Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zużycie prądu - porównanie


kropi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 79
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak masz odbiór instalacji elektrycznej, to nie przepłacaj za prąd , prąd budowlany droższy, mozesz przejść na taryfe zwykłą[/code]

 

walczę z ZE o zmianę ale mam pewne zamieszanie z papierami.

 

czy opłata rozliczeniowa jest związana z prądem budowlanym (C11), czy każdy ją płaci?

 

Wiesz co tego akurat nie wiem, nawet nie sprawdzałem :-? , zastanawiam się jeszcze nad zmianą ZE ale w moim przypadku skórka za wyprawke, ale tym co mają po 24 kwh na dzień może się opłacać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taryfe G12W

 

dzień - 55gr/1kwh z Vat.

noc- 27gr/1kwh z Vat.

 

w ubiegłym roku grzałem tylko pradem - piece dynamiczne - dzienne zużycie tylko na ogrzewanie - 65kwh

 

Zobacz może to, może okaże się że znajdziesz coś tańszego, zakłady energetyczne zaczynają targować się http://www.verivox.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwieksze pozeracze w domu - takie o których często nie myślimy to:

 

- komputer - 300W

- TV - 200W

 

zalezy ile czasu pracuja te użądzenia

I tu się zgodzę - od kiedy podłączyłem antenę TV zużycie wzrosło o jakieś 3 kWh, jeszcze muszę to sprawdzić w dłuższej perspektywie ale jak na razie odczyty nie kłamią... :roll:

 

Na szczęście od wtorku mamy 2 taryfy, przeprogramowałem bojler żeby chodził prawie tylko w tej niby "taniej", zobaczymy czy zonka będzie sobaczyć czy może nawet nie zauważy ;)

 

Na próbę jednorazowo zagrzałem też wodę w drugim, na razie nie używanym bojlerze 120 litrów, który docelowo ma ogrzewać wodę dla potrzeb górnej, "głównej" łazienki oraz kuchni i wiecie co - na 3 dzień woda leci nadal fest ciepła, może nie gorąca - ale wystarczy. Jest więc szansa, że ten drugi będzie mógł chodzić tylko w taniej, bez konieczności podgrzewania od 18.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz odbiór instalacji elektrycznej, to nie przepłacaj za prąd , prąd budowlany droższy, mozesz przejść na taryfe zwykłą

 

jeszcze kW musze wykupić :)

więc inwetycja w prąd mieszkalny ... jak policzyłem... zwróci mi się dopiero po ok. 3 latach :)

 

A skąd prąd ciągniesz jak kW nie wykupiłeś, pewnie od sąsiada :D , kurcze miałem takiego sąsiada :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz odbiór instalacji elektrycznej, to nie przepłacaj za prąd , prąd budowlany droższy, mozesz przejść na taryfe zwykłą

 

jeszcze kW musze wykupić :)

więc inwetycja w prąd mieszkalny ... jak policzyłem... zwróci mi się dopiero po ok. 3 latach :)

 

A skąd prąd ciągniesz jak kW nie wykupiłeś, pewnie od sąsiada :D , kurcze miałem takiego sąsiada :evil:

 

qe?

 

Prowizorka budowlana była na działce jak ją kupowałem. ZE zrobił cesje umowy z poprzedniego właściciela na mnie - teraz musze wykupić kW na docelowy prąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
ja mam taryfe G12W

 

dzień - 55gr/1kwh z Vat.

noc- 27gr/1kwh z Vat.

 

w ubiegłym roku grzałem tylko pradem - piece dynamiczne - dzienne zużycie tylko na ogrzewanie - 65kwh

 

W takim razie może warto się zastanawiać nad zasadnością palenia w kominku. No bo z jednej strony - dziennie schodzi nam ok. 0,075 mp drewna (półtora koszyka po 0,05) tak plus-minus oczywiście, kupowałem je po 150 zł czyli 0,075x150=11,25 złociszy dziennie na sam kominek.

