Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AKACJA pracownia HORYZONT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 443
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witaj wreszcie ktoś sie odezwał to właśnie dzięki tobie trafiłam na to forum tak mało ludzi buduje akacje że aż szkoda taki ładny domek!!!przejrzałam wasze akacje są super wiele rzeczy jest w moim guście i chciałabym mieć też tak odjazdowo jak wy.wasza dachówka tez nie jest zła ja osobiście od początku chciałam braz i nawet już za nią zapłaciliśmy ale teraz i więcej oglądam dachów tym mam większy mętlik w głowie i zastanawiam sie brąz a może miedziany?obie mi sia podobają.Jeśli chodzi o wnetrza ja uwielbiam halogenki itp,różnego rodzaju wnęki itp.zastanawiam sie nad pom gosp przy kuchni czy warto je robić jak to wygląda ja właśnie planuje na tamtej ścianie dać mebelki i dlatego nie wiem żebym później nie żałowała którejś decyzji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Obok kuchni mam pomieszczenie na spiżarnię. Na razie stoi tam jeden regał, na którym jest dokładnie wszystko. Pod oknem planuję postawić szafkę z Ikei, jest o tyle wygodna, że jej blat, jest przystosowany do krojenia lub tłuczenia mięsa, niczym wielka deska do krojenia. Są w niej półki i szuflady, idealnie będzie mi tam pasować, na razie stoi pod oknem część regału. Czekamy cały czas na drzwi do spiżarni. Na półkach trzymam wszystko tzn. napoje, zgrzewki cukru, mąki, w pojemnikach mam warzywa i owoce, zapasy papieru, itd.

pomieszczenie bardzo przydatne, jestem z niego zadowolona.

 

http://images49.fotosik.pl/12/ca1e895855fea5f3m.jpg

http://images27.fotosik.pl/275/5fa0eb88f77398c2m.jpg

http://images28.fotosik.pl/276/7d39265e0305deaam.jpg

http://images28.fotosik.pl/276/865e21d9dc21a812m.jpg

http://images47.fotosik.pl/12/a9b24acdea86a791m.jpg

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej a to w domku macie szklane drzwi?napewno ładne ja sie chyba zdecyduje na tą spiżarnie ponieważ nawet jak jej nie zrobie to w kuchni będie komin więc wole żeby był w spiżarni ale myślałam o jakiś suwanych drzwiach właśnie szkkanych żeby za bardzo nie rzucały sie w oczy poniewaz chyba je dam od strony jadalni gdyż na tej scianie chce umieścic meble.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witaj Gosiula

 

Ja również nie dostawałam powiadomień o tym ze ktoś tu pisze i dlatego sie nie odzywałam

 

My również nie mamy piwnicy pod naszym domem i tak się zastanawiam w którym miejscu najlepiej by były ulokowane takie schody do piwnicy, u mnie można by było je zrobić pod schodami na góre np, w tej chwili mam tam fajny kącik gospodarczy z zasuwanym drzwiami. jeżeli chodzi o spizarnir to radzę Ci absolutnie z niej nie rezygnować, bardzo przydatna. My spizarnie troszkę zmniejszyliśmy kosztem powiększenia kuchni i zaczyna mi juz być troche w niej ciasno :) Moglismy ja zmniejszyć po przebudowie troche naszej Akacji bo komin , który sie w niej znajduje przenieśliśmy do pomieszczenia dobudowanego z tyłu garażu, tam jest kotłownia, Polecam ten pomysł każdemu!! Nie wyobrazam sobie mieć kotłowni prawie ze w kuchni... hałas, smród i bałagan :-?

 

Co do dachówki , mamy Rup Ceramice, kolor Rubin Teak, jesteśmy bardzo zadowoleni ! i na dodatek bardzo mi sie ona podoba, ślicznie połyskuje i odbija się od koloru elewacji :)

 

pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj wreszcie sie ktoś odezwał tak mi tu smutno samej codziennie zaglądam czy ktos odpisał co do schodów do piwnicy to juz rozwiazanie mamy a pom gosp.przy kuchni takze chyba bedzie poniewaz u nas juz jest komin wybudowany zastanawiam sie tylko w jaki sposób je zrobic czy waski na całej długosci kuchni i wtedy drzwi od strony jadalni tak jak jest u ciebie(prosiłabym o fotki)czy moze takie rozwiązanie jak ma aneta.dziewczyny zagladajcie czesciej na forum a pro po mebli w kuchni bardzo mi sie podobaja ile was wyniosły te mebelki?dawaj wiecej fotek domku schody.przedpokój sypialnia itp.domek sliczny kolor my chyba zostaniemy przy dachówce roben braz co o tym myslisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich u mnie na początku listopada przychodzą z więźbą więc musze już myśleć nad oknami dachowymi i chciałbym wiedzieć jakie wy macie okna dachowe chodi mi o wymiary czy takie jaj w projekcie 78/160 czy może mniejsze jaki konkretny wymiar bo facet od dachów powiedział mi że te 78/160 co w projekcie są stanowczo za duże i czy kołnierz do dachówki roben ma być do pokryć falistych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie gościu,który nam wyliczał dachówke mówił że te 78/160 są za wielkie dlatego sie zastanawialiśmy czy 120 czy 140 ale teraz już wiemy. A co do zdjęc to chętnie bym dała ale musze sie nauczyć wklejać a narazie są umieszczone w galeri horyzont akacjaII nr11.Po 1 listopada mają zacząć układać więźbe ale czy przyjdą?Pozdrawiam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! no to luknęłam na tą 11 :D , nie wiedziałam, że to Twoja, moja jest 9. Robota wre i to w niezłym tempie. Widzę, że zrobiłaś trochę zmian z oknami, w salonie nie widzę bocznego okna tarasowego, nie będziesz miała za ciemno?

W środę wstawię nowe fotki, trochę nowości w upiększaniu wnętrza :D . Pozdrawiam i obiecuję częściej zaglądać. Gosiula naucz się wklejać fotki, bo tak szaro bez obrazków, to bardzo proste, podobnie jak wklejasz fotki do "11".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj gosiula

 

A przejścia do garazu nie zrobiłaś ? czy tylko nie widać na zdjęciach?

fajnie sie ogląda nowo powstającą Akację :D

Widze że okna w pokojach na dole wyrównałaś :) a to taka ciekawostka w naszym projekcie :D

 

Co do wyjscia na taras to faktycznie tu Aneta ma racje, moze być Ci za ciemno, nasze salony są naprawde duże

 

pozdrawiam Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie przejścia do garażu nie zrobiłam bo sie jeszcze zastanawiałam nad spiżarnią ale teraz już wiem że spiżarnia będzie a o przejściu też myślałam i chyba wytniemy tą część na drzwi.Ten komin który jest w projekcie zostawiliśmy więc musi być spiżarnia tylko nie wiem czy taka jak u ciebie na całej długości kuchni czy taka jak u Anety?Co do bocznego okna w salonie to troche mnie zmartwiłyście ale zrezygnowałam z niego bo pomyślałam że jak będzie silny wiatr to u mnie właśnie z tamtej strony by bardzo wiało i gwizdało no nie wiem może źle zrobiłam i będe tego żałować ale myśle że nie. [/img][/url][/code]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj gosiula

 

Z tego co wiem są rózne opinie wśród budujacych o przejściu do garażu przez dom, ja musze powiedzieć ze jestem bardzo zadowolona z tego że u mnie ono jest. Jest to duża wygoda , zwłaszcza dla nas jak kotłownie mamy za garazem i zimą np żeby dołożyć do pieca nie trzeba wychodzić na dwór, a oprócz pieca mam tam też pralkę :)

 

Co do spiżarni moja rada brzmi: zrób jak najwiekszą! to naprawde bardzo potrzebne pomieszczenie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napiszę Ci jak ja wklejam zdjęcie:

 

jak już jest w fotosiku otwieram je, daje właściwości, kopije z tamtąd adres do tego zdjęcia, potem jak już coś pisze na forum to wciskam przycisk IMG, który jest na górnym pasku potem wklejam to co skopiowałam i znowu IMG

 

hahahahaha

mam nadzieje ze coś rozumiesz z tego co napisałam ?

spróbuj! napewno sie uda :D

 

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny! nareszcie jakieś dyskusje i debaty :D tzn, że wszystko w normie. Bardzo jestem zadowolona z przejścia do garażu, to naprawdę wielka wygoda. Wypakowuje zakupy z samochodu i bezpośrednio wkładam do spiżarni. Czasami zdarza się, że czegoś zapomnę z auta i bez problemu, nawet w piżamce wchodzę do garażu :lol: . Jest to zdecydowanie komfort. Rozwiązanie usytuowania spiżarni jest rzeczą zupełnie indywidualną. To zależy jak zaprojektujesz sobie umeblowanie w kuchni. Ja w tej części mam zabudowę, a więc wejście jest z innej strony niż u Beatki. Ona tam gdzie ja mam drzwi ma meble kuchenne. Musisz dobrze zastanowić się jak chcesz ustawić szafki. Przede wszystkim to Tobie ma być wygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...