Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AKACJA pracownia HORYZONT


Recommended Posts

Jeżeli ktoś jest zainteresowany właśnie dostałam wycenę stanu surowego otwartego. Podobnie jak Jędrzej nie ponosze odpowiedzialności za skutki jakie wywoła zapoznanie się z nim.

 

Vondracek, czy tobie juz szok minął?

To mógłbym poprosić: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 443
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witam, po długiej ciszy.

Właśnie odebraliśmy pozwolenie na budowę i staramy się o kredyt.

 

Mam do Was prośbę, może ktoś z Was ma kosztorys wszystkich instalacji w Akacji (niestety tego nie ma w kosztorysie z Horyzontu, a potrzebuję do wniosku kredytowego). Albo pomoże mi oszacować jaki to będzie koszt.

 

Kolejna kwestia to kolejność robót jakie powinny być wykonane już po postawieniu stanu surowego otwartego. Pomóżcie, bo na chwilę obecną mój stan wiedzy powyżej stanu surowego otwartego = 0, a to też jest mi potrzebne do wniosku kredytowego.

 

Co u Was słychać, czy któraś z AKACJI obudziła się do życia i powoli (albo szybko) pnie się do góry?

 

Pozdrawiam

SyMa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Nasza Akacja (tfu tfu, odpukac) rosnie szybko, w poniedzialek zaczynamy prawdopodobnie więźbę (o ile drewo dojedzie %^&$#&*&!!).

Tak Akacja wyglądała przedwczoraj:

http://img19.imageshack.us/my.php?image=front03050pc.jpg

http://img141.imageshack.us/my.php?image=tyl03059kc.jpg

Będę mało pomocna w kwestii kosztów instalacji - po pierwsze właściwie nie uwzględniamy robocizny, bo większość zamierzamy robić sami, ewentualanie za drobna pomoca fachowców, po drugie i materialy zalatwiac bedziemy (oczywiscie w miare mozliwosci) po dobrych cenach, bo z powodów, w które tu wgłębiac się nie będe, mamy czesciowo taka możliwość.

Z tego jednak, co wiem, przynajmniej nasz bank nie trzyma sie sztywno tych szacunkowych kosztorysów. My (o ile dobrze pamiętam), wpisaliśmy sobie po 10.000 na każdą instalację i przeszło, nikt sie nie czepiał, a już teraz wiem, że te ceny raz beda wyzsze, a raz nizsze i właściwie niemożliwościa jest je podac w momencie składania papierów o kredyt, bo nikt jeszcze wtedy nie posiada wystarczającej wiedzy, czy rozeznania w faktycznych kosztach.

Natomiast co do harmonogramu - nikt nie wymagał od nas szczegółowego opisu robót :o Wystarczylo tylko na formularzu banku podac przyblizone daty ukonczenia poszczegolnych etapów. Dodam, ze my bralismy kredyt w Millennium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii pokrycia dachu - rozważalismy podobne opcje, ale stanęło na dachówce cementowej/ betonowej. Blachodachowka byc moze pozornie wyglada na tanszą, ale Akacja ma dosc skomplikowany dach i calosc kosztow (odpad, itp) siegnelaby prawdopodobnie kosztow dachowki. Z tym, ze cementowej, nie ceramicznej. Poza tym blachodachowka jest glosna (deszcz) i ma o wiele krotszą gwarancję. No i nie wygląda tak ładnie, to pewne.

Dachówka ceramiczna będzie wyglądac przepięknie. My nie zdecydowaliśmy się jednak na nią ze względu na jej wysoką cenę, ale Wam kibicujemy i również prosimy o zdjęcia, jak dach będzie gotowy :)

Napisałaś: "Natomiast kolejność robót o jaką prosiłam wcześniej jest mi potrzebna, żeby potem nie było problemów z transzami za kolejne etapy" - rozumiem doskonale w czym rzecz. My byliśmy w nieco innej sytuacji w chwili brania kredytu, gdyż kredyt sfinansował nam zarówno zakup działki (I-wsza transza), jak i dokończenie rozpoczętej przez poprzednich inwestorów Akacji (stały juz fundamenty). Dlatego też rozłożenie transz i zasady ich brania/ przydzielania są nieco inne, niedługo będziemy najprawdopodobniej brać ostatnią z nich, na instalacje i wykończeniówkę.

