Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wełna czy styropian?


Recommended Posts

Lamentujecie nad tym gazem, jakby to jakieś masakryczne koszty były. Prąd też drożeje i dyskusja o wyższości jednego nad drugim to takie moim zdaniem puste gadanie. Jak sobie ocieplę dobrze dom, to mniej zapłacę. Porównywać ... lub wyśmiewać będziemy swoje rozwiązania za kilka lat, jak pomieszkamy.

 

Podobała mi sie ta wypowiedź:) Jednakże sa tacy co mnie ostatnio przekonywali że za 1000 zł mozna ogrzać dom prądem na cały sezon...... :) - bo dobrze ocieplony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 490
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przeczytaj wątek "Mój dom pasywny"

 

Ale to jest mały domek, otoczony lasem, w najcieplejszym rejonie Polski. Wszyscy się tym podniecają jakby było czym. W Paryżu widziałem pojedyncze szyby w oknach, bo te kilka dni zimą się farelką dogrzewają. W Holandii i Belgii podobnie.

Chcesz mieć duże okna od północy? Zapomnij o pasywnym. Chcesz mieć przejście do garażu z domu? Zapomnij o pasywnym. Chcesz mieć kominek? Zapomnij o pasywnym. Itd, itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj wątek "Mój dom pasywny"

 

To "trochę" inna inwestycja, nikt tu często pasywnego nie stawia. Liczy się ekonomia wykonania, bo co z tego, że wydam na pasywniaka 800tys. i nie będę go potem grzał, jak moje dzieci będą jeszcze ten dom spłacać. Rozsądek przy budowie, chyba ,że mam kaprys i dużo kasy. Nieuzasadnione jest ekonomicznie, jako zwrot z inwestycji zbytnie pogrubianie ocieplenia, bo nie wyzeruje się ta inwestycja, o zysku nie mówiąc. To "eko" jest jednak zaje...ście drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się podczepię pod wątek. Budujemy dom, projekt indywidualny, parter ściana trójwarstwowa, góra dwuwarstwowa- taka trochę nowoczesna "stodoła". Grubość ścian 25 cm, ocieplenie 15 cm. W projekcie jest wełna, ale coraz częściej myślę, czy nie zastąpić jej ( czysto z powodów ekonomicznych) styropianem. Czy będzie to z dużą szkodą dla właściwości termicznych domu? albo ewentualnie łączenie- parter w wełnie, góra w styropianie. Jeżeli ma to znaczenie- w domu będzie wentylacja mechaniczna. Jeżeli wełna to jaką polecacie?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Możesz zamienić na styropian. Pamiętaj o kotwach ze stali nierdzewnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "trochę" inna inwestycja, nikt tu często pasywnego nie stawia. Liczy się ekonomia wykonania, bo co z tego, że wydam na pasywniaka 800tys. i nie będę go potem grzał, jak moje dzieci będą jeszcze ten dom spłacać. Rozsądek przy budowie, chyba ,że mam kaprys i dużo kasy. Nieuzasadnione jest ekonomicznie, jako zwrot z inwestycji zbytnie pogrubianie ocieplenia, bo nie wyzeruje się ta inwestycja, o zysku nie mówiąc. To "eko" jest jednak zaje...ście drogie.

 

Chłopie mar1982kaz tego nie zrozumie............ poifilozofować sobie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo rzeczy nie zrozumiesz...

Groszkowcom ciężko jest tłumaczyć co to jest zapotrzebowanie domu na ciepło :)

Że 40kWh/m2/rok w domu 120m2 znaczy zużycie 4800kWh za sezon grzewczy na ogrzewanie a to się równa 1920zł co przekłada się na 2t wungla przy braku syfu w kotlowni i pełnym komforcie grzania a przy tym oszczędności na kominie i kotłowni oraz na miejscu na składowanie tych 2t opału :)

 

świętya racja!! ciekawe jak to zakwestionuje?? pewnie napisze że wszyscy piszą bzdury i że OZC to pic. albo tak jak napisał mi w jednym z tematów

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?204096-grubo%C5%9B%C4%87-styro-a-grubo%C5%9B%C4%87-wylewki&p=5403072#post5403072

, że mój domek 126metrowy to nie dom a "mieszkanie" i dlatego będe płacil mało za tą moją "chałupkę"

Jedna osoba pisała tu że paywniak to koszt - 800tys- ok może i tak ale autor tamtego wątku (mój dom pasywny)podaje dokładne koszty dodatkowych izolacji i raczej wychodzi zupełnie inna kwota. poza tym budowa domu mocno energooszczędnego to koszt o wiele tańszy niż "pasywniaka"

