Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rASI domek - fotoretrodziennik - komentarze


rasia

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rasia co to za model ten Twój smok, podobny ksztaltem chyba do mojego, ale dyskotekę ma ladniejszą, a na pietro by nam sie drugi przydał, czy jak sie np woda skonczy to glosno piszczy? Monsabia Moja mama przez lata używała i zawsze ten osad był ale jak zaczęła lac wodę gotowania, filtrowana albo destylowana to osady nie ma, muszę spytać jaka.

I skorzystam z namiaru na aromatol, zdawało mi sie tez ze nic lac nie mozna, a mąż bez pytania olejków czułam ze użył, ale maszyna nie padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój to ten: http://www.megamedia.pl/nawilzacz-powietrza-hb-uh-1100b.php?off=9 , śliczny jest też biały:)

 

Jest absolutnie cichy! Nic nie słychać. Czasem tylko jakiś bąbel powietrza w wodzie zabąbelkuje, ale tylko w trybie turbo i ciepłej mgiełki:)

Ja używam wody z filtra (niemineralizowanej) na razie, ale z tymi herbatkami zamierzam pokombinować;)

 

Piszczy;) Jak zaczyna brakować wody:yes:. Ale dziś w nocy woda się skończyła, bo rano zastałam go wyłączonego... pewnie piszczał, ale tak twardo spałam, że nie słyszałam:).

Edytowane przez rasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze u mnie w instrukcji jest napisane, że nicccc dolewać nie wolno.....

U mnie w instrukcji jest napisane: Nie wolno nalewać żadnego rodzaju olejków eterycznych ani zapachowych.

A napar z melisy nie jest olejkiem;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowaną butelką i designem aromatolu przypomnialam sobie o przeterminowanym amolu, wyszorowalam nawilzacz po mężowskich olejkach i juz pięknie subtelnie pachnie ziolami, jak po męża niefrasobliwości nie padł to chyba i z amolem da sobie radę.

Mam tej samej firmy tylko tańszy model, ciekawe co ma Twój czego nie ma mój.

Taką mam nawet smieszną fotkę nazwaną roboczo "orgazmotron" :)

 

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/422543_2803311118310_1124550879_32187144_133293837_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynyyyy, a powiedzcie mi, takie gó.ienko to ile mi m2 nawilży?

Czy jak postawię sobie w saloonie(35m2) to czy obok jadalnię z kuchnią*też*nawilży (32m2)?

A zdjęcie myślałam że z reklamy z jakiegoś katalogu jest ;) Dopiero potem się zorientowałam (Ty coś*robisz emól z tymi zdjęciami że takie miękkie filmowe są, jaki masz sprzęcior?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynyyyy, a powiedzcie mi, takie gó.ienko to ile mi m2 nawilży?

Czy jak postawię sobie w saloonie(35m2) to czy obok jadalnię z kuchnią*też*nawilży (32m2)?

A zdjęcie myślałam że z reklamy z jakiegoś katalogu jest ;) Dopiero potem się zorientowałam (Ty coś*robisz emól z tymi zdjęciami że takie miękkie filmowe są, jaki masz sprzęcior?)

Mój jest na 60m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia tu: http://www.hbpolska.com.pl/pl/nawilzacz_uh11__w.php masz dokładny opis smoków;).

Z moich obserwacji: przy ogromnej kubaturze mojego dołu, gdzie otwartej przestrzeni mam koło 120m2 przy wysokości od 3 do 6 metrów to podniesienie wilgotności przez dwa dni o 3-4% jest sukcesem. U Młodego w pokoju/też nie do końca zamkniętym na oranżerię;)/ ten wynik był osiągnięty po połowie zbiornika, czyli po 3 litrach wody;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasiu a masz jakiś higrometr, bo pamiętam ze w zeszłym roku jak zamknięty mały pokój nawilzalismy, to stwierdziłem, ze maszyna jakoś absurdalnie te pomiary wykonuje, nawet dzwonilam do serwisu, ale doradza d/s technicznych ;) nie bardzo wiedział o jakim modelu ja z nią rozmawiam.

 

Monia cześć fotek jest moich cześć pseudo szwagierki, te ładniejsze raczej jej;) obie mamy N ja 80 ona 700 i analoga jakiegoś, no i zazwyczaj psp dochodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używajcie wody oligoceńskiej do nawilżacza. Ta membrana pizzo strasznie się zawapnia. Odkamienianie niszczy nieckę membrany.

Jak macie kuchnię gazową, błyskawicznie można zauważyć bez higrometru poziom nawilżenia - płomień palnika zmienia kolor na pomarańcz.

 

Nasycenie nowego domu zajęło nam ponad 2 tyg. Było tak sucho, że krew puszczała się nosem. Non stop chodziły 2 nawilżacze, dziennie szło jakieś 6 litrów wody.

W lato w czasie dużych upałów i chodzącej klimatyzacji walę wodę z miętą. Niestety, potem szorowanie niczym - brzydkiego osadu. Apropos owego - przez naście lat jak używam pizzo, zauważyłam, że świetnie się myje zakamarki pojemnika i dozownika właściwego - drobną solą na gąbce jako produkt ścierny, a jak nie mogę sięgnąć - to wsypuję sól z małą ilością wody i robię "wstrząsane nie mieszane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ziaba wyjasnila mi przyczyne porannych krwawien nosnych :) koniecznie musze kupic nowy nawilzacz, bo ostatni zrzucilam ze stolika i sie polamal. potrzebuje takiego, ktory nie ma zadnych podswietlen, ostatcznie mikro diodka, ten moj poprzedni mial niebieskie podswietlenie, byl przezroczysty, w nocy dawalo po galach jak tv. nic dziwnego, ze zrzucilam ;) poleccie cos dziewczyny, w domu mam masakrycznie sucho, oczy jakby ktos mi papierem sciernym pocieral, krople lzy nie daja rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Boneco ten - 4 szt. http://www.sklepmedyczny.net/pokaz_produkt.php?idprod=48 jak dla mnie idealny! dość dobrze oceniany przez uzytkowników i cena przyzwoita.Prosty w obsłudze i w formie, nie ma podswietleń , jedynie maleńką diodę , która świeci na zielono a jak się skończy woda na czerwono, móje nie piszczą kiedy nie ma w nich juz wody , wówczas same się wyłączają. mają spory - 5 litrowy zbiornik.Ja dodatkowo kupiłam srebrne elektrody, które ograniczają rozwój bakterii, no i trzeba pamiętać, że kiedy uzywa się nawilżaczy to maksymalna temp w domu 21 stopni, jesli bedzie więcej to pojawi sie problem z bakteriami. Moje nawilzacze są do 60metrów, u mnie chodzą bez przerwy, na dobę wypuszczam w domu 60 litrów wody i mam problem, żeby osiągnąć wilgotność 40%, tzn kiedy nawilżacze sa w sypialniach i drzwi zamkniete to po godzinie mam 40% ale w dzień jak wszystko mam pootwierane, teoretycznie 4 nawilżacze powinny nawilzyc odpowiednio 240 metrów, u mnie taki właśnie metraż jest ale nie daja rady , może dlatego , że u nas od ponad 2tygodni wilgotność na zewnątrz 35% przez te mrozy. a mój mąz pokusił się o małą kalkulację...1 nawilżacz działający 24 na dobę to koszt 40 zł/miesięcznie za energie elektryczną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...