 

Pozdrawiamy serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamarii, dzięki za odpowiedź. Ja chciałam poprawić swoją "wiadomość" i ją skasowałam, jeszcze nie doszłam do siebie po majówce.

 

Nie wiem dlaczego nie dostawałam info, o nowych "wpisach" w tym temacie, w związu z powyższym nie odpisałam, między innymi na Twoje pytanie odnośnie powiększenia salonu i garażu.

Dzisiaj postanowiłam przeczytać sobie NASZ wątek, zeby przypomnieć sobie, kto był na jakim etapie, a tutaj okazuje się ze w lutym i marcu ktoś tu bywał. No cóż musze bardziej polegać na sobie niż na automatach.

 

Wracając do pokrycia dachowego. Rzeczywiście blacha jest głośna, natomiast przeraża mnie koszt dachówki ceramicznej. No cóż jak pani architekt odda nam poprawiony projekt (pisałam o tym w poście, który "inteligentnie" skasowałam) będę dawała projekt dachu do wyceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii pokrycia dachu - rozważalismy podobne opcje, ale stanęło na dachówce cementowej/ betonowej. Blachodachowka byc moze pozornie wyglada na tanszą, ale Akacja ma dosc skomplikowany dach i calosc kosztow (odpad, itp) siegnelaby prawdopodobnie kosztow dachowki. Z tym, ze cementowej, nie ceramicznej. Poza tym blachodachowka jest glosna (deszcz) i ma o wiele krotszą gwarancję. No i nie wygląda tak ładnie, to pewne.

Dachówka ceramiczna będzie wyglądac przepięknie. My nie zdecydowaliśmy się jednak na nią ze względu na jej wysoką cenę, ale Wam kibicujemy i również prosimy o zdjęcia, jak dach będzie gotowy :)

 

My tez zdecydowalismy sie na dachowke ceramiczna, koszt okolo 8 tys drozsza( z robocizna ) niz blachodachowka wiec jak ktos ma troche kasy w zapasie warto sie zastanowic.

U nas dopiero poczatek robot wiec wszystko przed nami:)

pozdrawiam

ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale dach Akacji jest mniejszy o jakieś 30-40 m2 od dachu Akacji II i pozbawiony okien połaciowych (w naszym projekcie Veluxy, które wchodzą w cenę pokrycia dachowego i robią spore koszty przy okazji, bo jest ich 7 sztuk), więc całość pewnie też sumuje się nieco inaczej.

Oczywiście nie usiłuję się kłócić, bo szczerze mówiąc nawet nie pokusiłam się o szczegółową wycenę dachówki ceramicznej, od razu wybierając cementową (Braas, celtycka Lumino), ale nie wydaje mi się, żeby w okolicach W-wy można było trafić tak tanio (czy tez o tyle taniej - no chyba, że bez kosztów robocizny - w to jestem w stanie uwierzyć).

... Aczkolwiek ceramika, to ceramika, wybór świetny, wizualny efekt jeszcze lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Adamarii,

chyba tylko Ty zaczęłaś budowę, bo inni zamilkli, albo tak sa pochłonięci budową, że potem podzielą się z nami tylko dobrymi nowinami.

U nas na razie zastój, tak jak pisałam zaczynamy budowę w sierpniu, a teraz załatwiamy kredyt.

Najważniejsze, przedwczoraj zrobili nam kanalizację, a w przyszłym tygodniu robią nam wodę i podpisujemy umowę na gaz.

Pozdrawiam

Powodzenia

Czekamy na fotki

SyMa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki do obejrzenia głównie tutaj, ewentualnie mogę na maila przesłać konkretnie te, na których Akacjowiszom zależy ;)

Prywata do SyMy: w kwestii okien polaciowych i folii: Velux V21 308 GGU 0059 M08 (przepisuje na żywca z faktury) i folia Tyvek Solid.