Edytowane przez mar1982kaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świętya racja!! ciekawe jak to zakwestionuje?? pewnie napisze że wszyscy piszą bzdury i że OZC to pic. albo tak jak napisał mi w jednym z tematów

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?204096-grubo%C5%9B%C4%87-styro-a-grubo%C5%9B%C4%87-wylewki&p=5403072#post5403072

, że mój domek 126metrowy to nie dom a "mieszkanie" i dlatego będe płacil mało za tą moją "chałupkę"

Jedna osoba pisała tu że paywniak to koszt - 800tys- ok może i tak ale autor tamtego wątku (mój dom pasywny)podaje dokładne koszty dodatkowych izolacji i raczej wychodzi zupełnie inna kwota. poza tym budowa domu mocno energooszczędnego to koszt o wiele tańszy niż "pasywniaka"

 

Z tą kwotą pasywniaka dałem przykład- pewnie, że może być taniej, nie wszyscy budują "pałace" jak Xerses ;) To co ja mam mówić o swoich 116m2 użytkowych: komórka? OT - Kiedyś się mówiło, że jak facet ma duży samochód, to ma co innego małe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za parę miesięcy to nie będą już tylko teorie a praktyka ;)

Nie omieszkam zapodać rachunku i zdjęcia licznika :)

 

Ech nie mogę się wprost doczekać :) Powiem tak. Nie mam nic do docieplania, grzania prądem itd. Każdy robi jak uważa , jak mu pozwalają finanse, zasobność wiedzy itd. Forum traktuję jako odnośnik- za dużo tu mających w czymś interes. I każda porada jest prze ze mnie traktowana z przymróżeniem oka. Nie mniej powiele jednego gościa który mnie kiedys zrugał za wypowiedź typu "okna Hekaplast są najlepsze". Najpierw sie oburzyłem - bo akurat ta firma to jeden z najlepszych - więc sie zastanawiałem po kiego sie wcina - potem sie okazało że gość też to poleca. Skąd jego nerw? A no z tego że stwierdzeniem że coś jest naj nie wnoszę nic prócz polemiki. Tak samo z dociepleniem i prądem. Nie mozna mówić że trzeba docieplać na maksa bo to sie opłaca - skoro każdy ma inne warunki, możliwości, wielkość domu, i wiele innych czynników. A wielu niestety - nie pójdzie w megaocieplanie- bo kredytu braknie. Ot tyle w temacie. Kolega od prądu z tego i innego watku przyładował obliczeniami wykonanymi przez specajaliste od czegość tam. Fajnie oby mu się sprawdziło i rzeczywiście tak wyszło. Czas pokaże czy faktycznie. :D Ja na razie zostane przy swoim - ale bynajmniej na siłe nie będe nikogo przekonywał do prądu czy ekogroszku itp rozwiązań.

Pozdro i do zobaczenia na kotłach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Cały czas czytałem, że styropian jest tańszy od wełny, natomiast ostatnio szukałem wełny na poddasze i okazuje się, że jest na odwrót.

Np. od Knaufa styro http://allegro.pl/styropian-knauf-042-fasada-super-cena-i2437204928.html

koszt - 130zł m3 brutto

wełna (cieplejsza) http://allegro.pl/welna-mineralna-knauf-szklana-gr-20-cm-039-i2437535152.html

koszt - 102zł m3 brutto

 

Czy sam montaż jest o tyle droższy, a może do ocieplenia elewacji stosuje się inną wełnę?

Firma i sprzedający pierwsi z brzegu, wełnę można jeszcze lepszą w tej cenie kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas czytałem, że styropian jest tańszy od wełny, natomiast ostatnio szukałem wełny na poddasze i okazuje się, że jest na odwrót.

Np. od Knaufa styro http://allegro.pl/styropian-knauf-042-fasada-super-cena-i2437204928.html

koszt - 130zł m3 brutto

wełna (cieplejsza) http://allegro.pl/welna-mineralna-knauf-szklana-gr-20-cm-039-i2437535152.html

koszt - 102zł m3 brutto

 

Czy sam montaż jest o tyle droższy, a może do ocieplenia elewacji stosuje się inną wełnę?

Firma i sprzedający pierwsi z brzegu, wełnę można jeszcze lepszą w tej cenie kupić...

 

Jak użyjesz tej wełny do elewaji to będzie pierwszy :) Na elewacje musi byż wełna "twarda" w płytach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...