Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

a jednak - wodór w instalacji CO


daggulka

Recommended Posts

uzupełnialiśmy wodę naczyniem wyrównawczym żeby zobaczyć-zmierzyć ile tak naprawdę wody nam brakowało w instalacji ...do pełna wlaliśmy około 12 litrów (może nawet trochę więcej) i jest do max

 

wskaźnikiem ilości wody w instalacji faktycznie u nas był zawsze zegar - dlatego, że instalator kładł dużą wagę na to, zeby na zegarze było zawsze 0,4 - i tego się trzymaliśmy :roll:

 

chałupa nam się trochę wychłodziła , więc zwiększyliśmy temp. zadaną na 60st. ,a wody w zasobniku na 55 , pompa na 2, termostaty podłogówek na 2 , termostaty w domu zależnie od pokoju (3 do 4) ....piec rozpaliliśmy , na razie hula normalnie - znaczy hula bez przerwy bo zanim nadgoni temperatury w domu to trochę czasu upłynie :roll:

 

a ja zwijam żagle , zabieram rodzinę i jadę na obiadek do mamusi ...mam nadzieję, że będę miała do czego wrócić i mi chałupa nie wybuchnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 330
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dagmara - skoro w instalacji było tyle "luzu" nie dziw się że spadło cisnienie. Dobiłaś - OK. Odpowietrzniki muszą być popuszczone (te piździki :p ) wtedy pracują - przez ten piżdzik wydostaje sie powietrze w instalacji - jak odkręcisz go ma maxa zacznie lac sie woda :) - tak więc mam byc troszeczke popuszczony.

Nic sie nie martw powinno wszystko zacząc hulać - wyglada to troszeczke na źle odpowietrzoną instalację....

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłam ...chałupa stoi .... znaczy nic nie wybuchło :wink: :lol:

 

Pochodziłam po poddaszu - poodpowietrzałam grzejniki - mimo tego, iż wszystkie grzały prawidłowo jednak wolałam sprawdzić i w 4 na 5 było powietrze czy ten cały wodór (w zapałkę i płomyk już się nie bawiłam :wink:).

Grzejniki nadal szumią /piskają do wyboru do koloru -kto co lubi :wink: :lol: .

Zmniejszyłam temperaturę zadaną na piecu do 55 i na wymienniku do 50, bo przyjechałam i piec jeszcze nie był rozhulany - w domu już ciepło, na dworze kolosalnych mrozów niet, więc zmniejszyłam temp.

 

Ewoo ... na szczęście mam wykonany przelew ze zbiornika wyrównawczego do kanalizy :wink: .

 

Sebek ... no własnie dużo dziś myślałam o tym i tak kombinowałam w tę stronę - że po odkręceniu wieczorem tego piździka zakręconego - w nocy z instalacji zeszło powietrze i spadło ciśnienie wody , dlatego piec się wygasił :roll: . Natomiast to co schodzi to i tak przecież chyba nie jest powietrze, bo się zapaliło - więc tak czy siak i tak trza wlać inhibitor.

 

Na tą chwilę wszystko mam pod kontrolą (przynajmniej tak mi się zdaje :wink: :D ). Czyli że dootrwamy do przybycia hydraulika :lol: .

 

Bardzo dziękuję wszystkim za wpisy i rady - po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu , że na forum mamy wspaniałych pomocnych ludzisków na których można liczyć w kryzysowej sytuacji http://colamyloveblog.blox.pl/resource/buziak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

selimm ... daj mi na priv imie i nazwisko gościa co Ci robił to ci powiem czy to ten sam :wink:

kuźwa... nie wiem jak Ty , ale mnie już nerwy wysiadają :evil:

nie działa to tak jak trza ..... termostat podogówek ustawiłam na 3 i nieco się ruszają z tego co czuję pod stopami .... natomiast piec zaś się rozhulać nie może, bo kuźwa pewnie na te podłogówki ciśnie :evil:

 

wiem czego mi trzeba- trzeba mi kogoś kto zna się na tych piecach , kto spędzi u mnie pół dnia , pokaże w praktyce jak to dziadostwo obsługiwać i ustawiać coby dobrze było , z czym się wiąże jak se włącze to a z czym jak se zmienię tamto :roll: .... co prawda instalator przy montażu opowiadał nam to i owo - ale wtedy "na sucho" , bez praktyki to mógł równie dobrze po chińsku do mnie p.... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewoo ... na szczęście mam wykonany przelew ze zbiornika wyrównawczego do kanalizy :wink: .

 

hmm.... ZTCW przelew zbiornika wyrównawczego nie powinien być skierowany bezpośrednio do kanalizy gdyż przy zagotowaniu wody w kotle jak poleci do kanalizy wrzątek może uszkodzić rury PCV.

 

Wylot przelewu powinno się kierować np na posadzkę żeby woda po wstępnym schłodzeniu na podłodze spłynęła sobie kratką kanalizacyjną...

 

tak przynajmniej tłumaczył mi "fachowiec" - być może coś ściemniał bo osobiście jakoś nie widzę możliwości zagotowania wody w kotle na ekogroszek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daggulka też swojego kotła odpaliłem po raz enty i nawet mi nie wspominaj z ustawieniem tego dziada ,chyba osiwieje zanim mi się to uda

ile czasu potrzebuje twój kocioł by nagrzać całą instalacje i przejść w czuwanie ?

 

Mam zębca kp20 i on nigdy nie przechodzi w stan czuwania, mam tak ustawione że jak dojdzie do zadanej temp. to trzyma ją cały czas w odchyłkach +/- 0,5*C.

Próbowałem ustawień takich że przechodził w stan czuwania ale wtedy mocno dymił i palenisko było bardzo osmalone. A jak macie kotły żeliwne to tym bardziej w czasie czuwania wam sie zasyfią te wszystkie wypustki żeliwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daggulka też swojego kotła odpaliłem po raz enty i nawet mi nie wspominaj z ustawieniem tego dziada ,chyba osiwieje zanim mi się to uda

ile czasu potrzebuje twój kocioł by nagrzać całą instalacje i przejść w czuwanie ?

 

Mogę... Ci zrobić szkolenie

- zaczynamy- od czyszczenia kotła ,znaczy Ty zaczynasz 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...