Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Jan-Gaz opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie wiem ile żył idzie do nowego sterownika, ale w najczęstszym standardzie pięć wystarcza do zmiennego, niedługo na stronce jangaza ma się pojawić aktualizacja o nowe sterowniki, w nowym ma również być styk bezpotencjałowy wg słów właściciela

 

nowy E2? czy nowy E1 - bo się zagubiłem?

 

Ps odpaliłem Jan-gaza + GWC Glikolowe u mojego brata. Dokonałem paru przeróbek - w obudowie z wymiennikiem GWC są umieszczone kolejno: filtr wyciągnięty z centrali, wentylator nawiewny wycięgniety z centrali, nagrzewnica GWC. Potem sonoduct do centrali. Reszta już normalnie. Efekt: centrala na 4 biegu jest absolutnie niesłyszalna . Żeby usłyszeć czy działa musieliśmy iść do pokoju i zamknąć drzwi bo nam lodówka przeszkadzała :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również odkładałem na wiosnę zakup centrali, a tu taka niespodzianka w postaci podwyżki i to znacznej. Brak projektu, który miał być gratisem i nieścisłości na ich stronie - w opisie wymienniki krzyżowe a w cenniku tylko przeciwprądowe. Muszę ponownie zacząć porównywać oferty central, a wydawało mi się, że wyboru już dokonałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również odkładałem na wiosnę zakup centrali, a tu taka niespodzianka w postaci podwyżki i to znacznej. Brak projektu, który miał być gratisem i nieścisłości na ich stronie - w opisie wymienniki krzyżowe a w cenniku tylko przeciwprądowe. Muszę ponownie zacząć porównywać oferty central, a wydawało mi się, że wyboru już dokonałem.

 

Ja właśnie napisałem w tej sprawie i czekam - ale chyba też będzie trzeba się rozejrzeć za ew. alternatywą. Chyba że takiej nie ma :)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba będę wybierał pomiędzy jangazem 350 DC E2/E3 (tylko jakoś dużo niewiadomych : nie wiadomo jaki jest końcu teraz ten sterownik i co sobą reprezentuje, nie wiadomo jak z cenami) a nikolem320 (wiem, cennikowo sporo droższy ale producent na miejscu, i cenę na mieście po "małym" rabacie można znaleźć, no i kilka bajerów ma więcej w sterowniku ;), prócz tego dwa razy większe filtry, nie ma grzałek, teoretycznie troszkę wyższą sprawność)

w sumie to jeszcze nie wiem ale w tym tygodniu muszę wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakich (przydatnych) bajerach w sterowniku piszesz?

Cena dość zaporowa ... ile kosztuje Brink i jakie są różnice w stosunku do Jan GAza

 

Różnica w cenie dość znaczna

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=1900512942

 

Tylko jak wypada porównanie z reku od Jan_Gaza ?? Może ktoś z uzytkowników Jan-GAza wypowie się jeśli brał pod uwagę te 2 urządzenia i co zdecydowało o wyborze Jan-gaza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze jednak,że Bartosza Vene 4 można kupić za 6800, http://allegro.pl/rekuperator-bartosz-vena-4-od-wioldar-com-i1914378566.html, więc faktycznie Jan Gaz przestaje być konkurencyjny, tym bardziej,że Bartosz nie zamarza.

 

6800 kosztuje Bartek bez jakiegokolwiek sterowania. Dołóż tysiaka na sterowanie i będzie można porównać . Poza tym Janek przy ciut większej wydajności ma wentylatory pobierające 290 W (AC) lub 200W (DC) a nie 340W jak w Bartoszu.

Niezamarazanie Bartosza - jest cały wątek na ten temat.

 

Ps.

Janek też nie zamarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...