Zakładając, że zużyję te 65 kWh na samo tylko grzanie a że podłogówka akumulacyjna, to w grę wchodzi tania taryfa, czyli mamy 65x0,27=17,55 zł/d, zatem miesięczna różnica między kominkiem a prądem wyniesie 189 złotych, a ciepełko mam nie ruszając palcem w bucie, minus koszty malowania zakopconych ścian, kominiarza, sprzątania, o codziennym ciąganiu drewna nie wspomnę... Z drugiej zaś strony - 2 stówki piechotą nie chodzą, razy 5 miesięcy grzewczych daje nam okrągły tysiączek :roll: - czyli co 10 lat mam motocykl za darmo :wink: No i frajda z "własnoręcznie ogrzanej chałupy" - bezcenna :lol:

 

Jutro odczytam licznik i podam najświeższe dane. Grzejemy nadal samym kominkiem plus dogrzewanie promiennikiem 2kW wieczorem w łazience przy kąpieli (brak drzwi robi swoje...), odpalone oba bojlery, na razie w taniej taryfie ale niestety ten większy na wannę nie wyrabia :(, będzie konieczna mała korekta programu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek 95m2, parter, ponadstandardowo ocieplony, rekuperacja. Mamy taryfę G12W, mieszkamy (3 osoby) od 15 listopada. Ogrzewanie elektryczne akumulacyjne - piece DuoHeat Dimplex, maty elektryczne grzejne w kuchni, łazience i korytarzu. Dwa, trzy razy w tygodniu przepalimy trochę kozą.

 

Bojler 200 litrów, zmywarka, pralka - tylko w taniej taryfie.

W grudniu zużycie to 176 kW w taryfie szczytowej (5,6 kW na dzień), 1185 kW w taryfie pozaszczytowej (38,2 kW na dzień)

 

Stosunek 7:1 na rzecz taniej taryfy to chyba dobry wynik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek 95m2, parter, ponadstandardowo ocieplony, rekuperacja. Mamy taryfę G12W, mieszkamy (3 osoby) od 15 listopada. Ogrzewanie elektryczne akumulacyjne - piece DuoHeat Dimplex, maty elektryczne grzejne w kuchni, łazience i korytarzu. Dwa, trzy razy w tygodniu przepalimy trochę kozą.

 

Bojler 200 litrów, zmywarka, pralka - tylko w taniej taryfie.

W grudniu zużycie to 176 kW w taryfie szczytowej (5,6 kW na dzień), 1185 kW w taryfie pozaszczytowej (38,2 kW na dzień)

 

Stosunek 7:1 na rzecz taniej taryfy to chyba dobry wynik?

 

rewelka :D ,tak trzymac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow - to wynik godny pozazdroszczenia, ja się kurcze nie mogę trafić za tym bojlerem 120 litrów, czy to możliwe że nie zdąży się nagrzać albo przestygnie za bardzo jeśli grzeję go tylko tanim prądem? Jest to Biawar 120 serii classic+ i wg specyfikacji powinien się zagrzać w 2 godzinki przy różnicy temp 50 stopni, wg nie grzeje się na pewno dużo dłużej (może napięcie jakieś nie to? muszę sprawdzić...), do tego jak wykąpią się dzieciaki to już dla nas ledwo starcza. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow - to wynik godny pozazdroszczenia, ja się kurcze nie mogę trafić za tym bojlerem 120 litrów, czy to możliwe że nie zdąży się nagrzać albo przestygnie za bardzo jeśli grzeję go tylko tanim prądem? Jest to Biawar 120 serii classic+ i wg specyfikacji powinien się zagrzać w 2 godzinki przy różnicy temp 50 stopni, wg nie grzeje się na pewno dużo dłużej (może napięcie jakieś nie to? muszę sprawdzić...), do tego jak wykąpią się dzieciaki to już dla nas ledwo starcza. :(

 

No to mamy ten sam problem;) Ja myślę, że u mnie akurat powoduje to cyrkulacja wody, więc zastanawiam się nad odłączeniem cyrkulacji do miejsca, gdzie jest najdalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...