Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rASI domek - fotoretrodziennik - komentarze


rasia

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Robi tak bo mu na to pozwalacie i się z tego śmiejecie;). Nagrodź go wtedy, gdy tego nie zrobi... błyskawicznie zobaczy o co chodzi, ale trzeba być konsekwentnym... jak zawsze;):).

 

wlasnie przez te nagrody tak zaczal robic, bo skumal ze przysmaczek zawsze z kieszonki wyciągam, wiec lakomy kundel pierwsze co robi to nochal w kieszenie wtyka. a do konsekwencji trzeba dwojga, ja jestem ale meza musze chyba uczyc rownolegle z psem ;) niby madry a niemądry ;)

 

dziś mezowaty był w domu i koparka mu poleciała jak bialas się zachowuje gdy ja przychodzę do domu, sa rytualy, jest spokojnie bo pewnych rzeczy piesia naumiałam jak ma się zachować. a jak maz wraca to pelen spontan i on i pies, to jak walka z wiatrakami:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo nieźle.. , już NAWET Arnika weszła do galeryjki.. No nieźle, nieźle...

 

 

Dobrego masz tego Białasa... Wiem jak mógł wyglądać po tym węglu.. tak jak u mnie od sadzy z garnka, tylko bardziej czorny... Inka też pod gar wchodzi, wącha i też jest utytłana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przez te nagrody tak zaczal robic, bo skumal ze przysmaczek zawsze z kieszonki wyciągam, wiec lakomy kundel pierwsze co robi to nochal w kieszenie wtyka. a do konsekwencji trzeba dwojga, ja jestem ale meza musze chyba uczyc rownolegle z psem ;) niby madry a niemądry ;)

 

dziś mezowaty był w domu i koparka mu poleciała jak bialas się zachowuje gdy ja przychodzę do domu, sa rytualy, jest spokojnie bo pewnych rzeczy piesia naumiałam jak ma się zachować. a jak maz wraca to pelen spontan i on i pies, to jak walka z wiatrakami:rolleyes:

 

To faktycznie masz dwie główki do wytresowania;). Chociaż widzę, że Białas szybciej się uczy:lol2:.

 

Noooo nieźle.. , już NAWET Arnika weszła do galeryjki.. No nieźle, nieźle...

 

 

Dobrego masz tego Białasa... Wiem jak mógł wyglądać po tym węglu.. tak jak u mnie od sadzy z garnka, tylko bardziej czorny... Inka też pod gar wchodzi, wącha i też jest utytłana...

Ciekawa jestem jak Wasze Białaski wyglądałyby po spacerku w błocku i mnie teraz;). Po Nitce trochę widać, ale po młodych nic a nic, a jak wpadną do domu i jeszcze od razu na białą kanapę, to tylko zabić się deską zostaje:bash:.

 

:welcome: Uwielbiam Twoje ogrodzenie!!

 

Cześć Słonko!:D Dawno Cię nie było:D. Tym bardziej wiosennie Cię witam, bom ostatnio łasa na komplementy...:p

Wiola już pisałam u siebie:P skoro Ty nietechniczna sobie bez problemu dałaś radę to jak Rasia miała sobie nie poradzić:p

No jakoś dałam radę, chociaż ja też jakoś wybitnie techniczna nie jestem:rolleyes:.

 

:lol2:

Wejszłam i ja :p

I do mnie przy okazji Paniusia zajrzała:P;). Cześć Neluśka:D.

 

Witaj Rasia!!

Czy możesz zdradzić gdzie kupiłaś ten zielony parasol i gril na taras?

pasowałby mi taki kolor!!

Pozdrawiam

Hej Dorotko:D. Parasol w LM, a grill to Weber zielony, akurat mój kupiłam na Westwing, bo był w bardzo dobrej cenie, ale wpisz w wujka Google grill Weber zielony i z pewnością znajdziesz:yes:. W ogóle Weber ma fajne kolory:cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jestem jak Wasze Białaski wyglądałyby po spacerku w błocku i mnie teraz;). Po Nitce trochę widać, ale po młodych nic a nic, a jak wpadną do domu i jeszcze od razu na białą kanapę, to tylko zabić się deską zostaje:bash:.

 

Czyli powinien być w waitrołapie wąż z prysznicem i kratka ściekowa... Najpierw łapy opłukane ręcznik i dopiero na salony....

Moja już teraz jak roztopy były czorno wracała.. nawet opłukanie łap nie pomagało.. wanna i szampon dopiero...

 

Cze Rasiulka... Co słychać???

Księciunio motorek składa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sie serdecznie :bye: przeglądnełam wszystkie stronki twojego fotodziennika i bardzo gratuluje naprawde piekny i przemyślany domek, jak również musze sie przyznac że międzyinnymi z twojego wątku ( i jeszcze od drugiej forumowiczki ,która podawala nazwe zywicy) zaczerpnelam inspiracje na temat tego aby zrobic wstawke z żywicy w posadzcce u Ciebie zatopione kamyczki ja zatapialam na podłodze w łazience muszelki .:hug:

 

Mam również pytanie odnośnie psiaków podziwiam że masz ich kilka , bo ja jestem właścicielka czarnego 7miesiecznego Labka i jest tak rozbrykany , nagrody działają ale ile mozna go przekupowac, nie możemy go oduczyc skakania po nas , my to jeszcze spoko ale juz jest tak duży ze córcie przewraca i nie chca sie z nim potem bawic. Jak już zrobimy krok do przodu i czegos go nauczymy to potem znowu dwa kroki do tyłu, jest to nasz pierwszy piesek i chyba nie bardzo idzie jego wychowywanie !!! Może masz jakies zlote rady jako doświadczona włascicielka Labradorków ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! D

