Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wełna czy styropian?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 490
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja promuję jedną dziurę. Ty zdaje się chciałbyś je widzieć za każdym grzejnikiem promowanym z kolei przez ciebie. Ja jedna jestem wstanie szybko opanować, ty swoje możesz tylko w teorii i o wiele drożej. Wymień wszelakie choroby pochodzące z mojego GWC. Doszkolę się, i po zdemontowaniu odcinka w kotłowni zrobię wymaz z ostatnich dwóch metrów, hahaha. Już raz to omawialiśmy.

 

Jak ktoś lubi morowe powietrze z GWC, to w końcu co mnie do tego, ale na podstawie tego co wypisujesz wnioskuję, że już ci mocno zaszkodziło, bo jakoś nie przypominam sobie, żebym pisał o dziurze w ścianie za każdym grzejnikiem. Gdyby w GWC było tak higienicznie jak sądzisz, to nie wymyślano by jakiś tam lamp UV do jego sterylizacji. Widać jednak jest coś na rzeczy.

 

nilsan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jak zwykle jedziesz po bandzie ze swoimi wnioskami. Postęp jest pożyteczny o ile nie niesie ze sobą ukrytych zagrożeń, które dają znać o sobie dopiero po latach. Przypomnę tylko pestycydy i ich zbawienny wpływ na zdrowie człowieka i nie tylko, emisję wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń industrialnych, tworzących smogi długotrwale zalegające nad miastami, które są przyczyną wszelakich zaburzeń alergicznych i nie tylko, GMO mającą wpływ na modyfikację genotypu człowieka, zabawy z bronią biologiczną, które od czasu do czasu skutkują pojawieniem się jakiegoś wirusika, na którego akurat nie wymyślono jeszcze antidotum itd. Jeżeli tak ma wyglądać twoja wizja postępu, to gratuluję krótkowzroczności.

 

nilsan

 

Kolego nilsan mógłbys rozwinąć wątek o modyfikcji genotypu człowieka bo to ciekawe może czegoś nowego się dowiemy. Gdyby nie ten tak opluwany przez Ciebie postęp to mógłbyś co najwyżej powalić w bęben tamtam w Afryce a nie wypisywać na forum Muratora swoje głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu.Mam pytanie do specjalistów od izolacji.Co się waszym zdaniem stanie ,gdy na przykład 20cm wełny mineralnej umieścimy między dwie płyty,gdzie różnica tmp. między tymi płytami będzie wynosiła 40oC?

 

Może kolega surgi22 wreszcie coś z sensem odpowie, bo jak na razie, to uprawia tylko kazuistykę rodem z muppet show. Ja bardzo chętnie poczytam co ma jeszcze do powiedzenia w temacie wątku, bo jak na razie to intelektem nie błysnął. Pewnie to wpływ GMO.

 

nilsan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu.Mam pytanie do specjalistów od izolacji.Co się waszym zdaniem stanie ,gdy na przykład 20cm wełny mineralnej umieścimy między dwie płyty,gdzie różnica tmp. między tymi płytami będzie wynosiła 40oC?

Rozumiem że masz na myśłi róznicę temperatur = zewnątrz -20 C , wewnątr + 20 C a nie np. 140 C - 180 C. Z czego są te płyty ? Czy jest szczelina wentylacyjna ? folia paroszczelna ? paroprzepuszczalna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ z dwiema płytami i 20 cm wełny w środku, gdzie po obu stronach przegrody mamy 40 st. różnicy temperatur będzie dążył

do równowagi( jak wszystko we wszechświecie, a więc i na ziemi). Oznacza to że nastąpi przepływ energii cieplnej przez tą przegrodę w kierunku niższej temperatury, w tempie zależnym od jej oporu termicznego. Być może liczyłeś na jakieś konkretne dane, ale określenie " między dwoma płytami" to za mało, aby określić parametry takiej przegrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi morowe powietrze z GWC, to w końcu co mnie do tego, ale na podstawie tego co wypisujesz wnioskuję, że już ci mocno zaszkodziło, bo jakoś nie przypominam sobie, żebym pisał o dziurze w ścianie za każdym grzejnikiem. Gdyby w GWC było tak higienicznie jak sądzisz, to nie wymyślano by jakiś tam lamp UV do jego sterylizacji. Widać jednak jest coś na rzeczy.

