Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PIECE ZAGAZOWUJĄCE


jendrula395

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów i proszę o pomoc w temacie pieców zagazowujących które pojawiły się na naszym rynku czy ktoś może ogrzewa domek takim cudem ,jakie plusy i minusy po za tym że nie mają podajników czy warto wydać pieniądze na taki piec ,pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów i proszę o pomoc w temacie pieców zagazowujących które pojawiły się na naszym rynku czy ktoś może ogrzewa domek takim cudem ,jakie plusy i minusy po za tym że nie mają podajników czy warto wydać pieniądze na taki piec ,pozdrawiam

 

 

Ad czerwone. Coś nowego, dobre na świąteczny prezent dla

nielubianego członka rodziny /aczkolwiek majętnego po którym oczekujemy znacznego spadku/ :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy warto wydać pieniądze na taki piec ,pozdrawiam

mozna o tym przeczytać tu

Holzgaz-Producent przeprasza

 

i

 

Ja sadzę ,ze ktoś pragnie zdyskredytować nas Polaków.Ktoś żeruje na niewiedzy właśnie nas Polaków.Holzgaz,odwrotne spalanie,zgazowanie drewna.I ktoś inny chce wykorzystac te forum dla dobra nas wszystkich.Dla mnie osobiscie jest wstyd,że Czesi wciskaja nam kit,a my jak te potulne głupiutkie istotki z trzeciego swiata,niedouczeni,zagubieni w nowościach technicznych dajemy z siebie robić głupców.Popieram z całą mocą wszystkich którzy wysmiewaja ten holzgaz,odwrotne spalanie,zagazowanie drewna itp.bzdury.Zgadzajac sie z tymi okresleniami dajemy dowód naszej niewiedzy.Wystarczy wpisać w wyszukiwarke słowo piroliza i porównać z tymi bredniami wypisywanymi przez naszych przyjaciół z południa."wg" przemyśl to co napisałeś.

 

http://forum.muratordom.pl/post282849.htm?highlight=zagazowanie#282849

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśl która przewodzi mi stawiając ten temat na forum to chęć spalania mieszaniny węgla brunatnego z drewnem ,lub z miałem węgla kamiennego ,wiem że na rynku śą nasze piece nie tylko czeskie czy słowackie o pirolizie czytałem i wiem na czym polega ale inaczej ma się teoria do praktyki ,NADAL CZEKAM NA KONKRETY A NIE NA JAKIEŚ PYSKÓWKI,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie to nowe kotły się pojawiły bo zagazowujące drewno są już od ładnych paru lat i sprawują się dobrze (kuzynka ma atmosa i sobie chwali) - chyba że piszesz o jakiś innych

 

np.: o takim

http://www.taniegrzanie.org.pl/kotly/holz2060.html

o i jeszcze jeden

http://www.vigas.pl/tabela2.htm#brunat

 

potrzebuję kogoś kto użytkuje takie kotły,bo przecież wiadomo że producent pisze to co chciałby potencjalny użytkownik usłyszeć.

U mnie tona brunatnego kosztuje 120 zł. ztąd moje zainteresowanie tymi kotłami może ktoś zna inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...o pirolizie czytałem i wiem na czym polega ale inaczej ma się teoria do praktyki ,NADAL CZEKAM NA KONKRETY A NIE NA JAKIEŚ PYSKÓWKI,

 

proszę - oto konkrety

Pisałem o tym już wielokrotnie.

W każdym jednym kotle następuje suszenie, odgazowanie i zgazowanie opału stałego.

Inaczej nie da się spalić węgla, drewna.

Atmos, Vigas ma inną konstrukcję niż kotły Pana Kostrzewy i wielu innych, co nie znaczy, że w Atmosach proces spalania przebiega inaczej.

Porównując drogę przebiegu spalin do kanalizacji, to każdy kocioł jest inaczej skanalizowany, ale proces spalania jest w każdym jednym taki sam. Różnica może polegać tylko na tym, że jedne robią to lepiej, inne gorzej. Jedne mają większą komorę załadowczą, inne mniejszą przy takiej samej mocy. Czyli moga różnić się wymiarami, kolorem, automatyką, materiałem, ceną,.....

http://forum.muratordom.pl/posting.php?mode=quote&p=916168

tak jak napisał Janussz zgazowanie następuje w kazdym kotle

... plusy i minusy po za tym że nie mają podajników czy warto wydać pieniądze na taki piec ,pozdrawiam

plusem jest tanie paliwo i niekłopotliwy popiół /sypiesz pod kapuste np./

minusem ogromna hałda drewna przed domem /ok 36 - 40 mp/, kłopotliwy zakup, cięcie, rabanie, układnie, suszenie

 

p.s.

wytłuszczenie tekstu moje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak skoczysz w okolice Czarnej i Wetliny w Biszczady i ogadasz sie z producentami owego specyfiku(jadąc do Wilczej Jamy) to pewnie i taniej (rozmawiałem akurat z nimi przy produkcji jakis tydzień temu).

