Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

hormann czy normstahl


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...
  • 10 months później...
  • 6 months później...

Ja mam Hormanna. Co prawda dopiero od pół roku, ale jestem przekonany, że to dobry wybór. Niestety nie mogę tego samego powiedzieć o firmie z Bydgoszczy, w której ją kupiłem i która skopała mi jej montaż. Do dzisiaj się z nimi użeram. Zanim więc wybierzesz jakąś ekipę montażową sprawdź ich referencje, gdzie była montowana brama takich samych rozmiarów jak Twoja. Ja zrobiłem błąd, że zasugerowałem się montażem bramy w warsztacie samochodowym ;)

 

Wracając jednak do sedna, Hormann jak najbardziej polecam, ale jeżeli różnica jest w cenie 650 zł, i wg Ciebie obydwie bramy wyglądają identycznie, to po co przepłacać. Koniecznie jednak sprawdź ekipę montażową i przypilnuj przy montażu, żeby wszystko było równo zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, z tym montażem to teraz mnie zabiłeś. Tą firmę od Normstahla znam, mam tez zamówione okna. Mają swoją ekipę, dają na montaż 10 lat gwarancji. A tych od Hormanna nie sprawdzałam pod tym kontem w ogóle...

 

Tak przy okazji, Hormann obniżył cenę, więc różnica spadła do 400 zł...

 

Może jeszcze ktoś coś doradzi?

 

Hormann LPU 40 kolor orzech w okleinie decograin, przetłoczenia M, z napędem supermtic P

czy

Normstahl G60 Trend w okleinie WOODGRAIN z napędem Ultra S Long.

 

Rozmiar 440/210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
U mnie Hormann LPU złoty dąb czy jak to się tam u nich nazywa. Decyzja podyktowana również wyborem ich drzwi w takiej samej okleinie(promocja jubileuszowa) i tym, że ta okleina idealnie pasowała do koloru okien Brugmanna. Montaż we własnym zakresie, więc nie będę psioczył na serwis, chociaż minimalnie muszę bramę podregulować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Uwaga na bramy garażowe firmy NORMSTAHL !!!

 

Chciałem się podzielić moimi doświadczeniami z firmą NORMSTAHL. Mam bramę garażową, segmentową firmy NORMSTAHL oraz wjazdową z napędem Firmy Nice natomiast przy kupnie poprosiłem o zamianę radia na radio firmy NORMSTAHL. Posiadam do bramy 3 szt. pilotów. Problem mój związany jest właśnie z tymi nieszczęsnymi pilotami. BARDZO CZĘSTO (w ciągu 2 lat użytkowania 8 razy) piloty rozprogramowują się. Kilka razy już nie mogłem wjechać do domu, gdyż (co ciekawe) obydwie bramy (i ta garażowa i ta przesuwna) nie reagowały na pilota. Po 3 razie sam nauczyłem się już programować te piloty, jednak jest to dość uciążliwe. W ciągu ostatniego miesiąca tylko, miałem znowu dwa takie przypadki. Po zgłoszeniu sprawy do firmy montującej (Eko Okna z Poznania) oraz spotkaniu z przedstawicielem firmy NORMSTAHL te ostatni stwierdził tylko ze piloty są już po gwarancji i właściwie nic nie może mi pomóc. Dodam tylko że w samochodzie mam jeszcze 3 inne piloty innych firm do pracy i drugiego mieszkania i nigdy nie miałem jeszcze przypadku rozprogramowania się pilota. Tylko te firmy NORMSTAHL rozprogramowują się samoczynnie. W razie pytań lub pomysłów co do przyczyny proszę o kontakt [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Odświeżam temat.

Dostaliśmy ofertę na Normstahl Secura od dystrybutora Normstahl/Hormann/Wiśniowki, jako najlepszą z bram, jaką sprzedają.

Mam jednak wątpliwości bo ten rodzaj bramy jest na rynku od niedawna (zastąpił bramę Euro, ale podobno przyoszczędzili na kosztach produkcji) i oprócz bramy w salonie, nie widziałam jej zamontowanej u nikogo. Nie jest tania. Firma montująca działa na rynku od wielu lat i raczej znają się na tym co robią, ale podejrzane jest dla mnie naciskanie na Securę "w promocyjnej cenie", o Hormannie nawet nie wspomnieli. Wiśniowskiego nie polecali w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...