Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AKACJA pracownia HORYZONT


Recommended Posts

Chyba murator nie przysyła powiadomień.

 

Śledzę każdy wątek dotyczący Akacji II i Wierzby I bo są to dwa projekty, między którymi sie waham. Czy budujesz Akację z użytkowym poddaszem? Jeżeli tak to mam kila pytań.

- Jak to jest z tym poddaszem? Jedni mówią że jest bardzo małe i wymaga ścianki kolankowej aby było bardziej fukcjonalne. Ile pokoi jest na poddaszu?

- Jakich zmian dokonałeś w swojej wersji ?

- Czy ten piękny dach jest rzeczywiście taki drogi?

Masz moze jakieś zdjęcie swojej Akacji - chętnie bym zobaczyła...

 

Pozdr

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 443
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

moja Akacja II to lustro z garażem. Zmiana polega na przeniesieniu garażu na drugą stronę, tj dolepieniu go od strony dwóch sypialni a następnie wydłużeniu ściany zewnętrznej do końca bryły. Uzyskałem jeszcze jedno pomieszczenie za garażem. W ten sposób wydłużył się również dach, a jednocześnie uprościł się i powiększyła się przestrzeń poddasza. Co do samego poddasza to jeszt ono w moim przypadku wystarczające, są dwa pokoje z czego jeden zrobił się bardzo duży (ten nad dwoma pokojami i garażem). Ścianka kolankowa (na cztery pustaki) wydaje mi się, że psuje bryłę całego domu i podraża koszt dachu, gdyż musisz wtedy opuścić dach niżej a to są dodatkowe metry powierzchni i to spore. Ja podniosłem tylko o jeden pustak. Jeżeli chodzi o koszt dachu to rzeczywiście jest spory, ale warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 7 months później...

Schody?

Najpierw chce wyjasnic, ze mam Akacje parterowa. Wlaz na dach - to skladane schody (za 260 zl z Castoramy). Zeby te schodki zamontowac, to miedzy stropami polozylem dwie bryly (to co zostalo od stropow) i miedzy nimi zamontowalem te schodki.

Fotek nie mam, bo nie mam aparatu cyfrowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 8 months później...
Niezrozumieliśmy sie troche ja myślałem że chodzi Ci o wybranie gliny spod ław zamieniając ją na żwir co by było totalną głupotą. Jeżeli chodzi o wsypywanie żwiru&pisku pomiędzy ściany fundamentowe do stanu zero to sie zgodze. JA robiąc częściowe podpiwniczenie i wykopy na ławy odstawiłem tą gline na bok po zakończeniu fundamentów zamiast żwir&pisku wspypie tam gline warstwami utwardzając ją (koszty znacznie mniejsze) Z wiązku z tym że robie wszystko sam po zakończeniu fundamentów zastanie mnie okres zimowy - więc glina zdąży sie uleżeć do następnego okresu budowlanego. Wiem że jest to sprzeczne z zasadami etyki budowlanej no ale .... koszty koszty koszty. Co do kosztorysu to mało tego że siadłem :wink: Rany :roll: 130 tyś za stan surowy otwarty no cuż dla mnie zaaaaduuuużo. W jaki sposub wyszło 55m3 betonu na fundamenty mi na ławy poszło 17m3 betonu B15 po 175 zł. + jeszcze posadzki ale to za jasne cukierki nie wyjdzie aż tyle mnie ławy wykopy+zbrojenie+zalanie wyniosło 5 tyś (biorąc pod uwage że mam częściowe podpiwniczenie) do stanu zero jeszcze troche brakuje ale .... Nie no jutro siąde i zrobie własny kosztorys. Siedze nad tym projektem już rok czasu analiz miałem setki zbiore wszystko do kupy i napisze coś od siebie :D Robie wszystko sam więc koszty ekip mi odpadają! 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyliśmy jeszcze sami ile będzie potrzeba betonu. Podałam Co to co jest w kosztorysie. Oczywiście w momencie budowy będzie ktoś z nas cały czas na budowie i ilość przywożonego materiału będzie sprawdzana.

 

Problem jaki u nas jest, który ma wpływ na ilośc betonu, to konieczność podniesienia gruntu o ok. 0,8 m.

 

Czy kontaktowałeś się z Jędrzejem? Jego wycena jest podobna (globalnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposub wyszło 55m3 betonu na fundamenty mi na ławy poszło 17m3 betonu B15 po 175 zł. + jeszcze posadzki ale to za jasne cukierki nie wyjdzie aż tyle mnie ławy wykopy+zbrojenie+zalanie wyniosło 5 tyś (biorąc pod uwage że mam częściowe podpiwniczenie) do stanu zero jeszcze troche brakuje ale .... Nie no jutro siąde i zrobie własny kosztorys. Siedze nad tym projektem już rok czasu analiz miałem setki zbiore wszystko do kupy i napisze coś od siebie :D Robie wszystko sam więc koszty ekip mi odpadają! 8)

 

Wczoraj usiadłam nad kosztorysem przygotowanym przez Horyzont i oto co w nim znalazłam:

- ławy fundamentowe - 27 m3,

- płyta podposadzkowa - 21 m3

To co prawda nie daje 55 m3, ale my troche powiększyliśmy budynek. Nie wiem tylko czy w kosztorysie płyta posadzkowa uwzględnia taras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty jakie były ponoszone do bódowy tej akacji to ponoć 2004/2005.

