Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MIGRENA mojej żonki


bambus23

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 99
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja tez niestety witam w klubie.

Kiedys miewalam migreny weekendowe, bo spalam dluzej niz zwykle. Od kiedy pracuje na rozne zmiany w weekendy juz nie mam, ale za to po czekoladkach... szkoda gadac.

Przed swietami nazarlam sie, bo inaczej nie da sie tego okreslic, cukierkow czekoladowych i czekoladek z bombonierek. Te sa dla mnie najgorsze. Zawsze jak jest jakies nadzienie w srodku.

Po 24 godzinach, jak w podreczniku, myslalam, ze padne. Cala wigilia, pierwszy i drugi dzien swiat i jeszcze nastepny troche.

Bylam po prostu niezywa, wylaczona ze wszystkiego.

Przy migrenie nie moge lezec, lepiej jak siedze.

Musze jednak kupic sobie saridon i metoclopramid, tak jak napisala ania klepka, bo zawsze przy okazji bolu glowy mam nudnosci.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja odkrylam ostatnio nimesil. na recepte niestety, dostalam przy mocnym zapaleniu gardla. lekarka poinformowala, ze dobre na wszelakie bole bo to lek z grupy NLPZ. migrenowy bol glowy znika w 15 minut, a miewalam 3 dniowe, z wymiotami, swiatlowstretem itp.

 

oczywiscie najpierw, jak juz ktos przede mna wspomnial trzeba zrobic tomografie glowy i co najmniej RTG odcinka szyjnego. bez tego mozna tylko ukryc cos powazniejszego, co trzeba leczyc, ale na pewno nie lekami p.bolowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pamiętam o migrenie kobiecej jak facet poszedł z żona do ZOO, zatrzymał się przed klatka z gorylem.

Goryl zagląda na żone i zaczyna sie ślinić.

Mąż mówi - ej kochana pokaż mu dekolt

Żona uchyla - goryl trzęsie prętami.

Mąż mówi - zakręć biodrami, podsuń w górę kieckę....

Goryl dostaje szału

Mąż mówi - zakręć się wokół erotycznie

Goryl w spazmach - czerwony z bólu

A mąż żonę - myk do klatki jednym ruchem i mówi - "a teraz mu wytłumacz że masz migrenę i boli Cie głowa"

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczeliśmy nawet kurację u bioenergoterapeutki, narazie 1 wizyta. Pani ma naprawdę wielką moc. Myślę,że najważniejsze to wiara w taką medycynę.

Co o tym sędzicie?

Akurat tutaj wiara chyba nie jest potrzebna. Jak ma "moc", to przekaże nawet jak nie wierzysz, pod warunkiem, że "sie otworzysz" na przyjmowanie. Odwrotnościa jest sytuacja jak wierzysz, ale jesteś "zamkniety" .....

Moja znajoma bio opowiadała, że pewna kobieta przychodziła po energie i chciała ja otrzymac, ale była zamknieta i ta bio to czuła, wiedziała o tym (ciekawe jak one/oni to "wiedzą" ?) i odmówiła jej dalszych wizyt. Uczciwa była.

Wydaje mi sie, że sa jeszcze lepsze metody, ale mozna spróbowac wziąc pare seansów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, matko!!!

Straszne.

Ty, swintuchu.

Ale w sensie, ze co...

 

 

no ja zawsze pamiętam że na migrenę chorował hrabianka - a nas roboli codziennych - to napie....la łeb po prostu :)

Wiem że głupie, bo podobno nie ma sie z czego śmiać - ale i tak jakoś raźniej - prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masaż stóp jest fajny, ale skuteczniejszy masaż kresy karkowej górnej - jest wyczuwalna na kości potylicznej - trochę powyzej linii włosów.

Posadź połowicę wygodnie na krzesle, połóz lewą dłoń na jej czole, prawą ręką złożona w pięść z wyprostowanym kciukiem przyciśnij do kresy (kciuk) i zdecydowanym ruchem (do granicy bólu) przesuwaj z prawej na lewą stronę, ruchem okężnym, lekko dociskająć kciuk.

 

Dla osoby z migreną, czesto sam dotyk kresy jest bolesny, więc musisz wykazać sie sporym wyczuciem - ale warto - zonka Ci wynagrodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, najpierw trzeba się dowiedzieć, czy to migrena. Są pewne cechy migreny (ponad 4 godz, foto, fonofobia, mroczki przed oczami, nudności, szumy uszne itd itp). bóle głowy mogą być z róznych innych przyczyn np tętniak... to z tych powazniejszych, z mniej poważnych - zatoki.

Po drugie migrena może być częsta i mniej częsta. Jak bóle bywają co tydzień albo jeszcze częściej, to włącza się leki na stałe, np propranolol (metocard), pizotifen, jeżeli jest jaiś związak z miesiączkowaniem to trzeba sprawdzić poziom hormonów płciowych... Jeżeli bóle są rzadko, to albo imigram w czasie napadu albo leki PRZECIWZAPALNE (aspiryna, ibuprofen, nawet ketonal) ale na początku bólu (jak ktoś ma aurę, to wie, kiedy). Mija się z celem branie panadolu itp. Nie leczy, czyli ból wróci jak tabletka przestanie działać. Czasem (bóle naczynioruchowe) pomaga ergotamina z kofeiną (coffecorn)

po trzecie moze być migrena bez bólu, czyli np ktoś miał bóle + nudności a kiedy indziej tylko nudnści, to też na napad...

 

Itd itp....

Wniosek - trzeba poszukać neurologa, który zajmuje się leczeniem migren (a nie każdy), porobić badania, ustalić co to jest a dopiero potem się leczyć a nie na zasadzie "pani Goździkowej pomogło".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pani neurolog stwierdziła u mnie migrenę ( dla mnie to były silne bóle głowy). Dostałam recepte na divascan i do doraźnego stosowania maxalt i co powiem - wolę mój ból głowy niz którys z tych leków.

Nigdy wiecej.

 

Dlatego nie dziwi mnie, że ktos pyta i szuka pomocy niefarmakologicznej, dla mnie wszystko co moze przynieść ulgę , a nie pogorszyć sprawę jest do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malka, oczywiście, że tabletki są ostatecznością. Dla niektórych masaż wystarczy...

Napisałam mój post w celu

- zwrócenia uwagi, że nie wszystko złoto, co się świeci a nie każdy ból jest migreną a niektóre są objawem niebezpiecznych chorób

- powodowana ilością rad dotyczących leków w rodzaju "mnie to pomogło" "a czy to na receptę"

-żeby pokazać, jak wiele jest różnych leków i jak różne wskazania

-żeby pamiętać, że co prawda migrenę leczy neurolog, ale ... i z neurologa więcej się wyciśnie , jak się ma wstępną wiedzę....

 

A propos, ile teraz kosztuje divascan? Kiedyś był koszmarnie drogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A propos, ile teraz kosztuje divascan? Kiedyś był koszmarnie drogi...

 

Divascan nie jest drogi, za 60 tabletek (na opakowaniu mam cene bez znizki) ale jeśli dobrze pamietam to cos koło 20zł . ale maxalt to tani nie jest :-? ponad 60 zł za 2 tabletki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

jak się budzę z migreną to od razu aplikuje sobie kawę ze śmietanką i...cytryną. Wiem, brzmi obrzydliwie albo conajmniej dziwnie, ale jest całkiem smaczne i w 70% początków migreny pomaga. Pozostałe 30% nurofen 2 tabletki.

Ale tak naporawdę jedyne co pomaga to: zasłonić rolety, zamknąć drzwi sypialni i pospać jeszcze ze 2-3 godziny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...