Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Jan-Gaz opinie


Recommended Posts

Są streowniki po 200.

PIczman, piszesz o 1000 zł a sterownik do Bartosza za 2200?

 

Patrzyłem właśnie na aktualny cennik na stronie Jan-Gaz i nigdzie tam nie ma napisane, że za sterownik jest dopłata 1kpln. Różnice w cenach są tylko przy wersji z bypassem lub bez. Z cennika można wywnioskować, że reku są już w komplecie ze sterownikiem więc nie wiem skąd piogronma takie dane.

 

tak a propos to dyskusja znów schodzi na poboczne tematy pomijając podstawowy :) "Reku. Jan-Gaz opinie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rekuperator Jan-Gaz WNW0 350 PB E2/E3 DC

Wentylatory prądu stałego - Wentylatory są bardzo ciche i nie wymagają żadnych tłumików hałasu jeżeli

instalacja częściowo wykonana jest giętkimi kanałami typu flex – w tym wypadku odcinek od rekuperatora

do rozdzielacza

By-pass automatyczny - przestawiany jest samoczynnie siłownikiem wg programu wpisanego do pamięci

sterownika

System odraszania zrealizowany jest poprzez wyłączenie wentylatora nawiewnego na 5 minut i

przełączenie wyciągu na najwyższy bieg bez względu na jakim urządzenie pracowało wcześniej wg

programu. Czas do zakończenia odszraniania wyświetlany jest na programatorze.

Tace ociekową i odprowadzenie skroplin - Podgrzewanie tacy regulowane jest płynnie układem

elektronicznym. Maksymalny pobór mocy 5 W.

Wymiennik przeciwprądowy, aluminiowy z profilowanymi płytami powodującymi turbulencje

przepływajacego powietrza firmy HATEX

Filtry- Ramki filtrów wykonane sa z profili aluminiowych w których umieszczono wkład filtrujacy klasy EU4.

Duża powierzchnia filtrów 1200 cm2

Sterownik z wyswietlaczem i programatorem. wyswietlane sa; dzien tygodnia, godzina, wykres

wydajnosci w postaci słupków wyłaczenia centrali, lub pracy na poszczególnych biegach od 1 do 5 danego

dnia, informacja o otwarciu lub zamknieciu przepustnicy by-passu, informacja o poborze powietrza z GWC

lub z czerpni zewnetrznej, informacja o zabrudzeniu filtra, informacja o odszranianiu wymiennika i

podgrzewaniu tacy ociekowej, oprócz programu dobowo tygodniowego programowanego co godzine

posiada 2 dodatkowe programy umożliwiajace chwilowe ustawienie innej wydajnosci aniżeli jest w

programie,istnieje ponadto możliwosc ustawienia z poziomu sterownika wydajnosci każdego z wentylatorów

proporcionalnie lub nieproporcionalnie do 20%

Obudowa wykonana jest z blachy ocynkowanej, malowana natryskowo. Dekle boczne odejmowane z

obydwu stron.Izolacja wykonana jest z prasowanego włókna szklanego na folii aluminiowej (Climaver)

Grubosc izolacji do 70 mm

cena 5750 zł netto

System kanałów nawiewnych i wyciagowych wraz z montażem (system kanałów, czerpnia, wyrzutnia,

nyple, opaski , tasmy , szpilki , połaczenia , anemostaty, trójniki, zweżki itp)

Dostawa i montaż centrali wentylacyjnej firmy Jan-Gaz (posadowienie, podłączenie elektryczne,

uruchomienie i regulacja układu wentylacyjnego)

cena 8050 zł netto

Gruntowy Wymiennik Ciepła

(wypełniony 30% mieszanka glikolu propylenowego)

Rury Wavin Pe40, kl. Pe-100, SDR17, PN10 – 200 m

Chłodnica/nagrzewnica kanałowa SALDA AVA200, 2,2kW, Pompa obiegowa Grundfos UPS 25-40 130

Przepustnica szczelna T 200 z siłownikiem Belimo, układ sterujacy lato/zima z czujnikami

temperatury,ementy złaczne, mocujace, dyble, wkrety, kolanka, złaczki, opaski zaciskowe

+ montaż całosci

cena 4500 zł netto

 

Całość wychodzi około 18000 tys. netto

Czy to dobra cena jak za ten rekuperator. Czy Ci co posiadają mogą mi coś podpowiedzieć?

