Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rASI domek - fotoretrodziennik - komentarze


rasia

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

sos szpinakowy do makaronu robilam juz 100 razy zeby nie bylo :D

 

o :eek: a ja sie upominalam zeby ktokolwiek zrobil, bo myslalam, ze wszyscy sie na tunczykowy sfocusowali i nikt nie chcial sprobowac

 

wlasnie, milam spytac Rasie co ona Szpilce i Sznurkowi w tych michach dala. Wygladalo jak cheerios z ryba grecka w bolognese :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu cytuje

 

Składniki:

2 puszki tuńczyka w oleju w kawałkach

kilka (6-8) suszonych pomidorków w zalewie (tych dobrych, bez octu)

Duuużo czosnku (ja daję powiedzmy 6 ząbków)

śmietana słodka (najlepsza kremówka, używam 18% łaciatej)

sok z ok połówki cytryny

pieprz cytrynowy

sól

natka pietruszki (ja ubóstwiam, wrzucam dużooo pod koniec gotowania)

 

Wyrzucam na lekko rozgrzaną*patelnię tuńczyka (można odlać trochę oleju, chociaż on i tak się za chwilę wchłonie), podsmażam 2-3 minuty, dodaję przeciśnięty przez praskę czosnek, pokrojone w paseczki pomidorki i razem to smażę ok 3-4 minuty.

Zalewam śmietanką, jak zaczyna bulgotać dodaję sok z cytryny (lepiej po trochu i próbować by nie przesadzić), sól, pieprz, posiekaną natkę

 

U mnie dodatkowo jest jeszcze posiekana papryczka chili, w dużej ilości, już na talerzu :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczeta jak juz o jedzeniu to polecam nowe wyprobowane danie na przyklad na wigilie. przepis z programu Jakubiak w sezonie sezon 2 - jest zajesmaczny

Składniki:

8 dag wędzonego pstrąga

8 dag wędzonej makreli

8 dag wędzonej siei lub sielawy

2 kiszone ogórki średniej wielkości

1 mała cebula

2 cm kawałek świeżego chrzanu

1 jabłko

łyżka oliwy

sok z jednej cytryny

łyżka posiekanej natki pietruszki

kilka kromek ciemnego pieczywa

2 łyżki masła

1 ząbek czosnku

 

Przygotowanie:

Pstrąga, makrelę i sielawę drobno posiekanej i wrzuć do miski. Do ryb wrzuć posiekanego ogórka, cebulę, tarty chrzan, jabłko i czosnek. Dodaj oliwę, natkę pietruszki oraz sok z cytryny. Wymieszaj z solą i pieprzem. Na środku talerza ułóż na liściu sałaty tatara. Na patelni na małym ogniu rozgrzej masło, dodaj posiekany ząbek czosnku i natkę pietruszki po czym przesmaż na tym kromki chleba. Kromki podawaj do tatara

 

oczywiscie nie bylabym soba gdybym nie dodala czegos od siebie jak pomidorki suszone w zalewie oliwnej, czerwony pieprz w kulkach. do tego dressing smietanowy i salatke z ruccoli z pomidorkami koktajlowymi , balsamico i oliwa orzechowa. no i zamiast grzaneczek ide na latwizne - kupuje bagietki czosnkowe z biedrony ;)

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zaczely o zarciu :bash: a mnie sie muli zachcialo. tunczykowy wyprobowalam ale musialam cos zle robic, bo ten zestaw smakowy mi nie podszedl choc rybki lubie.

 

Mule mialam wczoraj z innymi owocami morza w pomidorach i na spaghetti. I wiesz ze pomyslalam o Tobie kiedy robilam? :yes: I jeszcze o Rasi, bo ostatnio (so far away) smazylam u niej mrozone krewety :cool:

PS. W Lidlu jest mrozony zestaw o.morza z serii Deluxe za 7,99 :cool:

 

No musialas cos zrobic, przeciez to jest pyyycha :)

-jaka smietane dalas? - tunczyk sie nie podsmazyl? (nie moze zlapac koloru) - ile pomidorkow? - czosnku sporo? -bardzo wazna jest natka i sok z cytryny, dla balansu (ale to wiesz bo robisz rybki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia jest naprawde smaczne, skladniki dostepne w przecietnym markecie i szybkosc/latwosc przygotowania to duzy plus tego danka. moj T. sie tym po prostu zajada jak pare razy zrobilam. a rodzina sobie zazyczyla degustacji w wigilie :D

 

a cale lato cwiczylam jedno danie na grila piersi marynowane w marynacie miodowo-pomaranczowej z sosami jacka danielsa do tego salatka meksykanska i prawdziwy hicior warzywa z grila, szczegolnie ulubione przeze mnie to buraki (lisc+bulwa), i cebulka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...