Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja kupiłem takie drzwi: http://www.galerialazienek.pl/wiecej.php?id=1193

Otwierają się tylko dośrodka, ale po otwatciu nie zabierają prawie wcale szerokości wejścia i cena jest przystępna. Moim zdaniem super sprawa. Blisko drzwi mam skos więc otwierane na zewnątrz nie wchodziły w grę. W tej kabinie mam zrobiony podtynkowo panel do masażu i mam gwarancję, że woda ich nie otworzy i nie zaleje łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 9 months później...

Znacie firmy ktore robia na wymiar drzwi szklane prysznicowe, gdyz u mnie wymiar calej szyby wynosi 130cm, same drzwi musza miec wymiar 60cm, a stala szyba 70cm, jaka firma robi takie rzeczy ? :-?

 

 

 

To moj wstepny projekt, lazieneczka mala wiec za wiele nie pokombinuje, zostawic tak jak jest czy cos ewentualnie pozmieniac ?

 

http://i34.tinypic.com/jgnn29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziecie takie drzwi na wymiar w rozsądnej cenie i w dobrej jakości to bierzcie, jak nie to postawcie szybę hartowaną i się nie przejmujcie, że trochę będzie pochlapane. U mnie szyba ma 80 cm, wejście 50 cm i jest super. Oczywiście trzeba wszysto przygotować technicznie - spadek w podłodze... U mnie szyba (1cm grubosci) osadzona jest ( jeden bok i podłoga) w alumniowym profilu U osadzonym pod płytkami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuję drzwi do prysznica, poniważ robimy prysznic bez brodzika.

poradzcie czy lepiej robić ścianke murowaną i drzwi szklane 80 lub 90 czy robić całość ze szkła i wówczas będzie stała część szklana + drzwi.

Prysznic będzie miał ok 120-130 cm szerokości.

mam nadzieję że rozumiecie :) i nie zakręciłam w sumie prostego pytania :)

gdzie kupowaliście wasze drzwi, jakie polecicie, bo nie mogę nic sama znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie zależy od wielkosci łazienki. Jeżeli jest mała to lepiej nie zabudowywać jej ściankami, a postawić szklane drzwi. Fajne i niedrogie są drzwi firmy Ronal lub Kermi. Do mojej łazienki zamówiłam sobie tylko ściankę szklaną wolnostojącą, wiec nie będzie jako takiej kabiny tylko otwarte miejsce na wzięcie prysznica za szklaną ścianką:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisane zostało powyżej, tj. duże znaczenie ma wielkość łazienki i ewentualna możliwość modyfikacji ustawienia. U mnie jest prysznic zabudowany w ten sposób, że jest narożnik i tylko musialam domurować jedną ściankę. Wymiary prysznica 120 cm x 80 cm i drzwi przesuwane Ronal 120 cm, odpływ Kessel LINEARIS 100cm.

Jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania :)

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuję drzwi do prysznica, poniważ robimy prysznic bez brodzika.

poradzcie czy lepiej robić ścianke murowaną i drzwi szklane 80 lub 90 czy robić całość ze szkła i wówczas będzie stała część szklana + drzwi.

Prysznic będzie miał ok 120-130 cm szerokości.

mam nadzieję że rozumiecie :) i nie zakręciłam w sumie prostego pytania :)

gdzie kupowaliście wasze drzwi, jakie polecicie, bo nie mogę nic sama znaleźć.

 

Rozumiem doskonale ... :D Mamy prysznic taki jak piszesz, tylko 160 cm szerokości ( długości ... :roll: ).

Drzwi Huppe. Ewentualnie sprawdż jeszcze Novellini.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

znalazłam takie drzwi i nie wiem co o nich myśleć

http://allegro.pl/show_item.php?item=758927446

 

łazienka jest dośc duża więc nie mam zbyt problamu z miejscem,

wieczorem wkleję zdjęcie jak miałoby to wyglądać i może wtedy mi doradzicie,

 

Mam takie drzwi. Stoją na razie w pudełku w garażu bo kabina jest w końcowej fazie montażu. Mam dokładnie takie same, 100cm szerokości/lewe. Szkło wybrałem przejrzyste ale zamówiłem sobie za dopłatą 230zł nałożenie na szkło powłoki "Anticalc" czy "easyclean" nie wiem dokładnie jak to się nazywa u tego producenta bo każda firma to inaczej nazywa. Generalnie chodzi o to że mniej zachodzi szkło kamieniem, nie robi się osad i łatwiej się myje. Czy to się sprawdzi w jakimkolwiek procencie? Na to odpowiem za kilka tygodni a najlepiej miesięcy. Ogólnie konstrukcja drzwi i wykonanie oceniam na bardzo dobre. Zaletą jest to że to polski producent i elementy wymienne są dostępne bez problemu. Jak się uszczelka czy zawias popsują to zawsze można dokupić. No ale nie wróżmy od razu czarnych scenariuszy.

Też chciałem wydać 3-4tys. na drzwi ale poszedłem do salonu gdzie mają wszystko. Huppe, Aquaform i inne cuda po pare tysiaków. facet który jest tam instalatorem popukał się w głowę i powiedział żeby kupić se lepiej fajną armaturę albo kafelki a nie wrzucać tyle w drzwi bo to nie potrzebne. Poradziłczym się sugerować i tyle. Sam mi polecił Dolphi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiecie które firmy robią drzwi bez stalowych/aluminiowych ram, czyli samo szkło zawiasy i uchwyt, a jeszcze cudnie by było gdyby ktoś kojarzył takie drzwi w wrsji rozsówanej

 

Powtórzę się ... u nas były te same założenia, padło na Huppe, szczególnie seria Manufaktura ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wcześniej mówiłam załączam wizualizację łazienki

http://images44.fotosik.pl/211/fa7c7ef8b2fc187cmed.jpg

 

myślicie ze te drzwi całe szklane bedą pasować??

 

http://images39.fotosik.pl/208/5c2796e271e4dc7e.jpg

 

troche ścianki murowanej ścianki przodu musiałby być ponieważ drzwi mają 100cm a cały prysznic 120 lub 130 teraz nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...