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekuperator Jan-Gaz WNW0 350 PB E2/E3 DC

Wentylatory prądu stałego ..................cena 5750 zł netto

System kanałów nawiewnych i wyciagowych wraz z montażem.... cena 8050 zł netto

Gruntowy Wymiennik Ciepła...... cena 4500 zł netto

Całość wychodzi około 18000 tys. netto

Dziękuje

 

Na pewno jest tak jak piszesz - ~8050 za "rurki, opaski...itp" !!! jeżeli nie są to kilometry rur to w tym punkcie chyba trochę przesada. Może te 8050zł dotyczy rekuperator + "rurki......" i wtedy całość wyniosła by ~12500. Jeżeli chodzi o reku i GWC to trochę trudno to zrobić samemu (nie mówię, że niemożliwe) ale położenie rur, anemostatów...itp nie jest już chyba niewykonalne, a może się okazać, że sporo tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze jest wiele taniej, czasem jest trochę taniej a wynika to z różnic vatu na usługi i materiały, kupując materiał samemu płacisz haracz w wysokości 23%, kupując materiał w usłudze, warszawskie koryto ukradnie ci tylko 8%, normalne firmy te 15% traktują jako swój zysk i nie windując marży pod niebo instalacja w małym domu może wyjść 1000-1500 drożej niż montowana samemu, oczywiście mowa nie o samych kanałach a o całości razem z centralą, tylko wtedy taki układ zadziała,

 

wiadomo że takie kwoty nie leżą na drodze ale za to jest gwarancja i wolny czas a brakuje satysfakcji z własnego dzieła, reszta to wybór opcji :)

Edytowane przez kangaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest tak jak piszesz - ~8050 za "rurki, opaski...itp" !!! jeżeli nie są to kilometry rur to w tym punkcie chyba trochę przesada. Może te 8050zł dotyczy rekuperator + "rurki......" i wtedy całość wyniosła by ~12500. Jeżeli chodzi o reku i GWC to trochę trudno to zrobić samemu (nie mówię, że niemożliwe) ale położenie rur, anemostatów...itp nie jest już chyba niewykonalne, a może się okazać, że sporo tańsze.

 

Cena jest także z rurkami, jest do dom o rozpiętości 18x14 z poddaszem użytkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za całość 18.000 netto przy GWC glikolowym nie jest zła.

W dziennikach budowy widziałem już wyceny z rekuperatory.pl na 42000 zł.

 

Trochę dziwnie wysoka jest cena za owe rurki 8000 netto ?

Ale jeśli w to wchodzi projekt, pełne wykonanie, podłączenie, wyprowadzenie instalacji elektrycznej, regulacja, gwarancja - i to zarówno na reku jak i na GWC - to jest to cena spokoju.

Spróbuj tutaj coś ponegocjować.

 

Zacytowałeś całość oferty, dziwne, że piszą o systemie odmrożeniowym. Jak GWC będzie dobrze dobrane to ten system powinien się u Ciebie nudzić.

 

Generalnie, jak dla mnie użytkownika Janka, taki system Jan Gaz plus GWC to strzał w 10.

 

pzdr

 

No właśnie o co chodzi z tym projektem? Nic mi nikt nie mówił o jakimś projekcie. Czy jest konieczny? Firma która handluje i montuje, dobiera reku do mojego domu ale komu potrzebny jest ten projekt o którym ciągle słyszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiacie dalej faktury na 8% VAT na montaż wentylacji? Z tego co wiem całkowicie zmieniły się przepisy od nowego roku, i w żadnym nie ma słowa o stosowaniu niższego VAT-u. Oczywiście można sobie to pisać, tylko na 100% przed upływem 5-ciu lat przyjdzie US i nakaże zapłatę różnicy do 23% + odsetki.

Chyba że jest już jakaś nowa obowiązująca interpretacja, że można dalej dawać niższy VAT na wentylację (bo na CO jest przepis dopuszczający niższy VAT).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem właśnie na aktualny cennik na stronie Jan-Gaz i nigdzie tam nie ma napisane, że za sterownik jest dopłata 1kpln. Różnice w cenach są tylko przy wersji z bypassem lub bez. Z cennika można wywnioskować, że reku są już w komplecie ze sterownikiem więc nie wiem skąd piogronma takie dane.

 

tak a propos to dyskusja znów schodzi na poboczne tematy pomijając podstawowy :) "Reku. Jan-Gaz opinie"

A no stąd wziąłem te 1000 zł za sterownik:

Rekuperator WNW O 500/420 P B E1 DC - kosztuje 5875 zl netto, a

rekuoerator WNW O 500/420 P B E2/E3 DC - kosztuje 6875 zl netto, czyli o 1000 zł więcej.