Co do mojej kalkulacji powiem tak:

na niebiesko to kalkulacje według twojego cennika na czerwono to poniesione przezemnie koszty przy ławach i kalkulacje cenowe w/g stawki cenowej luty 2006

 

Beton towarowy B20 55m3 - 10 450,00zł

 

Beton towarowy B15 - 17m3 - 3000,00zł (ławy + ławy schodkowe do piwnicy) dodatkowo wyszło mi na posadzke przy 15 cm warstwie razem z tarasami 27,54 razem ~45m3to jest 7650zł u was 10 450 różnica 2800zł

 

Zbrojenie

Stal żebrowana 12 mmt 0,6 tony - 1 380,00zł

Stal gładka 6 mm 0,5tony - 1 400,00zł

 

 

Stal żebrowana 12 mm 0,362tony - 738,01 zł

Stal gładka 6 mm 66kg - 155,04 zł

różnica 1887zł

 

No i jeszcze co mnie przeraziło w waszym cenniku - koparka 3000zł

u mnie za zdjęcie humusu wykopanie ław (do odpowiednij szerokości poprawiałem sam łopatą) i wykopanie jednego pomieszczenia piwnicznego pod garażem wyniosło 600zł.

 

Sam już nie wiem czy mam takie szczęście,że tak tanio wszystko czy poprostu ekipa chce was naciągnąć!

po podliczeniu wszystkich kosztów dotyczących fundamentów bez robocizny wyszło mi 17 166zł u was 33 272zł to jest 16 tysięcy więcej na samych fundamentach a gdzie reszta aż strach pomyśleć.

 

Bloczki fundamentowe policzyłem za 2,70 sztuka w czerwcu 2005 bez rachunku na lewo byłem umówiony na 2 zł to jest 70 groszy na sztuce razy 2000sztuk prawie 800zł. Czasami warto stracić 2 godziny pojeździć po hurtowniach i zarobić w ciągu dnia troche kasy.

 

Acha co do desek macie wzięte 4 m3 - przecież pisałaś o glinie - nie lepiej prosto w wykop dla zasad można wyłożyć czarną budowlaną foliż aby "mleczko" nie uciekło - zaoszczędzone 2400zł.

 

Wiem pisze sie łatwo ale czasami na takich drobiazgach można dużo zaoszczędzić - co innego jak ktoś buduje nie patrząc na koszty - ma chałupa stać i już czy 50 tyś w tą czy w tamtą to bez różnicy - u mnie niestety nie!. wszystko jest wiele razy przemyślane!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

to co piszesz przekonuje mnie i mam świadomość, że będziemy musieli pilnować wykonawcę bardzo dokładnie.

Co do koparki - wyrzuciliśmy tę pozycję z kosztorysu. Nasz znajomy ma koparkę i powiedział, że wykopami itp. rzeczami zajmie się. Kolejna rzecz to beton. Średnia cena w W-wie jest ok. 190-200 zł brutto, u Ciebie wychodzi 170, co przy 45 m3 betonu daje różnicę 900 - 1350 zł. Nie piszę tego żeby udowodnić Ci że nasza wycena jest OK. Mam świadomość, że wykonawca napompował koszty, ale zawieramy z nim umowe na robociznę. W trakcie budowy będę zdawała relacje jak to wygląda. Jeżeli nasuną Ci się jeszcze jakieś spostrzeżenia - pisz, chętnie je przeczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce tu podważać czyjegoś zdania ja wypowiadam tylko swoje.

Beton B20 u nas też jest od 187-2.... ja oddzwonilem wszystkie z rejonu Gdańska różnice są spore a jak jeszcze odpowiednio sie zagada to bez rachunku cena spada. Najważniejsze jest pytać, gadać, gadać i wyciągnąc jak największe upusty :wink: .

Wykonawcy nie upilnujecie nawet jak bedziecie mu patrzeć na ręce. Toć oni maja takie metody że w głowie sie nie mieści. Odpowiednie umowy ze składami budowlanymi gdzie na ich konto potrafi iść do 20 % za zakupione materjały, podwyższone rachunki (mniej w dostawie więcej na papierze) To jest jedna wielka klika. Nie pisze, żeby was przestraszyć tak niestety jest siedze ładnych lat w budowlance i wiem z doświadczenia.

Jedna i najwazniejsza zasada Kierownik budowy czy nadzorca nie może znać sie z ekipą budowlaną!!

Życze dużo sił!!

Mam nadzieje że niedługo porównamy koszty naszych domków.

U mnnie stan surowy zamkniety 120 tyś i tego będe sie trzymał - nie licze oczywiście robocizny.

Co do zasypywania fundamentow gliną z wykopów - zdania są różne!

jedni mówią że glina jest organiczna i potem będzie gnić pod posadzką i smród będzie w domu- a ja sie pytam jak może smród przejść przez 15 cm betonu, styropian, folie, znowu wylewke, panele tudzież kafelki - hmmmmoge sie mylić.

Drudze że z kolei glina będzie siadać - jak odpowiednio sie utwardzi, wodą poleje, odczeka to bedzie twardzsze od tego całego piasku czy innej wsypki.

Zdań jest tyle co ludzi - najważniejsze kierować sie zdrowym rozsądkiem i zdolnosciami finansowymi.

Acha jeszcze pytanie czy to zbrojenie ujete w fundamentach jest już kupione na cały dom bo z tego tak wynika. Tutaj nie da sie oszukać metry bierzące razy 4 + zakładki na rogach fi 6 jako strzemina to znacznie za dużo według waszego kosztorysu.

Do zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...