Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MIGRENA mojej żonki


bambus23

Recommended Posts

Ja właśnie wróciłam do żywych. Ponad 30 godzin wyciętych z życia.

Zaburzenia widzenia zastały mnie za kierownicą, szczęśliwie na ostatnich metrach.

Później pojawiło się uczucie drętwienia lewej części ciała. No a potem to już tylko BÓL. Pulsująco - ściskający. Wyobraźnia podpowiadała mi obrazy, że to ktoś wypróbowuje na moich skroniach swoją nową wiertarkę z udarem :cry: Nawet ruchy gałkami ocznymi były za dużą aktywnością.

Szczytem możliwości było podnieść głowę i przełknąć łyk wody.

Wiem, że są dobre środki na migrenę, ale nie dla ciężarnej. Apap w takich wypadkach nie pomaga.

Na szczęście małżonek przywiózł mi paracetamol w czopkach i tylko dzięki temu mogłam skorzystać z łazienki.

Powolutku wracam do codzienności, ale nie mogę za szybko, bo głowę mam jeszcze cały czas jak z porcelany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzisiaj mój znajomy powiedział, że migrena to tak jak zawał serca, tylko tutaj to "zawał" mózgu. Może ma rację?

 

zawał mózgu to zupełnie co innego niż migrena i proszę takich herezji nie głosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam migreny, pomagają tylko preparaty typowo migrenowe z dodatkiem NLPZ. Polecam cinie, sumigra, sumamigren, imigran, ale tylko na czczo cena od 25-100zl.

inne bayery mi nie pomagają, migrenę potrafi wywolać -pokarm-orzechy, banany, czekolada, stres-a raczej dzień po stresie, niż i wyż dugotrway, upa, migajace swiatla w samochodzie, halas, wino- alkohol. Mam od 20 lat migreny i radze sobie z n8imi, zwlaszcza gdy szybko i na czczo wezme leki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

ŻONKA od kilku miesięcy chodzi na energioterapie. Seanse co 2 tygodnie.

Wyraźna poprawa. Nie bierze już żadnych prochów. Bóle są krótkie i do wytrzymania. Najważniejsze - przed rozpoczęciem BÓLU, krótki telefon do Pani terapeutki. 30sek milczenia...

Pewnie nie wszyscy wierzą w takie metody. Ja też nie wierzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŻONKA od kilku miesięcy chodzi na energioterapie. Seanse co 2 tygodnie.

Wyraźna poprawa. Nie bierze już żadnych prochów. Bóle są krótkie i do wytrzymania. Najważniejsze - przed rozpoczęciem BÓLU, krótki telefon do Pani terapeutki. 30sek milczenia...

Pewnie nie wszyscy wierzą w takie metody. Ja też nie wierzyłem.

 

To chyba nie jest ważne, najważniejsze, że terapia działa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
ja zaobserwowałam ,że moje migreny pojawiaja sie też po spożyciu niektorych potraw np. orzechy ,żółty ser , czekolada ....ale w ilościach wiekszych niż jeden plaserek serka czy kostka czekolady :wink:

Pozwólcie, że do was dołączę! Ja również cierpię z powodu silnych i bardzo częstych bóli głowy. Tabletki już na mnie nie działają, w badaniach wykluczyłam kręgosłup, nerki, wątrobę. Lekarz zalecił mi obserwować, po jakich posiłkach mam takie bóle. Wielu składników pokarmowych nie spożywam, ze względu na alergie pokarmowe. Z moich obserwacji wynika, że min. mięso (myślę raczej, że chemia w nim zawarta) powoduje u mnie bóle migrenowe. Ostatnio czytałam również o bólach głowy związanych z nerwicą sercową, a ktoś zdaje się wspominał coś o "propranolol", a to właśnie lek stosowany w nerwicy sercowej.

Poza tym, mam wrażenie, że środki chemiczne stosowane u nas w pracy i nie tylko, wywołują u mnie również reakcje migrenowe.

Wnioski: zmiana sposobu odżywiania (naturalne, eko produkty), stylu życia na mniej stresujący (zmiana pracy, męża), ograniczenie chemii... Po prostu przeniosę się na marsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też niestety migrenowiec :-? rosnące cisnienie, hałas, czerwone wino, stres - to najczęstsze u mnie przyczyny migren.

 

Jesli szybko uda mi się wziąć tabletkę to pomaga mi paracetamol z kofeiną (2 tabletki) lub etopiryna/koopiryna itp. czyli kwas acetylosalicylowy z kofeiną (2 tabletki).

 

Do tego duża dawka magnezu (ale tylko na początku bólu, potem nie pomoże, a może pogorszyć), amol na czoło, skronie, zimny okład na czoło.

 

Od 3 miesięcy biorę tabletki od ojców bonifratrów - takie w płatku, do rozpuszczenia pod językiem. Są tam zioła i jaieś środk przeciwbólowe. Gorzkie strasznie, ale pomaga nawet jak juz boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy migrenie nie moge lezec, lepiej jak siedze.

Pozdr.

 

 

A sprawdzałaś ciśnienie?

Ja początkowo, zanim odkryto, że mam za wysokie ciśnienie, miałam silne bóle głowy, podczas których właśnie nie mogłam leżeć - pomagało mi siedzenie lub chodzenie. Teraz, od kiedy birę leki na ciśnienie raczej nie boli mnie głowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulka, pewnie, ze sprawdzalam.

Mam astme i od kiedy zaczeto mnie leczyc cisnienie z bardzo niskiego zmienilo sie w baaaardzo wysokie.

Caly czas jestem na prochach :)

Dodam, ze astma pojawila sie u mnie ... w ciazy. I tak juz zostalo, niestety.

A migreny, to mam od kiedy pamietam. Zreszta u mnie w rodzinie mama i siostra tez maja.

Najgorsza mam, jak sie "nazre" czekoladek, takich z bombonierki albo cukierkow czekoladowych. To juz wiem, ze jak nie nastepnego dnia, to po 24 godzinach juz sie nie rusze. I potrafi mnie trzymac tydzien, moze dluzej.

Ale co ,mam zrobic...?

 

:roll: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze tez nie mam jesc czekolady? :wink:

Przyznaje, ze ja cala tabliczke na raz potrafie ..., no jakby to powiedziec...., zjesc. :D

 

ja też :oops: zwłaszcza, jak gorszy nastrój. I już sobie od tygodnia obiecuję, że od jutra koniec z czekoladą i .... :oops:

 

Tak się zastanawiam, czy nie poprosić rodzinnego o jakiś lek na receptę (np w postaci aerozolu do nosa) na tę migrenę. Bo od tych tabletek (panadol ekstra, jakies w płatku od bonifratrów) coraz bardziej mam zołądek rozwalony :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...