Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rASI domek - fotoretrodziennik - komentarze


rasia

Recommended Posts

Rasia, odgryź chujom jaja ( sorry za słownictwo, ale nie moge inaczej) :mad:

Zawsze włączamy na noc alarm, ZAWSZE. Kiedy wyjeżdżam na dłużej niż chwilę również.

Zawsze opuszczam na noc rolety, ZAWSZE. Kiedy wyjeżdżam na dłużej również.

Zawsze zamykam drzwi, nieważne czy dzien czy widno, ZAWSZE!

 

Na mojej spokojnej wsi w wakacje były 3 włamania. Dokonali ich SWOI. Znaczy się, prawie, że sąsiedzi. Ale nikt nic nie widział, nie słyszał. Świadków brak. Dowodów brak. Więc skąd wiemy, że to były swojaki? Ano stąd, że że tylko bardzo bliski sąsiad wiedział, o tylnej, niezamykanej, niestrzeżonej niczym bramie, przez którą można było spokojnie wyjechac quadem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie chcę, żeby to zabrzmiało paranoicznie, ale jeśli złodziej postanowi okraść TEN dom, to obserwuje mieszkańców.

Natomiast jak już dostanie się do środka - może buszować bezkarnie, z zewnątrz nie widać ruchu, światła latarek ...

Ale nie użytkuję rolet zewnętrznych, pytam, bo w naszym projekcie tez okna są wielkie i właśnie myślimy jak je najlepiej zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, a czy to nie jest tak, ze właśnie rolety opuszczone na noc lub podczas naszej nieobecności ułatwiają spokojne splądrowanie domu takim gnojom?

Wtedy nawet najlepszy sąsiad nic nie zauważy,

No ja dlatego rolet nie posiadam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę, żeby to zabrzmiało paranoicznie, ale jeśli złodziej postanowi okraść TEN dom, to obserwuje mieszkańców.

Natomiast jak już dostanie się do środka - może buszować bezkarnie, z zewnątrz nie widać ruchu, światła latarek ...

Ale nie użytkuję rolet zewnętrznych, pytam, bo w naszym projekcie tez okna są wielkie i właśnie myślimy jak je najlepiej zabezpieczyć.

Jak się mu uda wejść do domu, to u mnie zawyje alarm.

Zresztą, ja mam rolety nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, ale właśnie dlatego, że mam sporo okien. Zimą chronią przed mrozem, latem przed upałem. Rolety to była jedna z najlepszych inwestycji w naszym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Ale im więcej przeszkód maja do pokoniania takie mendy tym chyba gorzej dla nich, nie?

Te wlamania u mnie pokazały jedną zasadę: wchodzili do domów bez alarmów, rolet, gdzie można było wejść łatwo i bez szumu.

Oczywiście kradzieże zdarzały się też tam, gdzie te wszystkie bajery były, ale tam plądrowali tylko podwórka. Ukradli quada, meble orgodowe, grila...

Z tych obrabowanych domów pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie - każda przeszkoda to kilka procent większe szanse.

To zależy od trybu życia. Rasia jest głownie w domu, więc jest mocno narażona. Jak nie ma nikogo w domu to niech sobie zabierają co chcą ...

Edytowane przez Nefer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do znajomych weszli w środku nocy, alarm nie włączony bo po co jak wszyscy w domu - nikt nic nie słyszał, zabrali dokumenty, kluczyki, wystawili dwa auta z garażu i odjechali w siną dal, do mojej siostry próbowali się dostać o 19 przez okno w łazience przy całym domu ludzi, odstraszyła ich "malutka" sunia rasy mastiff

ja myślę, że u Raśki to byli amatorzy - profesjonaliści to najpierw długo obserwują dom i sobie radzą z przeszkodami typu pies :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasia, to nie chodzi o to czy amatorzy czy nie. Chodzi o to, że weszli pomimo tego, że WIEDZIELI , że w domu są ludzie. Wiedzieli, bo widzieli. Pies to żaden problem. Weszli , bo mieli rozwiązanie sprawy domowników wziętą pod uwagę. To jest problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasia, to nie chodzi o to czy amatorzy czy nie. Chodzi o to, że weszli pomimo tego, że WIEDZIELI , że w domu są ludzie. Wiedzieli, bo widzieli. Pies to żaden problem. Weszli , bo mieli rozwiązanie sprawy domowników wziętą pod uwagę. To jest problem.

 

wiesz Nefcia czasem chodzi im o to, żeby tylko mocno przestraszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadala mi jedna forumka z KRK, ze do jej sasiadow wlamali sie w nocy, tez wszyscy byli w domu i zrobili to tylko po to, zeby wyciagnac kluczyki do auta z jakiegos tam schowka i polozyc na srodku stolu. Tak, jakby chcieli powiedziec: my tu wrocimy. To co to moglo byc jak nie firma ochroniarska?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadala mi jedna forumka z KRK, ze do jej sasiadow wlamali sie w nocy, tez wszyscy byli w domu i zrobili to tylko po to, zeby wyciagnac kluczyki do auta z jakiegos tam schowka i polozyc na srodku stolu. Tak, jakby chcieli powiedziec: my tu wrocimy. To co to moglo byc jak nie firma ochroniarska?

 

Właśnie dzisiaj wyjęłam ze skrzynki ulotkę firmy od alarmów włożoną wczoraj... widziałam samochód, który zatrzymał się pod moim domem, tylko pod moim...:rolleyes:... policja stwierdziła, że to ciekawy trop. Jutro sprawdzą czy ten drugi dom "zaatakowany" wczoraj tuż po moim też dostał taką ulotkę?

 

 

 

 

Dziękuję wszystkim za trzymanie kciuków! :D Przydały się bardzo! I niestety jeszcze będą bardzo potrzebne, dam znać kiedy.:) Buziaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz Nefcia czasem chodzi im o to, żeby tylko mocno przestraszyć

Mam nadzieję, ale zakładałabym najgorszą wersję -szczególnie mając dzieci w domu.

No ale ja mam łatwo włączający się agresor ...pewnie bym na nich zapolowała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...