 

nilsan

 

Konkrety proszę. Wszelakie choroby. Lampę zawsze ktoś będzie chciał sprzedać i być może ktoś ją kupi. Wymień co tam mam w moim GWC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo masz rację ale jeśli jest to szczelny układ to konwekcja będzie znacznie ograniczona, najwiekszą wada wełny oprócz utraty jej parametrów izolacyjnych w przypadku zawilgocenia jest koniecznośc stosowania z jednej strony folii paroizolacyjnych zabezpieczających przed wilgocią z wnętrza domu ) i folii paroprzepuszczalanej- wiatrochronnej ( aby umożliwić odprowadznie wilgoci z warstwy izolacyjnej - wełny , oraz ograniczyć konwekcję poprzez ochronę przed ,,przedmuchami'' wiatru ), min. w murze 3W przy zastosowaniu wełny należy zastosować szczelinę powietrzną wentylowaną ( ciekawy jestem czy ktoś jest w stanie powiedzieć jaki ma to wpłw na deklarowany wspłczynnik Lambda - bo na pewno go nie poprawia ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postęp jest pożyteczny o ile nie niesie ze sobą ukrytych zagrożeń, które dają znać o sobie dopiero po latach. Przypomnę tylko emisję wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń industrialnych, tworzących smogi długotrwale zalegające nad miastami, które są przyczyną wszelakich zaburzeń alergicznych i nie tylko

Wyciąłem teorie spiskowe, zostawiając tylko to, z czym można polemizować. Postęp z definicji jest pożyteczny :)

Czasem pojawiają się negatywne skutki uboczne, które tenże postęp zwalcza, wzrost emisji co2 zaczął się z chwilą przestawienia się na rolniczo-hodowlany tryb życia :) Moja wizja jest dalekowzroczna - postęp trwa już od tysięcy lat i o dziwo nie wymarliśmy od niego jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwiekszą wada wełny oprócz utraty jej parametrów izolacyjnych w przypadku zawilgocenia jest koniecznośc stosowania z jednej strony folii paroizolacyjnych zabezpieczających przed wilgocią z wnętrza domu )

Przed jaką wilgocią? Nagle okazuje się, że przy styropianie nie ma problemu wilgoci, a przy wełnie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Jolarda wyraźnie określiła.Beton komórkowy+wełna na zewnątrz.Gdzie tam można umieścić folie?Myślę,że raczej jaki tynk na zewnątrz.Powietrze zamknięte od zewnątrz tynkiem,przy różnicy temp. musi krążyć razem zresztą z wilgocią dyfundującą przez beton komórkowy.Ot ciekawe efekty później.

Szczelina wentylowana w 3W,to tak samo genialny pomysł jak styropian ryflowany w szkieletach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed jaką wilgocią? Nagle okazuje się, że przy styropianie nie ma problemu wilgoci, a przy wełnie jest?

Przed wilgocią pochodzacą z wnętrza domu ( ktorej nadmiar w warunkach prawidłowo funkcjonującej wentylacji jest usuwany na zewnątrz ), problemem wełny jest utrata jej właściwosci izolacyjnych w przypadku zawilgocenia ( nie wierzysz - zrób próbę wrzuć kawałek wełny i styropianu do wody wyciągnij po 24 h i podziel sie wrazeniami ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest koniecznośc stosowania z jednej strony folii paroizolacyjnych zabezpieczających przed wilgocią z wnętrza domu ) i folii paroprzepuszczalanej- wiatrochronnej ( aby umożliwić odprowadznie wilgoci z warstwy izolacyjnej - wełny , oraz ograniczyć konwekcję poprzez ochronę przed ,,przedmuchami'' wiatru ), .

 

Halooo, a o wełnie skalnej słyszałeś cokolwiek?

Bo w każdym wątku o wełnie to takie bzdury piszesz że masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wilgocią pochodzacą z wnętrza domu ( ktorej nadmiar w warunkach prawidłowo funkcjonującej wentylacji jest usuwany na zewnątrz ), problemem wełny jest utrata jej właściwosci izolacyjnych w przypadku zawilgocenia ( nie wierzysz - zrób próbę wrzuć kawałek wełny i styropianu do wody wyciągnij po 24 h i podziel sie wrazeniami ).

 

Dowiedz się też jaki opór dyfuzyjny ma wełna skalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...