Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wełna czy styropian?


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 490
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie ma przeciwskazań odnośnie łączenia produktów. Skalna wełna mineralna jest produktem chemicznie obojętnym, a więc nie ma przeciwskazań odnośnie łączenia produktów. Zalecałbym zastosowanie produktów o większej gęstości, sprężystości w aplikacji pomiędzy krokwiami (a więc skalną wełnę mineralną zalecałbym stosować pomiędzy krokwie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

WItam,

Zabieram się do ocieplenia budynku jednorodzinnego z poddaszem użytkowym.

Ściany 2W, 25cm porotherm dryfix.

 

Zdecydowałem się na 20cm wełny.

 

Jaki system lepiej się sprawdzi: Frontrock max E czy Fasrock LL?

Czy dobrze rozumię, że pierwszą się kołkuję a drugą już nie?

Który system jest tańszy?

 

Za wełnę Frontrock miałbym zapłacić 61zł brutto m2 a za położenie już na gotowo 55zł m2( z tynkami, strukturą itp)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Pemps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gdy masz nieotynkowane ściany z ceramiki, możesz pominąć mocowanie wełny FASROCK LL za pomocą łączników mechanicznych. Skraca się wówczas czas wykonania elewacji oraz zmniejszają się koszty, bowiem zaoszczędzisz na łącznikach mechanicznych. Jeżeli zaś budynek jest otynkowany bądź występują jakieś większe nierówności ściany to wówczas korzystniej zastosować jest FRONTROCK MAX E klejony metodą obwodowo-punktową. FRONTROCK MAX E jest wełną o korzystniejszym współczynniku przewodzenia ciepła. Jednak tańszy z uwagi na brak łączników mechanicznych będzie system z zastosowaniem płyt FASROCK LL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche niejasno sie wyrazilem.

 

Cena nie gra roli jesli chodzi o ocieplenie welna. Aerogel to jednak cena zaporowa. 60 usd za m2? jakiej to jest grubosci?

 

BTW: z innej beczki: ile trzeba odczekac z ociepleniem domu po tynkach i wylewkach?

 

Pozdrawiam

AEROGELS - MATA IZOLACYJNA POROGEL MEDIUM SPACELOFT grubości -1 CM

Cena netto: 158.40PLN

Cena brutto: 194.83PLN

współczynnika przewodzenia ciepła - 0,016 W/(mK)

http://www.icmarket.pl/aerogels-mata-izolacyjna-porogel-medium-spaceloft-10mm-p-21646.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to wątek tylko o ocieplaniu ścian czy o poddaszach także. Generalnie panuje opinia, że styropian jest tańszy a wełna droższa, ale że do ocieplania poddaszy powinno się używać wełny. Jednak mi zaświeciła myśl, żeby poddasze ocieplić styro bo skoro tańszy to za te same pieniądze dam grubiej i będe miała cieplej. Jak zaczeął sprawdzać na allego "ceny rynkowe" Rockwoola to mi wcale nie wyszło, że wełna jest droższa. Cena wełny Toprock z lambdą 0,035 w przeliczeniu na m3 to ok 131zł. Styropian z takimi parametrami izolacyjnymi nie wyjdzie taniej a raczej wyjdzie drożej. nie wiem jak jest z innymi elementami izolacji tj. elewacja, podłoga, ale na poddasze wychodzi, że wełna tańsza. A może ja jakis bład w obliczeniach popełniam? Może mnie ktoś upewnic lub sprostować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...