To te same reku o tej samej wydajności z tymi samymi silnikami prądu stałego. Różnią się jedynie rodzajem sterownika, pierwszy E1 ma prosty przełącznik manualny, a drugi sterownik E2/E3 umożliwiający sterowanie wg progrmu tygodniowego. A dlatego napisałem,że E1 to coś w stylu potencjometru, bo w przypadku silnków prądu stałego E1 - umożliwia sterowanie ręczne pokrętłem płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Przeczytałem wszystkie posty z tego wątku. Troche tych informacji jest, ale ostatecznie nie mam jasności co do realnych kosztów. Ile moze kosztować rekuperator na 350m3 z silnikami prądu stałego i automatycznym by-passem plus wszystkie akcesoria np. rurki oraz plus robocizna. Napiszcie proszę jakie macie doswiadczenia cenowe w podziale na materiały i robocizne (mniej więcej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Przeczytałem wszystkie posty z tego wątku. Troche tych informacji jest, ale ostatecznie nie mam jasności co do realnych kosztów. Ile moze kosztować rekuperator na 350m3 z silnikami prądu stałego i automatycznym by-passem plus wszystkie akcesoria np. rurki oraz plus robocizna. Napiszcie proszę jakie macie doswiadczenia cenowe w podziale na materiały i robocizne (mniej więcej).

 

Hej,

 

Ja planuje całość na którą się składa:

 

- GWC WODNY_1 (200mb rurki PE32 wypełnine rozrtworem glikolu)

- pompka obiegowa do GWC

- obudowana nagrzewnica juewntu do GWC

- system kanałów płaskich rozprowadzonyh po podłodze piętra dla wentylacji parteru (ok. 100 m2 powierzni)

- wylewka prelitowa piętra w której ukryte (osieplone) są kanały płaskie

- system kanałów okręgłych ocieplnych własnoręcznie dla wentylacji pietra (ok. 100 m2 powierzchni)

- odprowadzenie skrolplin z nagrzewnicy i rekuperatora

- anemostaty itp.

- rekuperator jangaza do 500m3 na prąd stały ze sterownikem E2/E3

 

Całość powinna się zamknąć w 22.000 PLN .

 

Jestem na etapie wykonywania wylewki perlitowej. Do tej pory (rozłożenie rurek pod GWC, system kanałów płaskich, częśc wylewki perlitowej) razem z kolegą zajęło mi to około 26 roboczo godzin.

 

Myślę, że aby wszystko zagrao potrzebuje kolejnych 26 roboczogodzin 2 osób.

 

Wycena z "salonu" na podobny system (lecz obiektywnie patrząc gorszy) wyniosiła około 37 k PLN.

 

Mam nadzieje ze pomogłem.

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja planuje całość na którą się składa:

 

- GWC WODNY_1 (200mb rurki PE32 wypełnine rozrtworem glikolu)

- pompka obiegowa do GWC

- obudowana nagrzewnica juewntu do GWC

- system kanałów płaskich rozprowadzonyh po podłodze piętra dla wentylacji parteru (ok. 100 m2 powierzni)

- wylewka prelitowa piętra w której ukryte (osieplone) są kanały płaskie

- system kanałów okręgłych ocieplnych własnoręcznie dla wentylacji pietra (ok. 100 m2 powierzchni)

- odprowadzenie skrolplin z nagrzewnicy i rekuperatora

- anemostaty itp.

- rekuperator jangaza do 500m3 na prąd stały ze sterownikem E2/E3

 

Całość powinna się zamknąć w 22.000 PLN .

 

Jestem na etapie wykonywania wylewki perlitowej. Do tej pory (rozłożenie rurek pod GWC, system kanałów płaskich, częśc wylewki perlitowej) razem z kolegą zajęło mi to około 26 roboczo godzin.

 

Myślę, że aby wszystko zagrao potrzebuje kolejnych 26 roboczogodzin 2 osób.

 

Wycena z "salonu" na podobny system (lecz obiektywnie patrząc gorszy) wyniosiła około 37 k PLN.

 

Mam nadzieje ze pomogłem.

 

PZDR

 

Qter

 

No cóż, bez GWC nie zamierzam wydać więcej niż 10 tys. dla 350 m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że u mnie z tą techniką foto-internet-komputer-forum jest na bakier.

Chętnie bowiem, bym wrzucił zdjątko takiego filtra, którego Janek domaga się wymienić.

 

Wszyscy przeciwnicy wentylacji mechanicznej z reku, mogliby pooglądać. I wyobrazić sobie zawartość filtra we własnych płucach - a przynajmniej część tego.

 

Daje do myślenia.

 

pzdr

 

Co z tym zdjęciem? :) dałoby radę w rzucić? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...