 

Witaj Zuziu :D Zaraz Ci odpiszę... bo teraz muszę się pochwalić czymś, co mnie ogromnie cieszy...;)

 

 

taaadaaam.... szybę w kuchni mam... :lol2:

 

IMG_4097male.jpg

 

IMG_4097male.jpg

(na gniazdka się nie patrzeć, bo są tymczasowe)

Edytowane przez rasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sie serdecznie :bye: przeglądnełam wszystkie stronki twojego fotodziennika i bardzo gratuluje naprawde piekny i przemyślany domek, jak również musze sie przyznac że międzyinnymi z twojego wątku ( i jeszcze od drugiej forumowiczki ,która podawala nazwe zywicy) zaczerpnelam inspiracje na temat tego aby zrobic wstawke z żywicy w posadzcce u Ciebie zatopione kamyczki ja zatapialam na podłodze w łazience muszelki .:hug:

 

Mam również pytanie odnośnie psiaków podziwiam że masz ich kilka , bo ja jestem właścicielka czarnego 7miesiecznego Labka i jest tak rozbrykany , nagrody działają ale ile mozna go przekupowac, nie możemy go oduczyc skakania po nas , my to jeszcze spoko ale juz jest tak duży ze córcie przewraca i nie chca sie z nim potem bawic. Jak już zrobimy krok do przodu i czegos go nauczymy to potem znowu dwa kroki do tyłu, jest to nasz pierwszy piesek i chyba nie bardzo idzie jego wychowywanie !!! Może masz jakies zlote rady jako doświadczona włascicielka Labradorków ???

 

 

Hej Zuziu:D

Poleciałam zajrzeć do Ciebie i zobaczyć muszelki:D pomysł rewelacyjny z piaskiem na dole!!!:cool::yes:

Napisz proszę jakiej użyłaś żywicy i czy masz tam ogrzewanie podłogowe.

 

A co do skakania... wszystkie retrievery, a zwłaszcza labki wymagają Kształtowania przez duże K razy 3, czyli kategorycznego, kreatywnego i przede wszystkim konsekwentnego...

Pies nie może skakać na ludzi, a tym bardziej duży pies i tym bardziej na dzieci:no:. Nie wolno pozwalać szczeniakowi na zachowanie, którego nie będziemy tolerować u dorosłego psa. Musisz nauczyć swojego pupila podstawowych komend, cierpliwości, czyli np komendy siad i wytrwania w niej do czasu wydania przez Ciebie komendy zwalniającej. Musisz nauczyć go też komendy przerywającej: krótkiej i stanowczej, ja używam E-E. Gdy skacze: ignorować, nie odsuwać, nie zasłaniać się ręką czy kolanem, odwrócić się i odejść. Jeśli zna już komendę siad, wydać ją i poczekać aż wytrwa odpowiedni czas, a potem dopiero nagrodzić. Nigdy nie witać się od razu z psem po wejściu do domu lub pomieszczenia w którym pies przebywa... mogłabym pisać bez końca...;)

 

krótki filmik, choć nie pochwalam w nim nagradzania bezpośrednio po skoku i siadzie, bo labek może szybko zarejestrować to jako rytuał (skok + siad = nagroda)

http://www.youtube.com/watch?v=7mPqr4rDxCQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam no szybka cudna z ledzikami Pięknie !!!:yes:

Fajnie że podobają Ci sie moje muszelki chyba z całego domu to one najbardziej ciesza moje oko !!! Tak mamy podłogówke , pod żywice kładliśmy tynk mozaikowy ( wiesz ten niby piasek;):cool:) a na to żywica Epidian 607 + Utwardzacz KT !!!

 

A i dziękuje za rady dla Labka Kocham go strasznie ale czasami mam go dosyc tym bardziej ze mam 2letnia i 10miesieczna córcie które on po prostu traktuje jak szczeniaki !!! Na razie staram sie go od nich izolowac ale nie wiem czy dobrze robie .Masakra !!!

Edytowane przez ZUZIA5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam no szybka cudna z ledzikami Pięknie !!!:yes:

Fajnie że podobają Ci sie moje muszelki chyba z całego domu to one najbardziej ciesza moje oko !!! Tak mamy podłogówke , pod żywice kładliśmy tynk mozaikowy ( wiesz ten niby piasek;):cool:) a na to żywica Epidian 607 + Utwardzacz KT !!!

 

A i dziękuje za rady dla Labka Kocham go strasznie ale czasami mam go dosyc tym bardziej ze mam 2letnia i 10miesieczna córcie które on po prostu traktuje jak szczeniaki !!! Na razie staram sie go od nich izolowac ale nie wiem czy dobrze robie .Masakra !!!

Nie izolować ale przyzwyczajać i postępować stanowczo i konsekwentnie:). Każde dobre zachowanie nagradzać... smakołykiem, głosem (intonacja!), podrapaniem za uszkiem lub zabawą:yes::D. Jeśli Ty lub Książę Małżonek, albo starsze dziecko będziecie z nim się bawić regularnie, to do Was będzie przychodził oczekując zabawy, a nie do młodszych dzieci, które traktuje jak potencjalnych kumpli do rozrabiania;). Uważam, że zaproszenie na kilka sesji szkoleniowca do domu wyjdzie Wam wszystkim na zdrowie i będziecie mogli powiedzieć, że go kochacie, ale nie będziesz miała go już dość;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...