Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Jan-Gaz opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widziałem tą centralę na zywo i moim zdaniem jest to solidna konstrukcja, dobrze wygłuszona , ocieplona, podgrzewna tacka kondensatu, wentylatory u góry , wszystko ładnie dopracowane, spasowane itp. brak bypasu tylko kaseta letnia, brak osobnej regulacji wentylatorów, wymiennik krzyzowy heatex

Moim zdaniem wentylatory mogłyby byc stałoprądowe.

Krótko: dobra relacja jakość - cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pradozernosc to max 210W, a na 1 biegu to 50W. Fakt ma troche wad - silnik nie na prad staly (ale za to ma 5 biegow), brak automatycznego bypassa, sprawnosc do 70%. Jednak cena jest w granicy moich mozliwosci 3000 i dlatego jest moim glownym faworytem.

 

Ciekawi mnie jego awaryjnosc i czy wystapily komus przypadlosci jak w dospelu (wycieki) lub inne awarie?

 

ms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pradozernosc to max 210W, a na 1 biegu to 50W. Fakt ma troche wad - silnik nie na prad staly (ale za to ma 5 biegow), brak automatycznego bypassa, sprawnosc do 70%. Jednak cena jest w granicy moich mozliwosci 3000 i dlatego jest moim glownym faworytem.

 

Ciekawi mnie jego awaryjnosc i czy wystapily komus przypadlosci jak w dospelu (wycieki) lub inne awarie?

 

ms.

 

Gdzie znalazłes te dane na temat poboru mocy, bo ja jakos nie moge znaleźć :oops:

 

Ciekawe czy można zamontować bardziej oszczędne wentylatory (czy mają w swojej ofercie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

No i stalo sie. Kupilem rekuperator Jan-Gaz. Wersja 350+bypass przestawiany dzwigienka (byc moze przerobie na automat z malym sterowniczkiem temperaturowym)+programator tygodniowy.

Wykonanie i izolacja termiczna wyglada na solidna. Na razie uruchomilem go na "sucho" i wydaje sie byc cichy. Co prawda nie mam porownania do innych rekuperatorow ale w porownaniu do wentylatora lazienkowego jest duzo ciszej.

Urzadzenie wyglada na dopracowane. Jedyny minus jak na razie to slabo zabezpieczony rekuperator do transport (przesylke dostalem kurierem). Rekuperator instalowany bedzie najprawdopodobniej w wiosne/lato - wtedy zobacze jak dziala w normalnych warunkach.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 months później...

Witam,

 

Dostałem ofertę na reku:

http://jan-gaz.com.pl/rekuperatory_0_Dane_techniczne

wersja:

WNW0500PBE2 z zastosowanym wymiennikiem przeciwprądowym oraz wbudowanym ręcznym bypassem.

 

Zastanawiam się jak wypada to urządzenie w porównaniu do:

BRINK Renovent HR Large 400 ?

 

Czy ktoś ma już działającą instalację na jan-gazie?

 

pzdr

Krzych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 3 weeks później...

Witam,

 

Poboru prądu nie jestem w stanie zmierzyć ( nie mam sprzętu ) - pozostaje mi wiara że, zgodnie z opisem bierze od 50W na 1 biegu do 200W na piątym.

 

Jest cichy - słychać go tylko w kotłowni ( mam nietypowe rozwiązanie gdzie reku dmucha bezpośrednio w obudowę kominka i dalej na pokoje - co wymagało wygłuszenia obudowy kominka dodatkową warstwą wełny )

Żadnych szumów w pokojach, łazienkach i kuchni - instalacje robiłem na rurach spiro dospela

 

Co do temperatur

 

na dworze 6,7 ( GWC prowizorka - tylko rura ok. 9m. do rozbudowy na żwirowy rzeczywista temp. na dworze 0,4 st. )

w domu 20,5

do domu dmucha 18,5

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...