I trzymam kciuki zeby wszysto poszlo Wam sprawnie, szybko i malo kosztogennie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :o :o :o :o

Rany dlaczego ja nie dostawałem powiadomień że są nowe odpowiedzi - No normalnie jestem jeszcze w szoku

Adamari - nic tylko gratulować, gratulować i podziwiać - narmalnie zapisuje wszystkie zdjęcia i drukuje - Przyda sie napewno :D

A u mnie :cry: :cry: - tylko wiatr wieje i lisy nory w piwnicy kopią

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulowac i podziwiac prosze bardzo, ale teraz poprosze wspierac przede wszystkim i na duchu podtrzymywac, bo ten cholerny dach zaczynamy i w panike wpadam :( Zwlaszcza, ze to juz totalnie samodzielnie, małż i teść jedynie, ja w miare mozliwosci do pomocy i czasem moze ktos inny jeszcze sie nawinie. Transza nam sie prawie skonczyla, na dzien dzisiejszy zamknelismy sie w 100.000 (z pokryciem dachowym i Veluxami + zakupionymi kablami elektrycznymi w upiornej ilosci, ale bez okien i drzwi), zaraz bierzemy drugą (o ile bank bedzie na tyle uprzejmy). Nie jest zle, oby tak dalej, choc wykonczeniowka nas wykonczy na setę.

Dla rozjasnienia sytuacji: nie podnieslismy kolankowej, bo szkoda nam bylo kasy na cala procedure zmian w projekcie (a samowolka zbyt ryzykowna w naszej gminie), zlikwidowalismy okno w pom. gospodarczym, male okienko w kuchni i obydwa okna ze wspolnej sciany sypialni i gabinetu na dole (bo kolidowaly z garderoba). Jest wystarczajaco jasno bez nich. Schody wewn. mamy kombinowane (co jak co, ale miejsca na schody mamy w projekcie tak malo, ze az prosi sie o rurkę strazacką w ich miejsce :-?).

Bez podniesienia kolankowej poddasze jest znosne, dosc niskie co prawda, ale spokojnie wystarczy. Natomiast dół jest imponujący, salon+jadalnia+kuchnia powodują, że odwiedzający buzię otwierają ze zdumienia i czystej zazdrosci ;)

Tyle wrazen na chwile obecna, pewnie o polowie zapomnialam.

Vondraczek, SyMa, budujcie sie (cholerka) szybciej, ja cierpie na potworny brak mozliwosci konsultacji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
hej witam wszystkich Akacjuszy .

My wybudowliśmy i od 3 tygodni mieszkamy!!!!

 

 

Pochwalcie się zdjęciami, bo mnie ciekawość zje. :-?

 

Ja znowu nie dostawałam powiadomień o zmianach w tym wątku. Ponieważ Vaondraczek tez masz taki problem teraz postaram się wysłać do zaintersowanych prywatną wiadomość.

 

A co u nas...

w zeszłym tygodniu oddałam kosztorys do banku i wyszedł nam :o 440 tys. zł. Oczywiście z całkowitym wykończeniem (nas także :lol: ), zagodpodarowaniem tereniu, przyłaczeniami i ogrodzeniem. Niestety rzeczoznawca majątkowy potwierdził ten kosztorys i powiedział, że sa to bardzo realne koszty budowy tego domu, czym mnie dobił, bo miałam nadzieję, że powie: przeszacowane.

 

Umowę z wykonawcą wreszcie podpiszemy w tym tygodniu, bo zbieralismy się do tego od 4 m-cy, Decyzja co do ścian również została podjęta - budujemy 2W z max-a29 cm + styropian/wełna 12 cm.

Dach - wybraliśmy euronit (cementowa) - jestem na etapie ostatecznych negocjacji ceny materiałów i robocizny.

 

Najgorsze, że planujemy wprowadzić jeszcze zmiany, tj. dodać okna dachowe, i zmienić górę. Nie wiem jak u Was to wygląda, ale my mamy działkę z wejściem od północy i stwierdziliśmy, że pokoje na górze będą niedoświetlone, a to przecież mają być pokoje dziecięce. Więc góra ulega następującej zmianie: łazienkę umieścimy bezpośrednio nad łazienka na dole, w miejsce dotychczasowej łazienki i hallu robimy pokój, a pokój nad wejściem skracamy (będzie to schowek - który można przerobić na pralnio-suszarnie, dzięki pionowi z kuchni i kotłowni, lub w przyszłości można tam będzie zrobić drugą kuchnię, gdyby nasze dziecko chciało zamieszkać tam ze swoją rodziną :lol: , no cóż nigdy nie wiadomo co nam zycie przyniesie) i w ten sposób nad wejściem będzie hall. W 2 pokoju dodamy jedno okno od strony południowej. Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi?! :oops:

 

A jak to wygląda u Was?

Czekam na info.

Adamari - co u Ciebie? przeslij fotki

 

Pozdrawiam

SyMa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...