Co do kociołków - widzę , że nastepny leniszek nam się objawił...? ;).

Szukaj postów Janussz i Bio. Jest tego sporo...i to nie tylko o Atmosie czy Ekovimarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

sprawa a kotlami na drewno jako jedynym opalem dostepnymi na polskim rynku jest dosc prosta:

wszystkie mieszcza sie w podobnych parametrach, o prostej konstrukcji, pozbawione drogich bajerow, ktorymi dysponuje kotly tzw. renomowanych firm np. HDG Bavaria i z racji swojej b. wysokiej ceny praktycznie nieobecnych na naszym rynku. Jednym z podstawowych kryteriow wyboru np. pomiedzy popularnymi: atmosem, vigasem czy orlanem to cena i wielkosc komory zaladowczej, bo ta ma bezposredni wplyw na pozniejszy komfort uzytkowania: jesli masz dom pow. 150 m kw., musisz miec do dyspozycji 120-150 litrow.

No i najwazniejsze: zakup kotla na drewno niezaleznie od producenta bez systemu akumulacji, sterowania pogodowego itd. zupelnie MIJA SIE Z CELEM.

 

Pozdrawiam

Zbyniu

 

od 2004 r w konfiguracji:

Atmos DC32S, 3x750 l + 120 l cwu /hydroterma+wezownica/, zawor ESBE 32/60C, 3xsilowniki/zawory 3d Mutmeccanica

Sterowniki: Compit R322+R315T2, tylko pogodowka

ca. 50 m podlogowki, kaloryfery: ca. 120 m parter+poddasze temp wody constans 25C

Podlogowka +10C zewn./27C, 0C/30C, -10/34C, -20/38C

Kaloryfery +10C zewn./30C, 0C/36C, -10C/40C, -20C/46C

Podkladanie: temp. zewn. 5-10C; 1x3-4 dni, 0-5C; 1,5x2 dni, 0- -15C; 1x1

Opal: grab+brzoza/ 2-letnie sezonowanie

Mur: max+12 cm styropian

 

 

 

 

 

 

 

 

nie wiem jakie to nowe kotły się pojawiły bo zagazowujące drewno są już od ładnych paru lat i sprawują się dobrze (kuzynka ma atmosa i sobie chwali) - chyba że piszesz o jakiś innych

 

np.: o takim

http://www.taniegrzanie.org.pl/kotly/holz2060.html

o i jeszcze jeden

http://www.vigas.pl/tabela2.htm#brunat

 

potrzebuję kogoś kto użytkuje takie kotły,bo przecież wiadomo że producent pisze to co chciałby potencjalny użytkownik usłyszeć.

U mnie tona brunatnego kosztuje 120 zł. ztąd moje zainteresowanie tymi kotłami może ktoś zna inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Węgiel brunatny nie zgazuje,bo nie jest suchy.Podstawowy warunek to suche drewno.Piec skoroduje po 4 latach.Polecam atmosa,bo mam i wiem,ze jest the best.Nie polecam orlana wadą jego jest wentylator nadmuchowy,ktory nie daje rady z podsuszaniem drewna,w atmosie wentylator jest odciągowy i to jest najlepsze rozwiązanie.Wdomu gorąco średnio 26-27st. zużycie 20m drewna,dom 180m.Polecam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocioł na holzgaz wymaga pracy na wysokich parametrach (osiąga sensowną sprawność) a przede wszystkim powinien być chroniony przed niską temp powrotu, dodatkowo dla komfortu dobieramy bufor i mieszacze na obiegi grzewcze.

Wymaga drewna suchego lub brykietu z drewna.

 

 

Zamontowałem na razie tylko kilka sztuk i po 1,5 sezonu klienci nie mają zastrzeżeń.

 

Oczywiście trzeba o nie dbać.

 

Przy wyjazdach albo ktoś dokłada albo jadą na elektryku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...