Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wełna czy styropian?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 490
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Drogi rafale2011 nie przypominam sobie abyś mnie ani kogokolwiek z forum poraził swoją wiedza budowlana, dziękuję Ci że się troszczysz o pieniądzę ale jek słusznie zauważyłeś sa one moje ( nikt Ci nie bronił się uczyć może również miałbyś ich nieco więcej ). Nigdzie nie pisąłem że mam 20 letni staż budowlany, staram się rzeczowo dyskutować na forum i o wszystkich matriałach kóre zastosowałem w swoim domu wiem wiecej niz Ty i niejeden pseudobudowlaniec. Zapraszam do merytorcznej dyskusji a nie wycieczek osobistych - prosze bardzo: porohrem dy fix, izomur, isocorb, montaż okien w warstwie ocieplenia, eliminacja mostków cieplnych np. w miejscu fundamentów wylewanych schodów betonowych, sytem izolacji lekkiej icopala, folia sunx na płycie mfp, ocieplenie dachu styropianem superpoddasze, elewacja klinkierowa na kotwach Habe , pompa cieła powietrze-woda, WM z rekuperacją z GWC glikolowym, usytuowanie budynku względem stron świata, zastosowanie i rodzaj rolet okeinnych - wybierz temat podyskutuję co, jak, dlaczego wybrane.

PS zawiść to takie naturalne uczucie , widzę że nie potrafisz dać sobie z nim rady ale spróbuj, nie zazdrość innym sam osiągnij coś więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie ten wątek wcześniej ile tej wilgoci jest. Nawet jak trochę wejdzie, to wyjdzie dalej na zewnątrz.

Co do tej próby, to jak będę budował dom podwodny, to z pewnością przeprowadzę taki eksperyment.

 

Jak myślisz co by się stało z wełna mineralną w scianie 3W gdyby nie było wentylowanej szczliny powietrzenej np po roku czasu ?

Co się dzieje z wełną mineralną w przypadku nieszczelnej paraizolacji lub nieszczelności pokrycia dachowego - na forum muratora jest kilka takich wątków, to min. skłoniło mnie do ocieplenia scian 3w styropianem bez szczeliny wentylacyjnej, jak i ocieplenia połaci dachowej styropianem super poddasze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku idź do lusterka i spójrz czy tam stoi budowlaniec czy chirurg... .

Bardzo merytoryczne stwierdzenie, jestem pod wrażeniem.

Zapraszam do siebie na budowę i zobaczymy kto potrafi lepiej coś wykonać, tak się składa że róznica między nami jest taka że ja jestem w stanie wykonac 99% rzeczy które wykonuje się przy budowie domu a w drugą stronę niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz coś napisać o styropianie super poddasze

 

Proszę bardzo - produkowany przez termoorganikę, z dodatkiem neoporu z współczynnikiem lambda 0,031-0,032. Przeznaczony do izolacji międzykrokwiowej, posiada ,,nacięcia'' umożliwiające ściśnięcie styropianu ( docinamy ok.1-2 cm szersze niż przestrzeń pomiędzy krokwiami, tak że ,,trzyma sie sam'' - bez sznurków ). Przy wysokości krokwi 18 cm ja zastosowałem 15 cm pozoastawiając 3 cm wentylowanej szczeliny pomiędzy płytą mfp a styropianem. Dodatkowo usztywnia cała więżbę dachową. Chcesz obejrzeć w realu - zapraszam ( dokładny adres na priv).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś głupi sorry ale prościej nie umiem!

Kolejna merytoryczna wypowiedz - rafale2012 strasznie słabo u ciebie z psychiką, no cóż: zazdrość i zawiść to straszna mieszanka ( jak słusznie zauważyłeś jestem chirurgiem ale podstawy psychiatrii na studiach również miałem - sfrustrowany, zestresowny człowiek, mający niskie poczucie własnej wartości - stad te nerwowe reakcje ) . PS nie jestes w stanie mnie obrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazdrość i zawiść niestety ale takie sprawy mnie nie rajcują, wole iść swoją drogą a na forum psychologia to chyba rzecz normalna...

 

...myślę że głównie będziesz się nią podpierał w sytuacjach dla Ciebie trudnych.

 

Z drugiej strony zazdrość i zawiść o której tak piszesz może to Twoja słaba strona, słyszałem już na forum teksty typu "na forum roboty nie znajdziesz" po co osoba która napisała takie słowa jest na tym forum, może to ona cierpi na brak pracy, jak to jest Panie doktorze?

Co zabolała diagnoza ?? Cóż prawda jest czasem bolesna , może jednak coś merytorycznego a nie wycieczki osobiste.

Jak sądzisz jak zachowa się wełna mineralna na poddaszu pozbawiona folii parozolacyjnej od środka i paroprzepuszczalnej z zewnątrz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie stosowałbym foli przy ociepleniu poddaszy ale cóż zrobić takie czasy lepiej wszystko zakisić jak ogórki, podobnie jest z Twoim styropianem.

 

 

Mógłbyś myśl rozwinać jakie to czasy że lepiej wszystko zakisić ???

