Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rASI domek - fotoretrodziennik - komentarze


rasia

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Rasiu, chciałam się jeszcze podpytac o sprawę pieca, kosztów ogrzewania itp. Jestem na etapie wyboru takich spraw. Przypomnij na początku jaką masz powierzchnię użytk. domu, jakiej firmy i mocy piec, i ostatecznie jakie koszty rachunków m-cznych za ogrzewanie w sezonie zimowym? Cały czas zastanawiam się nad tym czy gaz czy pompa ciepła, dylematów jak zwykle moc...pozdrawiam, zuzu.1 :bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu! I tak jesteś niesłychanie dzielna:lol2:

 

Zuzu, ja mam piec Buderus GB142 z zasobnikiem 200l. Ponad 500m2 powierzchni ogrzewanej, 1500m3 kubatury, dużo ponad 300 użytkowej. Rachunki średnio 500pln/mies.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzu, ja mam piec Buderus GB142 z zasobnikiem 200l. Ponad 500m2 powierzchni ogrzewanej, 1500m3 kubatury, dużo ponad 300 użytkowej. Rachunki średnio 500pln/mies.;)

 

Witaj Rasiu, bardzo dziękuję za odp., jak na taki metraż to rachunki masz bardzo przyzwoite:yes: rozumiem, że masz rekuperator itp. Pozdrawiam, zuzu.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasiu, zapytam jeszcze o ścinkę kominkową-jakiej jest szerokości? I jeszcze wkład kominkowy jaka to firma i szerokośc?:)

Mam reku, ale dopiero od trzech miesięcy, to może rachunki jeszcze trochę spadną;).

 

Kominek ma 196x74, wkład Spartherm Varia Fdh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Rasiu, zaglądam i piszę, żeby nie było, że zaglądam i nie piszę! ;)

..tak trochę z nadzieją, że pokazałaś swój wiosenny ogród (bratki znalazłam zimowe i uśmiałam się, pogoda robi nam psikusy ostatnio). Wrzucam linki do swoich "ogrodowych", może będzie Ci się chciało czasem zajrzeć? Mój nowy na FO: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=52535

a tu całkiem nowe forum ogrodowe, polecam, bo sam fajni ludzie się zebrali - warto je odwiedzić: http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/33-moj-ogrod/11036-ogrod-agaty

to też mój wątek, tylko strasznie początkujący... :rolleyes:

 

fajnie tak pooglądać Fotodziennik i przypomnieć sobie, jaki Twój domek jest piękny. Tej elewacji Ci do dzisiaj zazdroszczę, wcale mi upodobanie do szarości nie przeszło, a sama mam prawie biały z czerwonym dachem! :lol2:

 

p.s. "oaza" jako termin przyrodniczy, oczywiście! :)

Edytowane przez sure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szurku, że zajrzałaś:D! Teraz będzie może łatwiej mi Cię odnaleźć:). Nowe zdjęcia mojego ogrodu będą zapewne wkrótce, bo właśnie dokonałam nowych zakupów trawkowych u Mariusz Surowińskiego:lol:. A bratki wciąż kwitną!:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dziękuję za odp. i pozdrawiam:bye:

 

ps. zapytam jeszcze tylko dlaczego akurat ten kocioł a nie inny? czym się kierowałaś przy wyborze?

Ja... niczym;) Oddałam sprawę w ręce fachowca:). Zleciłam obliczenie zapotrzebowania energetycznego mojego domu i dobranie do niego pieca, zasobnika wystarczającego na co najmniej 4 osoby, kaloryferów, kanałówki i podłogówki... wszystko miałam za jednym strzałem i z głowy:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja... niczym;) Oddałam sprawę w ręce fachowca:). Zleciłam obliczenie zapotrzebowania energetycznego mojego domu i dobranie do niego pieca, zasobnika wystarczającego na co najmniej 4 osoby, kaloryferów, kanałówki i podłogówki... wszystko miałam za jednym strzałem i z głowy:D.

 

Dziękuję Rasiu. To ja skorzystam chyba z Twoich doświadczeń i też tak zrobię, a co...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szurku, że zajrzałaś:D! Teraz będzie może łatwiej mi Cię odnaleźć:). Nowe zdjęcia mojego ogrodu będą zapewne wkrótce, bo właśnie dokonałam nowych zakupów trawkowych u Mariusz Surowińskiego:lol:. A bratki wciąż kwitną!:D
A on na tych forach często bywa. I znawcą jest! :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...