Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Jan-Gaz opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nic. Mi się natomiast podoba jak nydar się wykręca od niewygodnych odpowiedzi: "nie będę tłumaczył bo i tak nic nie z/rozumiesz". Matactwo w czystej postaci!

Normalny, szczery facet przyznałby się do błędu ale nie nydar;)

 

Czego ty znowu nie pojmujesz? Pytaj byle z sensem.

 

ps. Filtr wstępny na czerpni GWC o prześwitach 2mm x 50mm obrasta pajęczyną a na pajęczynie osadza się kurz który zatyka wlot powietrza i ogranicza przepływ powietrza.Oczywiście w instalacji która działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209140-Wentylacja-hybrydowa-WMG

 

Poczytaj ale ze zrozumieniem , jak doszło od 30m3/h do 75m3/3 osoby.

Swoją drogą to 25m3/osobę w stosunku do tego co sugeruje norma to i tak przełom .Podkreślam ,sugeruje bo normy mogą tylko sugerować.

 

ps. pajęczyny u ciebie nie ma bo nawet pająki cię nie lubią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka w ksztacie stozka, jak filtr w lepszym aucie, nic nie ma szans na tym wylegiwac sie; jak bede mial ochote to zdemontuje obudowy swoich czerpni i zrobie foto.

 

ps. pisze z jakiegos dziwacznego linucha w ktorym nie moge ustawic pl znakow

 

byłbym wdzięczny za foto. Na chwilę obecną muszę się zastanowić jak zabezpieczyć czerpnię bo jeszcze WM nie odpaliłem (nadal wykańczamy i nie mieszkamy).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie jakoś od dawna nie ma żadnej pajęczyny bo jak instalacja właśnie DZIAŁA to w wichurze żaden insekt pajęczyny nie buduje. Ale to trzeba sprawdzić a nie gawędzić jak zwykle.

 

100_0857.jpg

 

Czerpnia po dwóch latach. Siatkę wywaliłem i teraz wyciągam muchy z filtra.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Wyciągam temat, może ktoś mi pomoże?

 

Mam sterownik RMC20, mam GWC. Nie rozumiem, dlaczego, mimo niższej temperatury w GWC niż w domu sterownik nie włącza bypasu, tylko powietrze leci przez wymiennik.

 

Dokładne parametry:

temperatura zadana ZAD=23

temperatura TEMP=28,4

 

t. zewnętrzna B1=32,9

t. GWC B4=20,6

t. wywiewu B3=28,5

t. wymiennika B2=24,9

 

Parametry Nawiewu MIN =4, MAKS=56

Parametry Grzania HDIS =13

Parametry Chłodzenia CDIS=5

Nagrzewnica wstępna t. zadana =-5,0

Parametry wymiennika ELIM=005 t. mierzona=24,9

By-pass i GWC BYPASS=AUTO, GWC=AUTO

Wentylatory FCOEF=1,00

Wentylatory STOP 060 sec

Kalibracja pomiaru OFS=00,0

 

Na koniec informacje:

RMC20 ver 3.3

ERC20 ver 2,6

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Wyciągam temat, może ktoś mi pomoże?

 

Mam sterownik RMC20, mam GWC. Nie rozumiem, dlaczego, mimo niższej temperatury w GWC niż w domu sterownik nie włącza bypasu, tylko powietrze leci przez wymiennik.

 

Dokładne parametry:

temperatura zadana ZAD=23

temperatura TEMP=28,4

 

t. zewnętrzna B1=32,9

t. GWC B4=20,6

t. wywiewu B3=28,5

t. wymiennika B2=24,9

 

Parametry Nawiewu MIN =4, MAKS=56

Parametry Grzania HDIS =13

Parametry Chłodzenia CDIS=5

Nagrzewnica wstępna t. zadana =-5,0

Parametry wymiennika ELIM=005 t. mierzona=24,9

By-pass i GWC BYPASS=AUTO, GWC=AUTO

Wentylatory FCOEF=1,00

Wentylatory STOP 060 sec

Kalibracja pomiaru OFS=00,0

 

Na koniec informacje:

RMC20 ver 3.3

ERC20 ver 2,6

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Gwc masz 20,6 a nawiewa do domu Ci 28,5 C??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja też mam ten problem z bypassem. Zgłaszałem go do producenta w 2013 roku . Odpowiedź od producenta sterownika była jak poniżej. Niestety nie rozwiązało to problemu i bypass, jak to ktoś napisał "chodzi jak chce".

 

"...Jeżeli chodzi o sterowanie bypassu o którym klient pisze, to klient musi jeszcze sobie obniż parametr „MIN” która określa minimalną temperaturę na nawiewie. Obniżenie tylko temperaturę zadaną do 12C nie załączy bypassu jeżeli minimalna temperatura nawiewu jest ustawiona np. 15C. Mimo że na wyciągu jest 23C to temperatura zewnętrzna 16C jest wartością blisko minimalnej dopuszczalnej granicy i sterownik blokuje chłodzenie żeby nie dopuszczać do spadki temperatury na nawiewie do 15C. Więc klient musi obniżyć parametr „MIN” np. do 12C i wtedy wszystko będzie dobrze. Sterowanie odbywa się na podstawie dwóch czujników nawiew i wyciąg a nie tylko wyciąg...."

 

Ja mam wcześniejszą wersję sprzętu sterownika i miałem update softu na jesieni 2013 (wtedy gdy zgłaszałem problem z bypassem) - wersja softu z marca 2013. Niestety latem tego roku przekonałem się, że to nie rozwiązało problemu. Niestety u mnie wysłanie sterownika = konieczność odpięcia rur od reku (uszczelnione taśmą klejącą) oraz zdjęcie reku z półki (reku jest na półce pod sufitem) więc nie palę się tak do tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, rano o 4 powietrze szło przez wymiennik, mimo że na dworze było w miarę chłodno, po zmniejszeniu HDIS do 20*C włączył się bypass, ale o 10 dalej szło przez bypass i musiałem ręcznie przestawić, bo na dworze było już 26*C. Teraz dałem auto i idzie przez wymiennik, no ale to jest bez sensu, jeśli i tak muszę ręcznie kontrolować 2 razy dziennie... Szkoda, że nie można ustawić w konkretnym programie bypass.

Swoją drogą sterownik czasem nie widzi 3 programu i wyłącza mi rekuperator całkiem (komunikat, coś tam poza zegarem), dzieje się tak chyba wtedy, gdy 3 program zaczyna się wcześniej niż 2 poprzednie (tzn. 7-21, 21-4, 4-7), albo gdy zaczyna się przed północą, a kończy po.

Całe to sterowanie i czujniki temperatury można o kant d... potłuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...