Czyżbyś miał na mysli że wzrost cen nośników energii i rosnące koszty ogrzewania wymuszają postęp technologiczny i budowanie domów dobrze i szczelnie zaizolowanych z działającą wentylacją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie jakie izolacje szkodzą naszym domom ?

PS. możesz zacytować gdzie napisałem ,,sąsiad ma '' ? napisałem ludzie myslący wiedzą, że ceny prądu, gazu, wegla, drewana ( czyli tak zwanych nosników energii ) będą rosły i za kilka lat mogą być takie jak w Niemczech, Francji a jeśli zostaniemy zmuszeni do przyjęcia kolejnych zobowiązań do redukcji emisji CO2 to nasza energetyka oparta na węglu kamiennym i brunatnym zapłaci olbrzymie kwoty, które przerzuci na nas czyli odbioróców. Wówczas okaże się kto budował przesadnie a kto nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz co by się stało z wełna mineralną w scianie 3W gdyby nie było wentylowanej szczliny powietrzenej np po roku czasu ?

Co się dzieje z wełną mineralną w przypadku nieszczelnej paraizolacji lub nieszczelności pokrycia dachowego - na forum muratora jest kilka takich wątków, to min. skłoniło mnie do ocieplenia scian 3w styropianem bez szczeliny wentylacyjnej, jak i ocieplenia połaci dachowej styropianem super poddasze .

 

No właśnie co się dzieje?

Bo według mnie nic.

Swoją drogą jeżeli twoja wiedza medyczna jest na takim samym poziomie jak wiedza budowlana, to nie dziwię się narastającej liczbie pozwów o błędy w sztuce medycznej i fascynacji GMO, bo to w końcu generuje nowych pacjentów.

 

nilsan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się rozwinęła dyskusja.

Zwolennicy oddychania ścian (Nilsan) twierdzą, że z domu przenika dużo wody i w związku z tym nie można izolować styropianem (zacieki, sople lodu z elewacji), przeciwnicy (Mpoplaw i jego 6ml/m2 w ciągu sezonu) odwrotnie - mało wody, można dać styropian, więc po co drogą wełnę, natomiast surgi22 pogodził wszystkich - dużo wody i dlatego nie można dać wełny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się rozwinęła dyskusja.

Zwolennicy oddychania ścian (Nilsan) twierdzą, że z domu przenika dużo wody i w związku z tym nie można izolować styropianem (zacieki, sople lodu z elewacji), przeciwnicy (Mpoplaw i jego 6ml/m2 w ciągu sezonu) odwrotnie - mało wody, można dać styropian, więc po co drogą wełnę, natomiast surgi22 pogodził wszystkich - dużo wody i dlatego nie można dać wełny :-)

 

Zaraz, zaraz spokojnie ja nigdzie nie pisałem o soplach lodu na elewacji ocieplonej styropianem. Na prośbę compi'ego policzyłem tylko ile wody może się skondensować w niewentylowanej szczelinie powietrza powstającej w trakcie montażu styropianu metodą mokrą na klej typu Atlas, przy temperaturze zewnętrznej -20*C i wilgotności zewnętrznej 85% oraz wewnętrznej 60%, na powierzchni 50m2. Jest sprawą oczywistą, że całość tego kondensatu zostanie wchłonięta poprzez klej, zwłaszcza jeżeli oprócz pecyn, wzdłuż krawędzi płyty styropianowej wykonana jest ramka z kleju.

 

nilsan

Edytowane przez nilsan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz spokojnie ja nigdzie nie pisałem o soplach lodu na elewacji ocieplonej styropianem. Na prośbę compi'ego policzyłem tylko ile wody może się skondensować w niewentylowanej szczelinie powietrza powstającej w trakcie montażu styropianu metodą mokrą na klej typu Atlas, przy temperaturze zewnętrznej -20*C i wilgotności zewnętrznej 85% oraz wewnętrznej 60%, na powierzchni 50m2. Jest sprawą oczywistą, że całość tego kondensatu zostanie wchłonięta poprzez klej, zwłaszcza jeżeli oprócz pecyn, wzdłuż krawędzi płyty styropianowej wykonana jest ramka z kleju.

 

nilsan

 

Ja nie prosiłem o wyliczenie dla kleju ale pianki montażowej, którą mam zastosowaną u siebie, chociaż ty nawet klejenie na tzw wianki klejem wyśmiałeś, twierdząc że to partactwo bo nie ma wtedy wentylacji pod styro( tym się chyba pogrążyłeś całkiem). Szczeliny przy piliuretanie praktycznie nie ma, jeśli jest to są jakieś milimetry. Nie mam również żadnych otworów w aluminiowej listwie startowej i tak jak inni nie stwierdziłem wyliczanej przez ciebie wilgoci w ścianach. Naprodukowałeś się a tu zonk, nic nie płynie jak sugerowałeś. Teraz sobie uzmysłowiłem, że mam fragment listwy startowej niezakrytej przy oknie tarasowym( niedokończony taras). Tam jest panie teoretyku sucho cały rok. Nie ma śladu wody, a tam powinna się pokazać najprędzej. Nie tylko ja cię już proszę o podanie zagrożeń chorobowych w rurowym GWC i najlepiej ich udokumentowanych przykładów, gdzie właściciel po takich badaniach najpewniej zlikwidował całkowicie ten element wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...