasów gdy 2 cm różnicy zawsze się nadgoni tynkiem ;)

 

Dość tych smutów - jutro ma przyjechać ekipa od bram garażowych (mieli być w ten poniedziałek) i ekipa od dachówek na garażu (mieli być 4 tygodnie temu i cały czas coś im wypada...) więc może jutro będzie lepszy dzień i zmobilizujemy się do zrobienia jakichś nowych fotek.

 

3majcie się mocno i nie dajcie zwariować

 

Miro&Madzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro! o rany, to tak wygląda wykańczanie domu, ze mam latać z miarka i wszystko sprawdzać. No tak, już to słyszałam, że postawić mury to pikuś z tym, co mnie czeka przy dopieszczaniu całej reszty :o . Nie, no proszę :roll: to tylko wyjątkowy zły dzień. Jutro będzie lepiej, na pewno :D . Nie tylko pocieszam Ciebie, ale i samą siebie. Jestem silną osobowością, damy rade. Miro&Madzik będzie ok, chałupkę macie piękną, cała dokumentacja jest dowodem waszej ciężkiej i wytrwałej pracy. Pomyślcie, za rok o tej porze będziecie rozkoszować się w promieniach słońca, na swoim własnym tarasie, przy kuflu małego piwka .........itd. Czujesz tego blusa, a w tedy zostaną tylko wspomnienia o budowaniu. :D pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Nie wiem dlaczego ale nie dostawałam powiadomień o tym że ktos pisze :-?

 

Ale do rzeczy: czekaliśmy na elektryka 3 tygodnie!!!!!! masakra

aż w końcu wzieliśmy innego, który na dodatek nie ma z niczym żadnego problemu( bo tamten miał mase! problemów)

W drugim dniu roboty drugiego elektryka zadzwonił ten pierwszy i mówi : od jutra moge zacząć robotę. więc Jarek mu grzecznie na to że jednak nie czekalismy na niego , a on.........ucieszył się

hahahahaha

stwierdził ze i tak ma dużo roboty

więc wyszło na to , ze każdy jest zadowolony :)

szkoda tylko 3 tygodni, które straciliśmy przez niego!

 

Teraz popatrzcie na nasz śliczny biały domek :D :D :D

bardzo mi się podoba

 

http://images25.fotosik.pl/53/5b79b32d2c9457d5med.jpg

 

http://images27.fotosik.pl/54/39a7b2408583729emed.jpg

 

Miro Madzik: może i Wam ciężko ..........ale efekty są naprawde SUPER!!!!

Gratuluje

 

i na koniec zdjęcie bałaganu w salonie

 

http://images29.fotosik.pl/54/3058856b51e6cba4med.jpg

 

pozdrowienia Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...