Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rASI domek - fotoretrodziennik - komentarze


rasia

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czesc Rasiunia, melduje poslusznie, ze niiiiic na swiecie nie rosnie tak jak Twoja mieta i hedera. :D Juz normalnie nie wiem, co mam z tym bluszczem robic, ciagle tylko odcinam nowe zaszczepki. :D A lantany tak sie rozrosly, ze masakra, mam jakies 50 nasionek do wysiania na wiosne, to Ci przywioze ze 30 krzakow w nagrode. ;) Kiedy wpadasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasiu czy ty wiesz cos o corocznym przegladzie instalacji gazowej? czy cie to nie dotyczy?? a jesli tak to jaki to koszt mniej wiecej?

 

Tusia, ja robię co roku na wiosnę razem z przeglądem pieca. Koszt coś ok. 150zł.

 

Czesc Rasiunia, melduje poslusznie, ze niiiiic na swiecie nie rosnie tak jak Twoja mieta i hedera. :D Juz normalnie nie wiem, co mam z tym bluszczem robic, ciagle tylko odcinam nowe zaszczepki. :D A lantany tak sie rozrosly, ze masakra, mam jakies 50 nasionek do wysiania na wiosne, to Ci przywioze ze 30 krzakow w nagrode. ;) Kiedy wpadasz?

 

Ogromnie się cieszę:lol:. Takie było założenie, że Ci się ogród z balkonu zrobi i cały zarośnie, nie?;)

 

W tej Toyocie to księciunio???????

 

Bożesz.. Perfectu zazdraszam..... SUPER :)

 

Nieeee, Księciunio w tym czsie motorkiem robił pyr, pyr w innej części Polski;).

 

OgródIMG_9014.jpg

 

 

 

Hortensja wiechowata Le Vasterival GREAT STAR LABEL - znalazłam ;)

 

cudna jest, a jak w całości wyglada?

Mam ją dopiero od wiosny, ale już wiem, ze rośnie wysoka:rolleyes:.

 

Mam prośbę, podawałas kiedyś olej jaki stosujesz do tarasu, czy byłabyś tak miła podać jeszcze raz tę nazwę :)

 

Super dzień, zazdraszczam:)

3V3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylam przygotowana na zmiane, bo mi ktos przekablowal prognoze i stalo sie tak jak sie mialo stac...

 

Potrzebuje roslinkowej porady. Otoz - nie dorobilam sie drewnianych skrzynek i pewnie sie juz nie dorobie. Lantany wiem, ze nie zimuja na zewnatrz, ale traca liscie, wiec je mozna dac np. do pakamery, bo swiatla nie potrzebuja. Problem w tym, ze one sa w tych samych skrzynkach co bluszcze i cala reszta towarzystwa. Twoja rasia hedera tez moze nie przetrwac zimy, a mam jej tyle, ze wolalabym jej nie tracic. No wiec pytanie - czy a) owinac biala agro, jakims styropianem oblozyc skrzynki i zostawic to wszystko na balkonie b) wziac na zime do domu i postawic w sypialni, gdzie nie bede uzywac kaloryfera, ale u mnie w calym mieszkaniu jest dosc cieplo. Co lepiej? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgoś, lantanę bym wykopała i zrobiła z niej nowe sadzonki(nie masz trochę chłodniej na korytarzu?), a do reszty skrzynek nasypała po brzegi nowej ziemi, same skrzynki obłożyłabym grubo styropianem(od podłoża też) i zostawiła na zewnątrz.

Tu masz dużo o lantanie: http://www.e-ogrody.com/a-649-lantana-pospolita.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RASIA, no no kto to widział takie ładne fotki wstawiać, a kaczuch wygląda pychota , ja uwielbiam kacze mięsko, a teraz że z brzuchem to podwójnie uwielbiam:rolleyes: rozplenice pięknie ci wybujały a fotki z trawowo-psiego leżakowania w ten deszczowy dzis dzionek wywołały przemiłe łaskotanie w moim brzuszku ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RASIA, no no kto to widział takie ładne fotki wstawiać, a kaczuch wygląda pychota , ja uwielbiam kacze mięsko, a teraz że z brzuchem to podwójnie uwielbiam:rolleyes: rozplenice pięknie ci wybujały a fotki z trawowo-psiego leżakowania w ten deszczowy dzis dzionek wywołały przemiłe łaskotanie w moim brzuszku ;)

 

Jeśli przeoczyłam haniebnie, to bardzo przepraszam - gratulują Ci brzuszka z całego serca!!!:hug::wiggle:. Ja też kaczuchę uwielbiam:cool:, a ta była tak pyszna, że zjedliśmy całą na raz tylko we dwoje:razz:. A rozplenicom kupiłam wczoraj koleżankę Black Beauty:lol:.

 

Ale myslisz, ze nie musze bluszcza owijac agro, ze to wszystko jakos przetrwa? :rolleyes: I tak mialam w planie rozsadzic te lantany, bo sie wielgachne zrobily, a kwitna super. :) Moge je wystawic na korytarz na zewnatrz, ale tam czasem jakis idiota odkreca kaloryfer.
Tak jak w tym linku co Ci podałam, lantana potrzebuje światła i temperaturę do 18 stopni, nie przypuszczam, żeby na korytarzu u Ciebie była wyższa:rolleyes:. Nic bym nie owijała agro, tylko donice czyli korzenie trzeba zabezpieczyć od przemarznięcia.

 

Dzięki Rasia, pozdrawiam deszczowo, cały dzień dzisiaj lało, ale weekend ma być piękny :)

 

Weekend był taki sobie, ale za to dzisiaj jes cudnie:lol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarłam marynatą z solą, majerankiem, oliwą z oliwek i odrobiną czerwonego wina wsadziłam do lodówki, potem władowałam do środka pełno kwaśnych jabłek, przed wstawieniem do piekarnika dotarłam majerankiem i papryką. Po pół godzinie posypałam ją suszonymi słodkimi śliwkami i resztką jabłek, dolałam dwie łyżeczki wody. Przekręcałam kilka razy i podlewałam sosem, który się sam zrobił:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz nie opowiadaj, bo ja na diecie. :p

 

Dobra, to tak zrobie, ale na razie wszystko pieknie kwitnie oraz Jonasz zrobil sobie kuwete pod winobluszczem. :bash: Kusi mnie, zeby w wolne miejsca po lantanach dac jakies wrzosy czy cus... :rolleyes:

Dobry pomysł:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...