Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Jan-Gaz opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A to znaczy, że fabrycznie nie jest montowany? To po co w takim razie w menu pojawia się taka pozycja?

Można gdzieś taki czujnik kupić i samemu podłączyć /sterownik e5/.

pozdr tolo

 

jedne mają a drugie nie ...:p

można kupić w J-G i podpiąć w tym pudle na centrali ( pozycja B3 bodajże ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się do wymiany filtrów i niespodzianka - u mnie prawie wymiennik zamarzł. WTF ? Jangaz WNW0420PB. Wentylatory AC. Chodzi cały czas na 1 biegu (oczywiście tylko przez część czasu, bo co chwila włącza mu się rozmarażanie - jak widać w moim przypadku nieskuteczne...).

 

Mam niską wilgotność w domu i może jakimś rozwiązaniem byłoby przydławienie nawiewu z czerpni ?

zam_wym_26_01_2013_web.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ogólne pytanie. Na jakiej podstawie system sterujący rozpoczyna cykl odmrażania? Chyba nie ma żadnego czujnika w wymienniku a jedynie na powietrzu wlotowym a to stanowczo za mało. Moim zdaniem jest to niedopracowanie konstrukcji.

 

Panowie a co by było jakby był wymiennik krzyżowy ? Zamarzł by tez ? Gdzies ktoś pisal że krzyżowe lepsze na mrozy. Może warto kosztem niższej sprawności zapłacic mniej za centrale z takim wymiennikiem? Jak to prawda oczywiście z tym zamarzaniem ...

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj tak wymiennik wyglądał

http://img228.imageshack.us/img228/4810/wymiennik.jpg

 

Reku jest na nieocieplonym strychu.

W innym wątku poruszony został temat dotyczący skraplania się (moczenia, zamarzania) za wyrzutnią. Ponoć dotyczy to niewielu przypadków.

Piszcie jak to u Was wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydławienie na czerpni powinno poprawić sytuację, można się o to pokusić tym bardziej gdy w domu jest sucho ale dobrze to zrobić z anemometrem

Nie rozumiem. Wszyscy instalatorzy powtarzają że instalacja ma mieć małe opory powietrza, dobrze zaprojektowana a tu nagle czytam, że trzeba przydławić czerpnię. hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że u mnie filtr wywiewu był bardzo brudny, to pewnie też pogorszyło sprawę (przyspieszyło zamarznięcie). Na razie dałem na wywiew filtr EU3 a na nawiew kanapkę :filtr z tkaniny EU4+EU7 licząc że ona istotnie zwiększy mi opór na nawiewie. Będę obserwował sytuację, aczkolwiek mrozy mają zelżeć więc warunki będą też inne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Wszyscy instalatorzy powtarzają że instalacja ma mieć małe opory powietrza, dobrze zaprojektowana a tu nagle czytam, że trzeba przydławić czerpnię. hmm

trzeba zrobić dokładnie to co robią te super wypaśne aby nie zamarznąć ...

czyli zmienić proporcję powietrza nawiewanego do wyciąganego...

dużo ciepłego wylata a mało mroźnego wlata, spada sprawność całego systemu ale przez to nie zamarza ...

ekstremalnie to jeszcze by-passa otwierają ...;)

 

tak właśnie wygląda te 90 i więcej % w rzeczywistości ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innej drogi nie ma. Instalując rekuperator chyba każdy spodziewał się tego, że jak go wychłodzi mroźnym powietrzem to zamarznie więc nie ma co teraz desperować tylko sprawnie rozmrażać (chyba tylko duży spiralny potrafi sobie z tym bez różnych sztuczek poradzić chociaż też widziałem fotki z zamarzniętymi bartoszami).

Ty jasiek chyba nie masz rekuperatora?

a GWC to nie rekuperator ...???

he he...

nie mam takiej potrzeby, sam widzisz dlaczego ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj tak wymiennik wyglądał

http://img228.imageshack.us/img228/4810/wymiennik.jpg

 

Reku jest na nieocieplonym strychu.

W innym wątku poruszony został temat dotyczący skraplania się (moczenia, zamarzania) za wyrzutnią. Ponoć dotyczy to niewielu przypadków.

Piszcie jak to u Was wygląda

 

Michał, to Tak wygląda pomimo GGWC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co by było jakby był wymiennik krzyżowy ? Zamarzł by tez ? Gdzies ktoś pisal że krzyżowe lepsze na mrozy. Może warto kosztem niższej sprawności zapłacic mniej za centrale z takim wymiennikiem? ...

Z tego co się dowiedziałem w Jan-Gazie, w ciągu 3 miesięcy ma ruszyć produkcja reku z obrotowym wymiennikiem ciepła. Ktoś obeznany w temacie mógłby przedstawić wady i zalety takiego wymiennika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...