Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wełna czy styropian?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 490
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a co to znaczy jak mozna wiedziec - wszystko przygotowane pod reku- ??? tzn. ze wszystkie przewody wentylacyjne spotykaja CI sie w jednym miejscu czy jak ..?? jak sie przygotowuje wentylacje pod reku - bo tez bym tak zrobilo bo moze keidys tez zaloze rekuperator .. poki co to dla mnie zbedny wydatek ... ale moze keidys .. i by mi sie przydala informacja jak sie do tego przygotowac .. ?? aa i jakei wentylatorki posiadasz .. ?? bo poki nie bede mial reku to sobie tez takie sprawie

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepsze miejsce to kotłownia. Układ kanałów w naszej parterówce dobrany pod reku Nikol(ważne są układy montażowe) mocowany pod stropem. Kanał z GWC z dołu, wejście w system i wyjście z niego. Wejście dzielone poprzez ręcznie sterowaną przepustnicę z GWC, lub z czerpni ściennej. Wylot również poprzez przepustnicę na garaż(dla potrzeb PCCWU), lub bezpośrednio za ścianę zewnętrzną wyrzutnią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dociepliłem mój dom pomarańczowym styropianem Termo Organiki GOLD ( 15 cm SIC!). Czekam na efekty zimą ale informacji jakie zebrałem na temat tego izolatora mogę być spokojny. Pytanie wełna czy styropian jest moim zdaniem b. trudne do rozwikłania. Moim zdaniem oba materiały jeśli są tylko dobrej jakości czyt. markowe przy dobrym profesjonalnym wykonaniu będą służyć latami i oszczędzać sianko mieszkańcom docieplonego nim domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dociepliłem mój dom pomarańczowym styropianem Termo Organiki GOLD ( 15 cm SIC!). Czekam na efekty zimą ale informacji jakie zebrałem na temat tego izolatora mogę być spokojny. Pytanie wełna czy styropian jest moim zdaniem b. trudne do rozwikłania. Moim zdaniem oba materiały jeśli są tylko dobrej jakości czyt. markowe przy dobrym profesjonalnym wykonaniu będą służyć latami i oszczędzać sianko mieszkańcom docieplonego nim domu.

 

To jeszcze napisz, czym wcześniej ten nieocieplony dom ogrzewałeś, jakie były koszty, a potem dla porównania np. za rok ile zużyłeś po ociepleniu.

Opinie na temat styropianu zebrane ze... stron producentów? Tylko fakty się liczą.

Dla przykładu- u siebie w mieszkaniu ociepliłem stropy wełną mineralną od 5 do 10cm (tyle było można). Koszty ogrzewania gazem ziemnym spadły o 10%.

Kolejne 10% uzyskałem montując do pieca termoregulator. Licznik gazu spisywałem od początku założenia instalacji z... ciekawości, dlatego te dane są mi znane.

Po ww działaniach miałem porównanie do mieszkania bez ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety gaz, dom 200 z ogonkiem, razem z gotowaniem około 10 tys w tym sezonie grzewczym. Moje fakty- oszczędności, przedstawię po zimie. Mój przyjaciel ma ocieplony dom podobnie jak ja i oszczędności w porównaniu do tego co było przed izolacją to ok. 40-50%.pzdr

 

10kzł za domek jednorodzinny :eek: ?!

 

Ja wydaję niecałe 6k za OLEJOWE przy tych cenach i myślałem że to dużo :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się podczepię pod wątek. Budujemy dom, projekt indywidualny, parter ściana trójwarstwowa, góra dwuwarstwowa- taka trochę nowoczesna "stodoła". Grubość ścian 25 cm, ocieplenie 15 cm. W projekcie jest wełna, ale coraz częściej myślę, czy nie zastąpić jej ( czysto z powodów ekonomicznych) styropianem. Czy będzie to z dużą szkodą dla właściwości termicznych domu? albo ewentualnie łączenie- parter w wełnie, góra w styropianie. Jeżeli ma to znaczenie- w domu będzie wentylacja mechaniczna. Jeżeli wełna to jaką polecacie?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana 3W na parterze to ze względu na wygląd elewacji, czy są jakieś inne powody ?

A jeśli ma być 3W, to z pewnością bezpieczniej będzie tam wsadzić styropian. Bardziej

się nadaje do takiej przegrody. Na pozostała część domu również swobodnie możesz dać

styropian. Szczególnie że będzie wentylacja wymuszona. Nie ma co mnożyć dodatkowych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamentujecie nad tym gazem, jakby to jakieś masakryczne koszty były. Prąd też drożeje i dyskusja o wyższości jednego nad drugim to takie moim zdaniem puste gadanie. Jak sobie ocieplę dobrze dom, to mniej zapłacę. Porównywać ... lub wyśmiewać będziemy swoje rozwiązania za kilka lat, jak pomieszkamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...