Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rASI domek - fotoretrodziennik - komentarze


rasia

Recommended Posts

Rasia, już u siebie pisałam - zwariowałaś :lol2:

Wiem ile mi wyszło z 400g ile razy wałkowałam ciasto i ile czasu stałam nad kuchenką*;)

Niezła jesteś!

(ile czasu biłaś*to ciasto?)

Biłam 5 minut aż mi ręka omdlała;)

A całość w sumie z wyrabianiem ciasta i usmażeniem - równo 2 godziny, ale z pomocą drugiej pary rączek:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zasypało i to nieźle :D Wczoraj wyjechałam z domu ale juz wrócić nie było bardzo jak. Sąsiad jednak kupiła przed sezonem quada do odśnieżania i tadaaam mam piekne wąwozy na działce :D

Nasz sąsiad w zeszłym roku właśnie sprzedał quada z pługiem i cały wjazd do garażu muszę machać łopatą sama, za to całą drogę odśnieża nam dzielnie gmina:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monsanbia mają pełno bąbelków :lol: i kruchuśkie jako ten chrust;)

 

a przepis prosty;)

 

20 dkg mąki

3 żółtka

3-4 łyżki gęstej śmietany

szczypta soli

płaska łyżeczka proszku do pieczenia

łyżka spirytusu ( ja na ogół daję ocet i jest git;) )

 

mąkę mieszam z proszkiem potem daję resztę składników wyrabiam dość chwilę bo im dłużej wyrabiane tym bardziej elastyczne:) łatwo stwierdzić kiedy gotowe bo jak przekroisz ciasto to ma dużo malutkich dziurek w sobie, mąkę polecam Dalachowską bo najlepsze wychodzą a śmietany zacząć od 3 płaskich łyżek żeby ciasto nie było zbyt rzadkie, musi być lekko twardawe i sprężyste bo cały sekret tych faworków w tym żeby nie dawać więcej mąki niż te 20 dkg na porcję i ciasto ma się dać wałkować bez podsypywania mąką;) jak ciasto wyrobione to odkrawasz mniejsze porcje, resztę ciasta trzymając pod przykryciem, i wałkujesz najcieniej jak możesz no tak najlepiej żeby widać przez ciasto słoje na stolnicy było;) i szybciuśko smażysz na złoto i włala masz faworeczki;) z tej porcji to tak maks dla 3 osób lubiących faworki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...