Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Jan-Gaz opinie


Recommended Posts

Kolosalne.

To tak jakbyś chciał nazwać pociąg samochodem albo odwrotnie bo i jednym i drugim przemieścisz się z punktu a do b.

Nie jasiek, nie masz rekuperatora, masz gwc.

przecież nie chodzi o to czy mam rekuperator czy nie...;)

 

całe lato pompuję tam cieplejsze powietrze niż ma grunt więc zostawiam tam energię...

całą zimę pompuje tam chłodniejsze powietrze i je ogrzewam częściowo tą energią z lata ...

przyjrzyj się jak działa wymiennik obrotowy...:p

GWC to taki wymiennik tyle że w nim leci cały czas w jedną stronę i cykl jednego obrotu trwa cały rok ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jasiek, nie mieszaj - rekuperator to rekuperator, GWC to GWC a kolektor to kolektor - jedno pobiera energię z wywiewanego powietrza, może być obrotowe, przeciwprądowe, entalpiczne itp., drugie z gruntu i tez ma kilka odmian a trzecie z promieniowania słonecznego więc nie ma co dorabiać do tego niepotrzebnych teorii.

jak zwał tak zwał...;)

http://definicja.net/Rekuperacja-definicja

a to czy energię złapałem ze słońca ,gruntu, czy powietrza wywiewanego nie ma znaczenia...

 

liczy się sprawność całości ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież nie chodzi o to czy mam rekuperator czy nie...;)

 

całe lato pompuję tam cieplejsze powietrze niż ma grunt więc zostawiam tam energię...

całą zimę pompuje tam chłodniejsze powietrze i je ogrzewam częściowo tą energią z lata ...

przyjrzyj się jak działa wymiennik obrotowy...:p

GWC to taki wymiennik tyle że w nim leci cały czas w jedną stronę i cykl jednego obrotu trwa cały rok ...;)

 

radykalna teoria i śmiała, ale "nie idźcie tą drogą Jasiek " :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Tu jest ten podstawowy błąd logiczny - wylata i jest bezpowrotnie tracone więc nie ma nic do sprawności bo ta w takim układzie zależy od Twojej temperatury w domu... a jak ktoś chce mieć 30stC albo 10stC?;)

a z ziemi uzyskiwane ...;)

tak się jakoś składa że większość chce te ok.20*...:p

jak bym utrzymywał 10* w chałupie to na dzień dzisiejszy mam 100% sprawności systemu...;)

 

pamiętaj jak już będziesz liczył super sprawność swojego rekuperatora przy np. -15* to nie zapomnij odjąć tej energii z GWC bo przecież nie twoja ...;)

i spróbuj uzyskać te szumne 90%i więcej sprawności centrali przy tych -15*...

najlepiej tak przez całą dobę pracy na powiedzmy 50% wydajności centrali ...:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzysk to nie odzysk... oj jasiek, jasiek... myślałem, że coś więcej a upartyś jak baran;)

Ja dziękuję za taką dyskusję bo to gadka jak z niewidomym o kolorach:)

kszhu... przecież ja dokładnie wiem o co chodzi...;)

pokazuję tylko co jest warte dobre GWC...

a jak nie wiele warta centrala z rekuperatorem BEZ GWC ...;)

 

no ale najpierw trzeba kilka lat pomieszkać aby można było coś stwierdzić ...

ty jak na razie to widzisz tylko te % na papierze ...( to tak odnośnie rozmowy z niewidomym...;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty mieszasz! Chłopie, ogarnij się... nie przykrywaj jednego tematu drugim!

Ja piszę o tym, że nie każdy się zna i sobie zaprojektuje oraz zrobi tylko będzie szukał na rynku i trafi w google na pierwszą stronę f-my, która policzy sobie sowicie za te ustrojstwa.

Albo piszesz na temat albo ja dziękuję:)

jak się nie zna ...

to niech się pozna...

albo niech daje się ostrzyc ...;)

 

i ja też dziękuję...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam ten wątek, poboczne o problemie zamarzania również i końcową wymianę zdań to nie wiem czemu Jaśkowi próbujecie coś zarzucić. Liczy się efekt końcowy w postaci zysku/uzysku, a nie czy jedziesz pociągiem czy samochodem. Moje GWC też przynosi powietrze o temp. około 10 stopni i gonione dwoma wentylami nie przynosi mniej korzyści niż rekuperator(i tak mam zamiar go zamontować). Jeśli teraz w obecne mrozy prześledzić skuteczność i efektywność tych central to się okaże, że i wspomniany Bartosz szału nie robi, o czym można na tym portalu poczytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co GWC za 20k, skoro bardzo dobrze działa prosty wymiennik ceramiczny z kilkudziesięciu bloczków ceramicznych (i nie żre prądu do działania)?

A jeśli montuje się GWC, to po co wydawać 2x więcej na reku Bartosz (który bez GWC zamarza podobnie jak Janek i inne rekuperatory)?

 

Nie warto jeździć po bandzie dolnej (3k za instalację z montażem?! :-) ), po górnej szkoda kasy (40k za wentylację do domku 120m2), trzeba wszystko przemyśleć i wypośrodkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w piekarni prosisz o chleb to dostajesz bułki?;)

Takie gadanie podpada pod ustawę o języku polskim... mi się nie chce tego ciągnąć...

 

Jasiek Ci tłumaczy, że montując GWC, masz efekt końcowy zbliżony do tego gdy montujesz reku. Ja to tak odbieram i się z tym zgadzam. Tematu nie ma co ciągnąć. GWC to na pewno nie reku, bo nie zamarza : ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie z tym nie polemizuję, wręcz się zgadzam ale nie twierdzę uparcie, że GWC to rekuperator:)

 

Mi się wydawało, że od początku było wiadomo o co chodzi. A GWC można i zamrozić i "zagotować". To drugie mi się już zdarzyło latem. Ale tak jest gdy komuś brak umiaru w korzystaniu z dobrodziejstwa : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...