Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rASI domek - fotoretrodziennik - komentarze


rasia

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

z tym nawadnianiem, to chcialabym ale sie boje:p, bo znajac moje szczescie to cos peknie, trzasnie zima i znowu bede plakac...:o

cos bezobslugowego potrzebuje, co samo bedzie roslo....za propozycje skrzypu to ja dziekuje pieknie - to juz mam:lol2::lol2::lol2:

 

Maya, nawadnianie kropelkowe kładzie się na wierzchu i co najwyżej przysypuje korą lub kamyczkami. Jeśli więc coś szlag trafi, to wymienia się element lub kawałek rurki i szlus. Ale raczej nic nie pęka zimą. Wystarczy, gdy już nie potrzeba podlewać rozłączyć rurki w kilku miejscach i woda sama wycieknie do reszty. To jest przewaga tego systemu nad takim hiper szczelnym natryskowym, zakopywanym i budowanym z twardych rurek.

Druga przewaga, to to, że nawadnianie kropelkowe nie potrzebuje silnego ciśnienia wody, żeby działało sprawnie. Poza tym oszczędza wodę, bo jest ona dostarczana bezpośrednio pod rośliny. Nie moczy się roślin, wrażliwych na grzyby (np, wrzosy) i tym sposobem zmniejsza sie prawdopodobieństwo zachorowania. No, i cena - to jest tańszy system niż nawadnianie natryskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maya, nawadnianie kropelkowe kładzie się na wierzchu i co najwyżej przysypuje korą lub kamyczkami. Jeśli więc coś szlag trafi, to wymienia się element lub kawałek rurki i szlus. Ale raczej nic nie pęka zimą. Wystarczy, gdy już nie potrzeba podlewać rozłączyć rurki w kilku miejscach i woda sama wycieknie do reszty. To jest przewaga tego systemu nad takim hiper szczelnym natryskowym, zakopywanym i budowanym z twardych rurek.

Druga przewaga, to to, że nawadnianie kropelkowe nie potrzebuje silnego ciśnienia wody, żeby działało sprawnie. Poza tym oszczędza wodę, bo jest ona dostarczana bezpośrednio pod rośliny. Nie moczy się roślin, wrażliwych na grzyby (np, wrzosy) i tym sposobem zmniejsza sie prawdopodobieństwo zachorowania. No, i cena - to jest tańszy system niż nawadnianie natryskowe.

Święta prawda :yes:

Ale możesz Mayu tak dobrać roślinki, że nawadnianie Ci nie będzie potrzebne wcale :). Tylko pierwszy miesiąc po posadzeniu dobrze byłoby podlewać, żeby zaczął się tworzyć system korzeniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kogo słońce i ciepło to u tego jest.... Zimno i pada, do d... taki interes, nie lubię zimna!!!!

No proszę... od jutra i u Ciebie cieplutko i słonecznie :D... może być:rolleyes:.

u nas cieplo za to wczoraj grad popadal i zniszczyl mi azalie i ostrozki, co za skucha:bash:

Kwiatki znaczy??? Azalii szkoda:(. Ostróżki to zakwitną znowu:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni absolutnej lampy a ja domek narzędziowy malowałam impregnatem ... Chyba się starzeję, bo mnie głowa zaczęła od słońca boleć.

 

A macie jakiś pomysł, żeby na bazie węży ogrodowych zrobić taki system nawadniający, chociaż na 1 rabatę!! Ganiam z wężem dookoła domu i szlag mnie trafie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem znowu z doskoku... U mnie NIC się nie dzieje budowlanego... po prostu NIC:(. Miałam robić "remont" kamyczków, bo mi żywica popękała:(. Nie wytrzymała ogrzewania podłogowego niestety:(. Ale jakoś nie mam ochoty na pył i kurz... na pracowników w domu... no i nie mam pomysłu na dobrą bezbarwną żywicę, która przy okazji będzie ELASTYCZNA!!! (wszelakie pomysły mile widziane:rolleyes:) .

Miałam też zrobić pielęgnację podłóg drewnianych i tarasu... ale patrz jak wyżej... :(

Natomiast w ogrodzie siedzę bez przerwy, a dzięki pergotendzie nawet jak leje i wieje;):lol:. Ogród zarasta, a ja i tak dokupuję nowe roślinki... albo dostaję(dzięki Arniczko:hug:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasia, u mnie podobny busz. Ta angielska wiosna zaszalała.

 

Pan Wilga jest cudny. W zeszłym roku ratowałam takiego, bo wpadł do salonu i rozbił się o okno dachowe. W tym roku słyszę Wilgi, ale jeszcze nie widziałam. One są, że tak powiem skryte :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...