Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rASI domek - fotoretrodziennik - komentarze


rasia

Recommended Posts

Martusia cisy dosyć szybko rosną:) a w leszczynie ponoć kleszcze lubią się gnieździć no i trudno potem to draństwo wyeksmitować z placu ( to o leszczynie;) ) żywopłotek z berberysów też ładnie wygląda i jak patrzę na przyrosty krzaczków na jednej z posesji przy drodze to całkiem pokaźne są:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mhk

wszystko sie rozbija o to czy on musi być zimozielony.

bluszcz pamiętaj że dobrze radzi sobie tylko w cieniu. w słońcu podstawowy (hedera helix) daje rade ale ma bardzo małe przyrosty i szczesliwy to on nie jest. reszta odmian typu thorndale itd w ogóle na słońcu nie będą rosnąć.

ja bym poszła albo w cisy (tylko pamiętaj że przy nich nic nie będzie rosło) - nie wiem skąd opinia że wolno rosną, sąsiad posadził dwa lata temu i ma już ściane na 2m, albo w graby - piękne i liście zostają na zimę więc nie są znowuż takie 'golutkie', bardzo dobrze można je formować tylko musisz mieć możliwość docinania ich z dwóch stron bo to drzewo i rośnie wszerz, albo wybrać odmiany o węższym pokroju.

jeśli nie zależy ci na zimie to piękna jest pęcherznica (byle nie odmiana diabolo, bo ta w większej masie robi ponure wrażenie) no i ona oczywiscie na 3m nie urośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się znowu uczę :-) Efi wie pewnie o co chodzi :-).

Mam pytanie takowe: czym wg Was najlepiej zasłonić się od drogi.

Chodzi o

1. wytłumienie nieco hałasu (nie jakiegoś strasznego, ale jednak czasem coś nią jedzie i to szybko)

i jeszcze

2. żeby był ładnie (ale mam wymagania?).

Dodam, że płot od strony drogi to strona północno-wschodnia domu.

Nie umiem zdecydować czy chcę wysoki ten żywy płot (celowo nie piszę żywopłot) czy niższy.

Domu jeszcze nie ma, ale nasadzenia mogłabym już zrobić. Nikt mi tego nie zniszczy, bo mam głęboki rów od drogi, więc nic w te drzewka nie wjedzie.

 

Co polecicie? Jeśli Rasiu pozwolisz mi tu zapytać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adk za mało danych żeby nie trzeba było wypisać całej listy. a ile masz miejsca? bo jak szeroko to możesz sobie pozwolić na jakiś ładny nieformowany, kwitnący. może kalina roseum? wolisz iglaki czy liściaste?

 

mhk winobluszcz jak najbardziej. jest nawet 'specjalny' gatunek na ogrodzenia - zaroślowy. jedyne co to uważaj na trójklapowy bo lubi wymarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adk za mało danych żeby nie trzeba było wypisać całej listy. a ile masz miejsca? bo jak szeroko to możesz sobie pozwolić na jakiś ładny nieformowany, kwitnący. może kalina roseum? wolisz iglaki czy liściaste?

 

Szczerze to nie wiem jakie wolę... Myślę, że mogłoby być mieszane.

Sytuacja będzie się miała tak, piszę od drogi i z pytajnikami bo nie jestem pewna wymiarów: rów-trochę miejsca na żywy płot (szer?2m?)-mur (wys?2m?)-trochę miejsca (?0,5m?)-garaż, podjazd i takie tam.

No i myślałam sobie o takim wielokolorowym i wielorodzajowym żywym płocie. Żeby było coś czerwonego i zielonego. Chciałabym żeby zimą coś tam było nie tylko gołe krzaki. Chodzę po różnych stronach ogrodniczych, ale tego tyle tam jest że mam już oczopląs , wszystko bym chciała :-)

Dodam, że raczej ziemia gliniasta (taka mieszanina gliny z czymś - ale nie zapamiętałam z czym).

Aaaa, i lubię naturalny kształt, nie lubię przycinanych klombików, kul - prostokątów wyciętych.

 

Ufff, uciekam po dzieciaki - za wszystkie rady dziękuję :-)

Może chociaż mnie naprowadzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zadumy u grobu pustego,

 

radości ze spotkania Zmartwychwstałego,

 

pokoju, nadziei, jajka smacznego

 

i udanego oblewanego!

 

Niech się nie zgubi wśród tylu pisanek

 

Świąt sens prawdziwy - Jezus - Baranek.

 

http://www.rotfl.com.pl/data/media/42/pasxa_12.gif

 

 

 

WESOŁYCH ŚWIĄT

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...